HETBEROEP 4 WONEN voor €1.000.000 I OIO] 0 u Hertenkamp 3, Tholen 999.000 De stucadoor Een vakman die een afwerklaag van stucwerk aan brengt op muren en plafonds in het interieur van een gebouw is een stucadoor. Het kan dienen als bescherming of alleen ter verfraaiing. Het werk van een stucadoor is niet eenvoudig en vergt veel kennis. Van muren tot plafonds en van bad kamers tot oude ornamenten, een echte stucadoor draait zijn hand er niet voor om. Een hele dag met een bord vol specie in je handen staan en smeren maar. Huib Wouters (35) had tot zijn 21e nog nooit een plakspaan vastgehouden of in een kuip met gips staan roeren. Hij werkte toen nog in Vlissingen bij de fietsenmaker. Wouters is in het beroep stucadoor gerold dankzij zijn zwager en schoonvader. „Toen ik mijn vrouw wat langer kende, hielp ik af en toe mee bij mijn schoonvader in het bedrijf in Brabant. Een stucadoorsbedrijf waar ik snel mijn plek vond." Wouters leerde vlot en na wat kleine buitenmuurtjes smeren, had hij er gevoel voor. „Een echte stucadoor moet in je zitten, je moet er gevoel voor hebben." Dat Wouters er gevoel voor heeft, is wel duidelijk. Hij heeft sinds 2002 zijn eigen stucadoorsbedrijf in Westkapelle en heeft zijn naam in de 'stucadoorswereld' geves tigd. „Toen ik mijn bedrijf begon, liep het gelijk lek ker. Ik ken veel mensen, ook van toen ik nog bij de fietsenmaker werkte." In 2004 kocht Wou ters de loods aan de Noordweg in Westkapelle. „De loods is een uitkomst, ik heb mijn contai ner er staan voor het vuil en ik heb een showroom, zodat mensen kunnen zien wat ik allemaal te bieden heb." Ondanks dat het crisis is, zit Wouters niet verlegen om werk. „De nieuwbouw is weliswaar iets teruggelopen, maar ik heb nog steeds voldoende werk." Er zijn veel eenmans stukadoorsbedrijfjes op Wal cheren, maar Wouters is naar eigen zeggen uniek. „Ik ben een echte allrounder en dat is waarom ik zo van mijn werk hou. De ene week sta ik een gevel te stucen en de week daarop sta ik met mijn laddertje in een badkamer." Als Wouters het niet alleen aankan, heeft hij zijn vaste mensen waarop hij kan terugvallen. „Ik heb mijn vaste mensen van wie ik weet dat ze goed werk leveren." Wouters weet wie hij om hulp kan vragen, want een goede stucadoor is moeilijk te vin den. „Het is een zwaar beroep en je moet de no dige kracht hebben. Soms sta je de hele dag met een bord vol gips een muur te pappen." Een beetje goede stucadoor verdient goed, maar, daar moet ook keihard voor gewerkt wor den volgens Wouters. „Een timmerman legt zijn hamer neer en kan lekker een bak koffie drinken. Ik kan dat niet doen, als ik eenmaal be zig ben, moet ik het afmaken. Als ik dan tussen de middag een keer geen boterham eet, is dat maar jammer." Tot zijn 65e blijven werken, daar denkt Wou ters dan ook niet aan. „Ik ben nu 35 en denk dat ik over twintig jaar wel een eind versleten ben en het een stuk rustiger aan moet gaan doen.'r Hij doet veel naast het stucadoren. „Ik ben al tijd bezig. Cursussen, praten met leveranciers over de producten en de verschillende technie ken en nu ben ik ook bezig met een nieuwe fol der." Toch doet Wouters niet zo veel aan adver teren. „Ik heb mijn bus bestickerd en heb sinds kort een reclamebord dat ik neerzet als ik er gens bezig ben, maar het meeste gaat via mond-tot-mondreclame." Via dit soort reclame haalt Wouters bijna al zijn opdrachten binnen. „Als mensen bij elkaar over de vloer komen en de muren zijn gestuct dan valt dat op." Het is dus niet voor niets dat Wouters altijd be zig is. „De mensen bij wie ik ben geweest zijn tevreden en dat geeft mij waardering voor mijn werk. Ik laat het huis netjes strak achter en de rommel neem ik mee terug naar de werk plaats." Villa Ostrea werd rond 1903 in chaletstijl en Art Nouveau stijl ge bouwd. Het Rijksmonu ment aan de rand van Tholen ligt op een per ceel van circa 4000 m2. Diverse winkels en hore cagelegenheden liggen op loopafstand. Pronk stukken van dit huis zijn twee Delftsblauwe toiletten van Victoria. De fietsenmaker die liever stucadoor was 1 door Maarten Back meer informatie: www.woutersstuc.nl Gerestaureerd ornament in een pand aan de Noordweg in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44