im Wet schrijft geluidsscherm voor II K Herfstspecial €20,- KORTING I X¥-êèéS 28 september! Kerk in orgelestafette WALCHEREN 25 Jfc SM li S EP! 1 School haalt geld op voor Oeganda - •V-A-V;' -Mte LVtfls A<35C- MIDDELBURG - Hoe hoog wordt het geluidsscherm? Komt het scherm op de plaats van of achter de bestaande heg te staan? Uit wat voor materiaal wordt het scherm opgetrokken? Al die vragen zegt wethouder Chris Simons te willen beant woorden in overleg met de bewo ners. Dat overleg begint op 9 okto ber met een bijeenkomst in De Vergulde Baars. Het plaatsen van het scherm ge beurt niet naar aanleiding van klachten of verzoeken van de be woners van de Nieuwe Vlissingse weg. Volgens Simons vloeit het voort uit wettelijke voorschriften. De gemeente heeft metingen ver richt langs de weg. Conclusie: er is volgens de maatstaven in de wet te veel verkeerslawaai. En dus moet er een geluidsscherm ko men. Het Rijk betaalt daar aan mee. Overigens zijn bewoners vaak niet blij met de geluidwerende maatregelen. Mensen die al jaren ergens zonder problemen wonen, hebben het gevoel dat ze een ge luidsscherm of -wal opgedrongen krijgen. Enkele jaren geleden speelde dit bijvoorbeeld in de wijk Klaren- beek. Vanwege de aanleg van een route naar de nieuwe N57, kregen de bewoners een metershoog ge luidsscherm in de achtertuin. Kantenklare pakketten Gemakkefijk te monteren •20% meer opbrengst Verkoopexpositie Dat Narrenschip Antiquariaat Dat Narrenschip, met vestigingen in Middelburg en Amsterdam, houdt vandaag en morgen een verkoopexposi tie in antiekboerderij Graaf land in Groot-Ammers, Alblas- serwaard. De collectie kaarten en prenten is vrijdag te zien van 11.00 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Grafiekmanifestatie bij de Roofprintpers Bij de Roofprintpers, aan de Bellinkstraat in Middelburg, is vanaf vandaag de hele maand een tentoonstelling te zien van lino's, vlakomdrukken en boe ken van Jeroen Kersouw en Le- ni van den Berge. Hiermee sluit de Roofprintpers aan bij de landelijke grafiekmanifesta tie. De expositie is elk week end in de middag te bezoeken. Simons wil de bewoners van de Nieuwe Vlissingseweg nadrukke lijk betrekken bij het project. „On ze insteek is om echt goed met de mensen te gaan praten. We wil len bekijken of we de heg künnen behouden." Over de hoogte van het scherm wil de Middelburgse wethouder nog geen definitieve uitspraken, doen. „Maar een hoogte van twee ënhalve meter is wel het mini mum." MIDDELBURG - Leerlingen van de Klimopschool in Middelburg heb ben met allerlei acties 1550 euro opgehaald voor een hulpproject van Amecet in Oeganda. De afge lopen weken hielden de leerlin gen een sponsorloop, verkochten ze appelflappen, zamelden ze lege flessen in en verkochten ze groen ten uit eigen tuin. Dinsdag 8 okto ber is er nog Klimoprestaurant, waarvan ook een deel van de op brengst naar Amecet gaat. Kenniscafé Tlirkije in Zeeuwse Bibliotheek Studenten van de Roosevelt Academy en de Zeeuwse Bibli otheek houden vanavond een Kenniscafé over Turkije. Daar bij worden de protesten in Tur kije besproken, onder meer 'op multimediale wijze' door NOS- correspondent Bram Vermeu len. Ook is er live muziek. De bijeenkomst start om 18.30 uur. The Outback op het podium van De Spot Na een zomerse tournee langs Zeeuwse strandpaviljoens en de lancering op iTunes presen teert de Zeeuwse band The Outback vanavond zijn nieuwe album 'Home' in De Spot in Middelburg. Dat optreden be gint om 21.00 uur. De vele gast muzikanten die aan het album meewerkten, zullen bij het op treden aanwezig zijn. Het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg doet morgen mee aan de Nationale Orgeles tafette. In elke provincie wordt een concert gegeven op een be langrijk orgel. In totaal doen veertfen organisten mee op twaalf orgels. Met dit evene ment wordt de viering van het 40-jarig jubileum van de Stich ting tot behoud van het Neder landse Orgel afgesloten. In de Nieuwe Kerk speelt Jan Wisse op het orgel. Aanvang: 16.00 uur. Toegang gratis. Col lecte voor de onkosten. Nu maar €80,- p.p. voor 3 iridoor skydivesessies incl. DVD, broodje Warme Kip Deluxe en drankje. WWW INDOORSKYDIVE.COM Vlissingseweg' foto s Ruben Oreel door Theo Giele Beste service. W" Mortiereboulevard 26, Middelburg tel: 0118-614406 GROOT-AMMERS MIDDELBURG MIDDELBURG Op woensdag 9 oktober begint om 19.30 uur een informatiebijeenkomst voor de bewoners van de Nieuwe Vlis- singse weg in wijkcentrum De Vergul de Baars aan de Baarsjesstraat in Mid delburg. MIDDELBURG MIDDELBURG •Actievoorwaarden: alleen geldig in daluren, niet i.c.m. andere acties, reserveren verplicht ovv 'herfstspeclal', algemene voorwaarden van toepassing, max. 6 personen per reservering, geldig t/m jt-tj- 2013, in de herfstvakantie op di. t/m do. de gehele dag vr. t/m 18.00 uur. yjt-ïi'vl-H "NB" indOORSK Y DIV/ECOm De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 - 520547 E groepèn@indoorskydive.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25