Laatste steek aan Schots tapijt Meer winterparkeren 24 WALCHEREN Verbod van start GELUIDSSCHERM motorrit op Markt vanwege Satudarah Gemeente wil een scherm van ruim twee kilometer. AANBIEDING KORTING Dat staat in de antwoorden op de schriftelijke vragen die de LPM aan het college van burgemeester en wethouders heeft gesteld. De motorrit werd op 17 augustus verreden. Startplaats was uiteinde lijk niet het door Bergmann gebo den alternatief - het Molenwater - maar de Rijnstraat. De burgemeester verbood de Markt als startplaats vanwege de verkeersveiligheid, maar ook om dat leden van Satudarah 'een actie ve rol' hebben in de organisatie van de rit en 'zichtbaar de leiding' hebben tijdens de rit, aldus het college. Satudarah houdt zich bezig met 'normoverschrijdend en crimi neel gedrag' dat moet worden aan gepakt, aldus de beantwoording. De gemeente Middelburg wilde daarom de motorrit, ondanks het goede doel, niet faciliteren met een vertrek van een voor een groot publiek zichtbare locatie, zo als de Markt. 'De gemeente Mid delburg wil niet de indruk wek ken dat ze een belangrijke en goe de samenwerkingsrelatie heeft met Satudarah'. Het verbod is door de burgemees ter, voorafgaand aan de vergun ningverlening, toegelicht in een gesprek met de organisatie. GELUIDSSCHERM middelburg - Cor Versluijs legt zijn arm op het hekwerkje voor zijn huis aan de Niéuwe Vlissing seweg en spreekt zijn verbazing uit over het plan van de gemeente Middelburg om een geluidswal te plaatsen tussen de ventweg en de hoofdrijbaan. „Er is hier nog geen brief op de mat gevallen met de boodschap dat hier een geluids scherm moet komen en dat zou trouwens ook hartstikke zonde zijn." De gemeente heeft van het Rijk een subsidie gekregen om een ge luidsscherm te plaatsen. Het ruim twee kilometer lange scherm zou moeten komen tussen de Poelen- daeleweg en de gemeentegrens met Vlissingen. Het moet het ver keerslawaai gaan tegenhouden. Versluijs zegt eigenlijk weinig last te hebben van het lawaai dat ver oorzaakt wordt door de auto's. „De heg is een prima geluidswal en het ziet er mooi uit. Als ik bin nen zit, hoor ik de auto's niet eens. Het is niet te hopen dat de heg straks moet wijken voor een geluidswal." Een stukje verderop woont Corin- ne Meier, Zij heeft de brief van de gemeente wel gehad en maakt zich zorgen over de plannen. „Je gaat hier toch geen geluidsscherm J vy' _[A58fr plaatsen. De heg hoort bij de Vlis singseweg en is nog een stukje oud Middelburg. Ik heb helemaal geen last van het verkeer dat voor bij komt rijden en op zondag kan ik in de tuin zitten zonder dat ik iets hoor." De informatieavond over de geluidswal moet nog ko men, maar Meijer heeft de ge meente al een mailtje gestuurd. „Ze zullen mij zeker gaan horen, dit kunnen ze toch niet zomaar doen zonder inspraak." J. Tevel woont al 44 jaar aan de Nieuwe Vlissingseweg en heeft gemengde gevoelens over de plan nen. „Ik hoor het verkeer op de weg rijden, dus een geluidswal vind ik geen probleem. Maar als de heg daarvoor moet wijken, gaat de gemeente zeker iets van mij horen." Het tapijt verbeeldt de Schotse diaspora, de migratie van de Schotten door de eeuwen heen. Wereldwijd wordt er op 25 plaat sen aan geborduurd. In Veere zijn de afgelopen maanden zes pane len gemaakt. Deze gaan naar Schotland, waar ze worden sa mengevoegd met de andere bijdra gen tot een wandtapijt van zo'n 125 meter breed. Bedoeling is dat het voltooide tapijt in de toe komst gaat rondreizen langs alle deelnemende landen en ook Veere zal aandoen. In april borduurde burgemeester Rob van der Zwaag de eerste steek van de Veerse panelen. Zon dag draagt hij zijn naald over aan Neil Wallace, Honorary Conserva tor of the Scottish privileges in the Low Countries, die het laatste paneel zal voltooien. Deze offi ciële afronding van de Veerse bij drage aan het wandtapijt vindt plaats van 14.30 tot 15.00 uur. Voor publiek is dit voorlopig de laatste gelegenheid om de zes Veerse panelen te aanschouwen. Om de voltooiing te vieren en de ruim 25 vrijwilligers die eraan hebben gewerkt te bedanken, is er zondag in en om het museum een feest in Schotse stijl. Zo is er onder meer vanaf 13.30 uur een speur-en-doe spel voor kinderen. vlissingen - De zestien parkeer plaatsen die zijn gecreëerd op het De Ruyterplein in Vlissingen be vallen de plaatselijke horeca zo goed dat de gemeente overweegt er vaker auto's toe te staan. Nu mogen automobilisten, zowel bezoekers als bewoners, nog op het De Ruyterplein parkeren tus sen 1 november en 1 april. In die periode is ook het parkeerregime op de boulevards, parkeerterrein de Nolle en andere parkeerplaat sen langs de Walcherse kust van kracht. Dat winterparkeren is de horeca aan het Bellamypark en de Nieuwendijk zo goed bevallen, dat ze heeft gevraagd of het niet kan worden uitgebreid. Dat kan, zegt de gemeente Vlissin gen. Die wil het nu, bij wijze van proef, ook in oktober toestaan. Meer maanden zijn niet mogelijk vanwege de evenementen en het frequentere fietsgebruik, ook over het De Ruyterplein. MIDDELBURG MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann verbood in augus tus de start van de jaarlijkse motor rit voor een goed doel (op de Mo- lukken) op de Markt in Middelburg vanwege de betrokkenheid van mo torclub Satudarah. VAN DE WEEK! 27 september f/m 4 oktober 201 3 'De heg hoort bij de Kruising met 1 Poelendaeleweg/-singel Ir - Geluidsscherm over een afstand van 2 kilometer tussen parallelweg en hoofdrijbaan. 1— WEST-SOUBURG Gemeentegrens! door Maarten Back infographic Rolant Quist I De ventweg van de Nieuwe Vlissingseweg. Achter de heg is de hoofdrijbaan. I Cor Versluijs: „Het zou zonde zijn als straks de heg plaats zou moe ten maken voor een dergelijk ge luidsscherm. Ik vind het prima, zo heb ik nergens last van en het ziet er mooi uit." I Corinne Meier: „Ik heb nog liever dat ze een spiegel van de auto trappen dan dat er straks zo'n le lijk geluidsscherm komt te staan. De heg is mooi en hoort bij het stukje oud Middelburg." J. Tevel: „De auto's, maar vooral de motoren, hoor ik goed. Soms bel ik de politie, maar dat helpt niet. Als het geluidsscherm niet ten kos te gaat van de heg, vind ik het een goed idee." VEERE - In het handwerkcafé van museum De Schotse Huizen in Veere wordt zondag de Veerse bij drage aan een groot wandtapijt af gerond. door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24