3§-%npcict 34 SPORT Budodag bij Sportschool Geelhoed Autocross bij buurtschap De Griete Eerste thuiswedstrijd BC Vlissingen i-m U KOMT TOCH OOK? Van knieblessures verloste korfballer vervangt Niels Westmaas in eerste team van Tjoba. Tjoba-korfballers verrassen hun coach TimmerService Zwaar verlies herstelt zich FM Sranang Internationaal toernooi EMM •mm. Bij Sportschool Geelhoed is zaterdag de eerste regionale Budodag. Hissen 11.00 en 17.00 uur zijn er in de dojo in Oost-Souburg en de daar naast gelegen sporthal De Belt demonstraties ju do, jiujitsu, aikido en vechtbal. Coryfeeën als Elisabeth Willeboordse, Jessica van der Spil en Lindsay Wyatt (foto) hebben hun medewer king toegezegd. Wyatt, tweevoudig wereldkampioene en veelvoudig Nederlands kampioene, neemt op deze Budodag officieel afscheid van de topsport. De Goese jiujitsuka, die altijd bij Sportschool Geelhoed heeft getraind, kwam twee maan den geleden voor het laatst in actie tijdens de World Games in Colom bia. Aan de Kleine Huissenspolderweg (tegenover aardappelhandel Dieleman) wordt zaterdag bij De Griete een autocross gehouden. Het evene ment in het buurtschap bij Zaamslag gaat om 12.30 uur van start. Liefhebbers die zelf mee wil len racen kunnen zich al tussen 9.00 en 10.00 uur inschrijven. De organisatie is in handen van Stichting Auto cross Zeeland. De reglementen waarin staat waaraan de auto moet voldoen zijn te vinden op de site van de stichting, www.autocrosszeeland.com. Hierop zijn ook foto's en andere informatie te vinden voor de liefhebbers. De entree bedraagt zaterdag vijf euro. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. BC Vlissingen speelt zondag de eerste thuis wedstrijd als promotiedivisionist. De basketbal- ploeg van trainer Klaas-Willem Barten treedt om 15.00 uur aan tegen The Jugglers uit Ensche de. BC Vlissingen begon zaterdag sterk aan de com petitie met een uitoverwinning op Almonte. Te gen The Jugglers zijn er ook kansen op de zege. De Twentse formatie is namelijk eveneens ge promoveerd. BC Vlissingen en The Jugglers troffen elkaar in de laatste wedstrijd van het vorige seizoen. Toen waren beide ploegen al zeker van promotie en streden ze in Almelo om de algehele landstitel in de eerste klasse. The Jugglers won toen met 80-66. 5^2 28 september 2013 10.00 tot 17.00 uur 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bijna drie jaar was Marcel de Dreu uit beeld. De korfballer van Tjoba raakte op 4 december 2010 tijdens de thuiswedstrijd tegen Oost-Arn hem geblesseerd en pas drie weken geleden maakte hij zijn rentree in de hoofdmacht, na lang te hebben gesukkeld met beide knieën. „Ze vroegen me of ik er weer klaar voor was. Ik heb toen 'ja' gezegd", vertelt hij. „Ik heb nog altijd wel pijn, maar die is ac ceptabel." De Dreu, die inmiddels dertig is, zakte in de bewuste zaalwedstrijd door zijn rechterknie heen. On derzoek wees uit dat zijn menis cus gerafeld was en dat die 'bijge punt' moest worden. Dat gebeur de tijdens een ingreep in februari 2011. De makkelijk scorende korf baller dacht bij het begin van het seizoen 2011-2012 te kunnen terug keren in het eerste team, maar uit gerekend toen ging het met z'n andere knie mis. Ook in het ge wricht aan de linkerkant speelde de meniscus op. En ook daaraan moest hij - net als vele jaren daar voor - geopereerd worden. „Qua operaties staat die linker knie nu dus met 2-1 voor", zegt De Dreu met een glimlach. „Die linkerknie is uiteindelijk in de af gelopen periode ook een groter probleem geweest dan die andere. De arts zei na de laatste operatie: het kan zijn dat je pijn blijft hou den. Hij heeft gelijk gekregen. Maar er is wel mee te sporten. Het duurt alleen lang om hem warm en soepel te maken voor trainingen en wedstrijden. En de ochtenden erna kom ik niet heel makkelijk de trap af." Na meer dan anderhalf jaar niks gedaan te hebben, maakte De Dreu vorig seizoen zijn rentree. Hij speelde aanvankelijk mee bij Tjoba 4 en 5 en sloot vervolgens in de zaalcompetitie aan bij het derde team. Toen al hoopte hij op termijn nóg een stapje omhoog te kunnen maken. „Het begon weer te kriebelen. Ik had altijd op een aardig niveau gekorfbald en ik was benieuwd of ik dat nog zou aankunnen." De kans om dat te testen krijgt hij nu. In de eerste ronde van de veld- competitie speelde De Dreu nog in Tjoba 2. Maar een week later kreeg hij al een basisplaats bij het eerste team, als vervanger van de geblesseerde Niels Westmaas. Die heeft ook een kwetsuur aan zijn meniscus en ondergaat in oktober een operatie. Hij is zeker enige maanden uit de roulatie. Daar door zal De Dreu ook nog wel even blijven staan. Weer in de overgangsklasse korf ballen, bevalt De Dreu goed. Een maal in het veld begon hij met een weer sturing te geven aan zijn vak („Dat gaat van nature, ik vind het mooi om jonge ploegge noten te coachen") en scoorde hij ook volop mee. „Als een team lekker draait, is het makkelijker om aan te sluiten. Je ziet dat de jongere spelers en speelsters de laatste jaren gegroeid zijn en ook beter op dit niveau kunnen spe len." In de eerste speelronde - nog zon der De Dreu - verslikte Tjoba zich in Telstar. Daarna pakte het team wel twee punten tegen Albatros, Nieuwerkerk en Odik. Het gevolg is dat de Bevelandse equipe ge deeld koploper is. Zaterdag gaat de groen-witte equipe uit 's-Heer Hendrikskinde ren op bezoek bij IJsselvogels, één van de ploegen met nog maar twee punten. korfballers van Tjoba verrassen hun trainer Bram van Geffen. Hij had niet verwacht dat ze bovenin mee zouden kunnen draaien in de overgangsklasse D. Na vier wedstrijden staan ze echter ge deeld eerste. Aan het begin van het seizoen kon er geen beroep meer gedaan worden op Dennis Broerse en Geerten van Moolenbroek. De Dordtse coach moest daarom oudgediende Robert van Schaik en Robin Harinck inpassen in het team. Toen vervolgens het eerste duel verloren werd en Niels West maas geblesseerd raakte, dacht men in 's-Heer Hendrikskinderen dat het een lastig jaar zou wor den. Maar opeens begon het te lo pen en werden drie duels op rij gewonnen. „Ik denk dat iedereen nu extra z'n schouders eronder zet", zegt Van Geffen. „Iedereen beseft dat er, nu de selectie zo smal is, iets harder gewerkt moet worden. Niemand wil de club laten barsten." Wat Van Geffen ook bemerkt, is TERNEUZEN - TimmerService ZVl herstelde zich in de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen van de 2-1-nederlaag van vorige week tegen ZVW 1. De titelverdediger versloeg Voorwaarts Beachvolley- bal met 3-0. Omdat ZVW 1 vrij was, was die zege voldoende om de eerste plaats te heroveren. In de strijd om de bovenste plaat sen liet Sportkantine Vliegende Vaart een punt liggen tegen NHI Terneuzen 1: 2-1. WERKENDAM - Na drie overwinnin gen op rij ondervonden de zaal voetballers van FM Sranang in de uitwedstrijd tegen CFM/Transito 1 weer eens wat verliezen bete kent. In Werkendam gingen de Goesenaren met 6-1 onderuit. Voor FM Sranang, dat geen ant woord had op de snelle tegenaan vallen van CFM en in de omscha keling tekortschoot, scoorde Sa- lim Sandee tegen bij een 3-0-ach- terstand. dat het vrouwenkwartet volwas- sener gaat korfballen. Beetje bij beetje wordt Tjoba minder afhan kelijk van het mannenviertal. „Je ziet bijvoorbeeld dat Demi Mon- deel zich sterk ontwikkelt. Ze is pas negentien en wordt steeds be ter." Van Geffen denkt overigens niet dat Tjoba om de titel gaat mee doen. Hij hoopt ook niet op een kampioenschap en de bijbehoren de promotie. Volgens hem is de vereniging niet gebaat bij een stap naar de hoofdklasse. MIDDELBURC - Handbalvereniging EMM houdt zaterdag in Middel burg een internationaal jeugdtoer- nooi. Er wordt gespeeld in de cate gorieën van D-jeugd tot en met ju nioren. Het Zeeuwse deelnemers veld bestaat uit Delta Sport, Olym pus, Orion en EMM, terwijl Bras- schaat en Lokeren voor de interna tionale inbreng zorgen. Het toer nooi vindt plaats in sporthal de Sprong. Er wordt gespeeld vanaf 9.00 uur. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 28 SEPTEMBER ZONDAG 29 SEPTEMBER OPEN ORG -w '"*p Kom een vi^je nemen in de bijzondere wereld - ar Airpack. kunt genieten van allerlei festivi teiten. interessante rondleidingen, rteetiijke hapjes en drankjes en nog veel meer Groeneweegje 19-25 T 0111 - 415 455 www.airpack.nl De Dreu is na drie jaar weer terug door Roeland van Vliet Marcel de Dreu in het duel met Odik. foto Rien Pekaar 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34