Divinity Roxx Bachconcert van Leen p<>d'um-z op CULTUUR 31 speelt opnieuw n zoek naar jonge in Schuttershof "6 BrOeKGft nil Op CO popmuzikanten Binnenkort verschijnt het derde album van Tim Knol. De Spot in Middelburg krijgt morgen de primeur van de nieuwe songs. MIDDELBURG - 'Twenty four and there's so much more', zong Neil Young in zijn song Old Man uit 1972 waarin hij het hier en nu, het verleden en de toekomst feilloos aan elkaar koppelde. Het is de leef tijd van Tim Knol uit Hoorn die al snel na zijn succesvolle debuut album in 2010 is vergeleken met de Canadese troubadour. Knol heeft dan al uitgebreid in de ver schillende schatkamers van de muziek gegraven en droomt er van daar een eigen bijdrage aan te leveren. „Die droom kwam met dat debuut uit, zelfs meer dan dat. Ik kreeg bij Excelsior Recordings de kans met goede muzikanten mijn eigen muziek vorm te ge ven, een tweede album te maken en vooral veel op te treden." Het album Days verscheen in 2011. Twee jaar gingen in sneltrein vaart: radio, tv, clubs, festivals als Lowlands en Pinkpop, muziek ma ken met idolen zoals de Ameri kaanse singer-songwriter Kevn Kinney. En dan, in oktober 2012 eindelijk een sabbatical. „Maar stilzitten kan ik niet. Er waren nieuwe creatieve uitdagingen en het schrijven voor een derde al bum." Dat verschijnt 15 novem ber en inmiddels ligt er een was lijst aan optredens klaar waarin hij de nieuwe songs ten gehore brengt, tot ver in 2014. Soldier On, luidt de titel van het nieuwe album en voor Tim Knol is het een logische volgende stap in zijn muzikale carrière. „Het is vooral nog meer mijn album. De afgelopen jaren heb ik veel ge leerd van ervaren muzikanten zo als Matthijs van Duijvenbode en gitarist Anne Soldaat. Die laatste is nog de enige uit de vorige band die meedoet op het album en de nieuwe toer. Met Matthijs heb ik nog wel wat geschreven, maar hij is druk met andere dingen, waar onder zijn werk met Douwe Bob." „Met een nieuwe band krijg je een wat andere sound en het werkt verfrissend. Behalve de mu ziek nam ik ook de productie meer in eigen hand. We zijn ge woon de studio ingedoken en aan de slag gegaan. Ik had een stuk of vijftien nummers en zonder echt plan hebben we die uitgewerkt. Geen sprake van druk of stress of een soort hang naar succes. Het gaat altijd om de muziek en daar over moet ik een goed gevoel heb ben. Het is aan anderen om uit te maken of er bijvoorbeeld singles tussen zitten." De sabbatical is een periode ge weest om wat te relativeren. Foto grafie pakte hij op, maar ook de kans om een eigen label voor vi nyl uitgaven op te richten: Tender Records. „Ik ben nu eenmaal een vinylfanaat en zag een mogelijk heid om vergeten muziek waar van ik vind dat die gehoord moet worden opnieuw uit te geven. Het kan tevens een manier zijn om nieuw talent te ontdekken." Overigens bevat het eerste single tje dat begin deze maand ver scheen opnamen van het garage- bandje The Miseries waarin Knol gitaar speelt, ook al een zijproject. Stilzitten is er niet bij... 24 and the re's so much more. ACENDA MIDDELBURG - De Amerikaanse bassiste, rapster en zangeres Divi nity Roxx komt donderdag 3 okto ber opnieuw naar Middelburg. Zij werd vooral bekend als musical di rector en bassiste van Beyoncé, maar werkte ook met onder ande ren Kanye West, Jay-Z, George Mi chael en Destiny's Child. Inmiddels is Roxx solo actief. Dat bracht haar bijna een jaar geleden onder meer naar Zeeland, voor een optreden in café 't Schutters hof in Middelburg. Daar is ze vol gende week wederom te zien. De liveband van Divinity Roxx be staat verder uit toetsenist Babi (bekend van Netsky), drummer Patrick Dorcean (Zap Mama) en de uit Middelburgse afkomstige gitarist Remi Laüw (Secret Ren dezvous. Het concert op donderdag 3 okto ber begint om 20.30 uur. Die bleken er te zijn. De Broe kerts partner Liesbeth Binkhorst heeft daarom besloten deze uit te brengen op het daarvoor opgerich te label Brobin. Dat ging niet zon der moeite. De originele band was aanvankelijk niet te vinden en toen die eenmaal boven water kwam, was een geluidstechnische revisie noodzakelijk. Die is uitge voerd door Jakko van der Heijden van het Zeeuwse label Zefir, dat in het verleden al muziek van De Broekert heeft uitgegeven. Op de cd voert de pianist de Gold berg Variationen van Bach uit. Het concert op 24 april 2000 bij Stich ting Nieuwe Muziek was destijds in het kader van het Bachherden- kingsjaar, 250 jaar na diens dood. Het boekje bij de cd bevat een uit gebreide introductie van Wouter Steenbeek, evenals een Engelstali ge toelichting van Liesbeth Bink horst. DOMBURG - Podium-Z (voorheen HooilKoorts) is op zoek naar jon ge muzikanten die het leuk vin den samen met anderen popmu ziek te maken. Voorafgaand aan een nieuwe showcaseronde op za terdag 2 november zijn er daarom verschillende workshops in Het Schuttershof in Domburg. Onder begeleiding van Virgil Piqué kun nen beginnende en al meer erva ren muzikanten tussen de 12 en 24 jaar meedoen aan een kleine se rie workshops en jamsessies. Die zijn op de vrijdagen 11 en 25 okto ber en vrijdag 1 november. Zan gers, zangeressen en jongeren die een instrument bespelen zijn wel kom vanaf 19.30 uur. Ook zater dag 2 november is er een work shop voor die deelnemers. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2013 'Het is nog meer mijn album' door René de Dreu I Tim Knol, twee jaar geleden tijdens het Zeeland Nazomerfestival in Middelburg, foto Lex de Meester Het nieuwe album van Tim Knol ver schijnt bij Excelsior Recordings. Dat la bel heeft inmiddels ook de Middel burgse Danny Vera gecontracteerd. Van hem verschijnt koménde maand een nieuw album. Danny Vera staat za terdag 28 september in het voorpro gramma van Tim Knol en zijn band. Zaal open: 21.00 uur. Meer agendanieuws vindt u op onze website. Hulst Openingsconcert 25e Festival van Z-Vlaanderen door Sinfonia Rotterdam, Willibrordusbasiliek, 20.00 uur Middelburg Harpiste Lavinia Meijer Attaca En semble: 'Philip Glass Jukebox', Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Optreden The Outback, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland De voorstelling van Hella en Freek de Jonge in De Wegwijzer is geannuleerd Oostburg Vlaamse Singer-songwriter Katy Too, Ledeltheater, 20.15 uur Rilland Cabaret: Mark van de Veerdonk, Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur Tholen Avond met taalexpert Wim Daniëls, Bibliotheek, 20.15 uur Vlissingen Cabaret 'Jonge Honden' met Steffen Brinkhaus, Rajko Disseldorp, Tom Lash, Theater Vestzak'99, 20.30 uur Zierikzee Stoma (funk/rock)/Capital Sentimental, Poppodium Brogum, 21.30 uur MIDDELBURG - Het Bachrecital dat de pianist en organist Leen de Broe- kert in 2000 in de Kloveniersdoe len in Middelburg verzorgde, is op cd verschenen. Het concert trok destijds veel aandacht. Vooral na het overlijden van De Broekert in 2009 was er veel vraag naar even tuele liveopnamen. JK JS.Bach GOLDBERG VARIATIONEN Leen Je Broekert. piano Aanmelden via 06-38536716 of j.damen@welzijnveere.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31