Terinzagelegging Ontwerp Rijksinpassingsplan, ontwerp uitvoeringsbesluiten en het Milieu Effect Rapport voor het Zwinproject De stukken zijn ook in te zien op de website: http://www. zeeland .nl/verkort/zwin Het ontwerp-RijksinpassingspIan kan gedurende bovengenoemde termijn bovendien worden geraadpleegd op de landelijkewebsitewww.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad 'Een plan bekijken', waarna u de locatie, de naam of het ID-nummer (NL.IMRO.oooo.EZipi3Zwin-2ooo) kunt invullen. Zienswijze Gedurende de termijn van terinzagelegging heeft u de mogelijkheid schriftelijk of mondeling een zienswijze in te dienen op het ontwerp-Rijksinpassingsplan, de ontwerpuitvoeringsbesluiten en het MER. In de zienswijze neemt u ten minste op: uw naam, adres, de dagtekening van de zienswijze en waarom u een zienswijze indient, onderbouwd met argumenten. U wordt verzocht duidelijk te vermelden op welk(e) ontwerpbesluit(en) uw zienswijze betrekking heeft. U kunt verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken Mondelinge zienswijzen kunnen worden ingediend bij de bij mevrouw D. van Zalen van de Provincie Zeeland, telefoonnummer 0118 - 6310 11. Inloopbijeenkomst Op 24 oktober 2013 wordt van 16.00 uur tot 19.00 uur een inloopbijeenkomst in het Dorpshuis van Retranchement (Markt 1 in Retranchement) georganiseerd. Tijdens deze inloopbijeenkomst worden de plannen en procedures toegelicht en zijn medewerkers van verschillende overheden en bureaus aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u tijdens deze inloopbijeenkomst uw zienswijze mondeling geven. Er is een notulist aanwezig om uw zienswijze op te schrijven. Duurzaam behoud en uitbreiding van natuurgebied het Zwin Het Zwin is een natuurgebied op de grens van Nederlarid en Vlaanderen. Het is een intergetijdengebied dat bestaat uit schorren en slikken. Slikken zijn laaggelegen modderplaten die bij vloed overstromen en bij eb droog staan. Schorren zijn hoger gelegen delen van het intergetijdengebied die maar een paar keer per jaar onderlopen en begroeid zijn met bijzondere planten. Natuurgebied het Zwin wordt bedreigd. Het unieke landschap van slik en schor verzandt en slibt dicht. Zonder ingrepen zal het Zwin op termijn niet meer in verbinding staan met de Noordzee en verandert het type landschap waardoor de unieke estuariene natuur verloren gaat. Kustvogels raken hierdoor hun leefgebied kwijt en de bijzondere slikken en schorren gaan verloren. Om dit tegen te gaan wordt het Zwin uitgebreid met 120 hectare, waarvan 10 hectare op Nederlands grondgebied en 110 hectare op Vlaams grondgebied. Deze natuurherstelopgave is verankerd in het verdrag van 21 december 2005 tussen het Koninkrijk der Nederlanden en het Vlaams Gewest. Dit verdrag is op 1 oktober 2008 in werking getreden. Plannen Natuurgebied het Zwin Welke werkzaamheden staan gepland in het Zwin? Bouw van een nieuwe waterkerende dijk Afgraven van de bestaande internationale dijk Uitdiepen en verbreden van de hoofdgeul in het bestaande Zwin Herstel van broedvogeleilanden in het bestaande Zwin op Vlaams grondgebied Recreatieve mogelijkheden zoals fiets- en wandelpaden binnen- en buitendijks, een vlonder pad en diverse uitkijkpunten. Plannen en procedures Om het Zwinproject uit te kunnen voeren moet ereeji Rijksinpassingsplan worden vastgesteld door de Staatssecretaris van Economische Zaken en de Minister van Infrastructuur en Milieu. Het ontwerp van dit Rijksinpassingsplan is nu gereed. Om te kunnen beoordelen of het plan ook goed uitvoerbaar is, is er ook een dijkverleggingsplan, een Kosten Effectiviteitsanalyse (KEA) en een inrichtingsplan opgesteld. Daarnaast is er een Milieu Effect Rapport (MER) opgesteld om de gevolgen voor het milieu in beeld te brengen. Dit MER wordt gelijktijdig met het ontwerp-Rijksinpassingsplan in procedure gebracht. Daarnaast zijn ervoor het Zwinproject de volgende uitvoerings besluiten nodig: Natuurbeschermingswetvergunning 1998, Ontheffing Flora- en Faunawet, twee Ontgrondingsvergunnin gen, Watervergunning en een Omgevingsvergunning. Op dit project is de Rijkscoördinatieregeling van toepassing. Dit betekent dat de ontwerpen van de Natuurbeschermings wetvergunning, de twee Ontgrondingsvergunningen en de Watervergunning tegelijkertijd met het ontwerp- Rijksinpassings plan ter inzage worden gelegd. De overige uitvoeringsbesluiten (de ontheffing Flora- en Faunawet en de Omgevingsvergunning) volgen in een later stadium. De Staatssecretaris van Economi sche zaken is verantwoordelijk voor de coördinatie. De Crisis-en Herstelwet is van toepassing op dit project. Inzien van 1 oktober 2013 tot en met 11 november 2013 Het ontwerp-Rijksinpassingsplan met bijlagen, de genoemde ontwerpuitvoeringsbesluiten en het MER worden voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage gelegd, te weten vanaf 1 oktober 2013 toten met 11 november 2013. Met de ter inzage legging van deze stukken start formeel de procedure. Tijdens kantooruren kunnen de stukken worden ingezien bij: Provincie Zeeland, Facilitair servicepunt, Abdij 6, Middelburg Gemeente Sluis, Nieuwstraat 22, Oostburg Waterschap Scheldestromen, Kennedylaan 1, Terneuzen Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1, Middelburg Rijkswaterstaat, Poelendaelesingel 18, Middelburg Rijkswaterstaat Zee en Delta, district Zuid, Buitenhaven 2, Terneuzen Ministerie van Economische Zaken, Servicecentrum, Bezuidenhoutseweg73, Den Haag Ministerie van Infrastructuur en Milieu, Perscentrum, Plesmanweg 1-6, Den Haag Gemeente Knokke-Heist, Alfred Verweepiein 1, Knokke-Heist (België) Schriftelijke zienswijzen kunnen worden ingediend bij de Provincie Zeeland, Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg, met de vermelding 'zienswijze Zwin' op de enveloppe. De zienswijze dient te worden ondertekend. Ook kunt u een zienswijze indienen via een digitaal reactieformulier dat is te vinden op de website http://www.zeeland.nl/verkort/zwin. Inlichtingen Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het projectbureau van Natuurpakket Westerschelde via e-mail: natuurpakketwesterschelde@zeeland.nl of via telefoonnummer 0118 - 631011. CADZAND BAD Rijksoverheid Inrichtingsplan namrplan Zwin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72