Nick van der Lijke is klaar voor vrije rol Feyenoord overtuigt weer niet SPORT 33 Rosales helpt Heerenveen in zadel „Iedereen droomt natuurlijk van een wereldtitel, maar ik wil ge woon een goed WK rijden", zegt hij over zijn ambities. Oftewel een mooi slot breien aan een op leidingsperiode die heeft geresul teerd in een contract bij Belkin, dat hem wegkaapte voor de neus van het eveneens geïnteresseerde Argos-Shimano. 'Een goed WK rij den' is volgens hem zeker geen al te vrijblijvend uitgangspunt. „Ik heb niet het recht om te zeggen dat ik wereldkampioen word. Maar dat heeft in deze categorie ei genlijk niemand. De strijd ligt he lemaal open." Een pre heeft de Zeeuw wel: de bondscoach heeft hem samen met Dylan van Baarle aangewe zen als beschermde renner bin nen de zeskoppige equipe. Het heeft- vooral te maken met de klimcapaciteiten van Van der Lij ke. „Ik vind het een heel mooi par cours", zegt hij. Zeven keer moet het peloton over de twee lastige hellingen in de 16,6 kilometer lan ge omloop. „We hebben het ver kend en ik kan zeggen dat het re delijk bij mij past." Het WK voor beloften start om 13.00 uur en gaat over een afstand van 173 kilometer. Voor Neder land komen naast Van der Lijke en Van Baarle ook Mike Teunis- sen, Sjors Roosen, Emiel Dolfsma en Derk-Abel Beckering in actie. Zaterdagochtend is de beurt aan Dave Gunst uit Yerseke om voor zijn kansen te gaan bij de junio ren. Hij krijgt een koers van 140 kilometer voor de kiezen, waarin vijf keer de zware lus door Floren ce moet wordën genomen. De Zeeuwse hattrick wordt zon dag voltooid als Johnny Hooger- land uit Langeweegje van start gaat bij 'de grote jongens'. Zij moeten het rondje Florence tien keer verteren. De kansen daarop lijken in de be ker - omdat het daar niet om de regelmaat, maar om de vorm van de dag gaat - vooralsnog groter dan in de competitie, die Feye noord erg weifelend begon. De eerste horde in de beker werd donderdagavond genomen. In De Kuip wonnen de Rotterdammers met 3-0 van FC Dordrecht. Vanaf het begin zette Feyenoord veel druk, maar het overwicht ebde langzaam weg. Na iets meer dan een half uur bezweken de bezoe kers toch. Lex Immers belandde per ongeluk op rechts, gaf haast lukraak een voorzet, maar het was voldoende voor Graziano Pellè om de bal tot doelpunt te promo veren. Betere mogelijkheden wa ren daarvoor onbenut gelaten, ook in het vervolg stond het vi zier niet echt scherp. Warner Ha- hn toonde zich een betrouwbare sluitpost bij het onverschrokken Dordrecht, dat goed partij bood. De tweede Rotterdamse treffer HEERENVEEN - SC Heerenveen heeft donderdagavond FC Twen te uitgeschakeld in het nationale bekertoernooi. In Friesland werd het 3-0 voor de thuisclub. Na 24 minuten was het duel al min of meer gespeeld, na de rode kaart van FC Twente-verdediger Rober to Rosales. Kort voor het incident met Rosales was Heerenveen op voorsprong gekomen door een treffer van Luciano Slagveer. Na de hervatting scoorde Alfred Finn- bogason nog twee keer. De amateurs van EW en Wilhel- mina'08 haalden ook de laatste 32. Bij het ter perse gaan van deze krant was de loting, met onder meer ook Hoek, nog niet verricht. De tegenstander van de Zeeuws-Vlaamse club is wel te vinden op www.pzc.nl. van Ruben "Schaken, na 63 minu ten, betekende evenwel de beslis sing. Armenteros maakte nog 3-0. Dat Feyenoord niet over Dord recht heen walste, mocht geen verrassing heten. Niet alleen speelde Feyenoord tot op heden in de competitie bepaald niet overtuigend, met Dordrecht trof Feyenoord bovendien niet zo maar een ploeg uit de Jupiler Lea gue. De 'Schapenkoppen', met as sistent-trainer Gérard de Nooijer, zijn momenteel koploper. De twee ploegen troffen elkaar in de voorbereiding ook al, half juli speelde Feyenoord teleurstellend gelijk aan de Krommedijk: 1-1. Het bleek een voorbode van een uitermate stroeve competitiestart. Weliswaar worden de laatste we ken wel punten gepakt (10 uit 4 duels), het spel van Feyenoord is nog altijd niet om over naar huis te schpiyeQ-r jii navsa n-juis'xi-vi Manon Melis geeft Oranje goede start De Nederlandse voetbal sters zijn de jacht op een tic ket voor het WK 2015 in Ca nada prima begonnen. Ze wonnen donderdag in Tira na het eerste groepsduel met 4-0 van Albanië. Manon Melis was met drie doelpun ten belangrijk. De eerste twee had de spits van het Zweedse Linköpings FC er binnen acht minuten in lig gen. Na rust scoorde ze nog maals, waarna Renée Sie gers de vierde maakte. Rekik herstelt boven verwachting Het herstel van PSV-verdedi- ger Karim Rekik verloopt zo voorspoedig dat hij begin volgende week de looptrai ning hervat. De achttienjari ge revelatie loopt al zonder krukken. Rekik ging ander halve week geleden onder het mes, twee zwevende botjes bij de enkel zijn ver wijderd. Hij rekent op een snelle rentree en denkt voor de winterstop nog twee maanden inzetbaar te zijn. IOC geeft Sotsji het groene licht De Russische stad Sotsji is klaar voor de Olympische Winterspelen in februari 2014. De speciale coördina tiecommissie van het Inter nationaal Olympisch Comi té (IOC) gaf woensdag na een serie inspecties officieel groen licht. „Alles is zo goed als klaar", zei Jean-Claude Killy, de voorzitter van de commissie. „Het is opzienba rend hoeveel werk de orga nisatie de afgelopen zes jaar heeft verzet." Schakers op z'n sterkst naar WK Nederland is geplaatst voor het wereldkampioenschap schaken voor landen. Het team speelt van 24 novem ber tot en met 6 december in de Turkse badplaats Anta lya. Anish Giri, Loek van We- ly, Sergei Tiviakov, Ivan So- kolov en Erwin l'Ami ne men achter het bord plaats en dat is de sterkst mogelij ke opstelling die Nederland op de been kan brengen, al dus de schaakbond. Verkoop levert Ajax hogere winst op Ajax heeft in het boekjaar 2012/2013 een nettowinst be haald van 18,2 miljoen euro. Dat is 8,5 miljoen meer dan een seizoen eerder. De stij ging is te danken aan hogere vergoedingssommen uit de verkoop van spelers, 24 mil joen euro tegen 13,6 miljoen euro. Jan Verthongen (Tot tenham), Gregory van der Wiel (Paris SG) en Vurnon Anita (Newcastle United) vertrokken. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2013 Met twee ploeggenoten beklimt Nick van der Lijke (midden) de Fiesole. foto Ad Pertijs door Ad Pertijs MONTECATINI - Nick van der Lijke zat er donderdagavond in hotel Ta- merici e Principi in Montecatini Ter- me ontspannen bij tijdens het in loopuurtje voor de pers. „Ik voel me goed", klonk het oprecht uit de mond van de man uit Middelburg. Vanmiddag gaat vanuit het Toscaan- se kuuroord zijn WK voor beloften van start. door Edward Swier ROTTERDAM - Ronald Koeman heeft, zo gaan de geruchten, zijn loopbaan voor de komende jaren reeds uitgestippeld. Na de zomer zou hij, zo wordt algemeen aange nomen, Louis van Gaal kunnen op volgen. Voor hij bondscoach wordt, wil Koeman echter bij Feyenoord een onuitwisbare indruk achterla ten. Vandaar ook dat de trainer in zet op een prijs. TIRANA EINDHOVEN SOTSJI HAARLEM AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33