Sluis en The Limit nog ver uit elkaar Kerk in Westdorpe begin 2014 nieuw dorpshuis Projectteam zeesluis Terneuzen gaat uit van start bouw in 2018 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Het Witte Paard houdt groot jeugdtoernooi Terneuzense eindigt tweede bij topvissers Beide bedrijven zijn eigendom van ondernemer Frans Rijnberg. Ook een beheermaatschappij van Rijnberg is bij het bankroet be trokken. Het faillissement is dins dagochtend uitgesproken in de Middelburgse rechtbank, curator is Jan de Meester uit Middelburg. „Zover ik heb kunnen nagaab, is de bank de enige crediteur. Dat komt niet zo vaak voor. In de meeste gevallen zijn er meer schuldeisers. Volgens De Mees ter is er voor Patioworld wellicht een doorstart mogelijk. „Er is een kandidaat. De komende tijd zal uitwijzen of een doorstart moge lijk is." Rijnberg begon zijn bedrijf, de voorloper van Patioworld, in 1977. De luxe buitenbaden en beno digdheden werden in Nederland, België en Frankrijk verkocht. Rijn berg nam natuursteenbedrijf Fer ket en De Maat vier jaar geleden over. Het bedrijf bestaat sinds 1942. Natuursteen als graniet, mar mer en arduin wordt er verwerkt tot grafmonumenten en materia len voor de bouw, zoals dorpels, vensterbanken en vloeren. In 1990 telde het bedrijf nog vijftien personeelsleden. Sinds de overname door Rijnberg ging het bergafwaarts. Vorig jaar kreeg Rijnberg een boete van vijf tienduizend euro van de gemeen te Hulst omdat hij, tegen het be stemmingsplan in, een 'showkerk hof naast het bedrijf aan de Steensdijk had aangelegd. Zelf sprak hij over opslagruimte. De discotheek sloot begin dit jaar op last van de Raad van State de deuren. The Limit past niet op de huidige plek in het gehucht, vlak bij woonhuizen, oordeelde de Raad. Eigenaren Martin en Rick Heijt hadden van de gemeente Sluis echter steeds vergunningen gekregen, en enkele jaren geleden nog flink geïnvesteerd in het pand. De gemeente heeft de zaak uit handen gegeven aan een verze- kaar. „Die biedt ons een schijn tje", zegt Heijt. Vader en zoon wil len een schadevergoeding die ver plaatsing van de disco dekt. „We zijn nu al maanden dicht, ik zit buiten mijn schuld op een houtje te bijten", zegt Martin. „Het is toch normaal dat ik volledig ver goed wil worden. Maar bij de ge meente willen ze niet toegeven dat het hun schuld is. Daar moet een rechter dan maar over oorde len. Ook al besef ik dat de ge meente genoeg geld heeft om oe verloos door te procederen." De gemeente Sluis kan niet reage ren zolang de verzekeraar met de zaak bezig is, meldt een woord voerster. Het toernooi is bedoeld voor ie dereen, die van schaken houdt: jeugdleden van verenigingen, schoolschakers en gewone 'thuis- liefhebbers'. Er wordt gespeeld in zes leeftijdscategoriën in negen ronden van een kwartier. Aantal ronden en speeltijden worden eventueel aangepast aan het aan tal deelnemers. Per groep zijn er prijzen voor de nummers één tot en met drie, voor het beste meisje én voor de vereniging met de meeste deelnemers. Het toernooi begint om 10.00 uur, de prijsuitreiking is om streeks 16.30 uur voorzien. In schrijven tot donderdag, beperkte inschrijving aan de zaal op zater dag mogelijk. Opgeven via m.m.m.colsen@zeelandnet.nl of 0117-720248. Deelnemers kunnen zich ook opgeven via de website: www.hiupsasvangent.nl Het geld dat van de gemeente be schikbaar komt, stond al een tijd je geparkeerd voor een noodzake lijke renovatie van dorpshuis Con cordia in Westdorpe. Dat komt dus heel goed uit. Het bisdom Bre da wil het kerkgebouw bovendien voor het symbolische bedrag van één euro overdragen aan de stich ting, die in Westdorpénaar Fred Sijnesael een architect heeft ge vonden die zijn ziel en zaligheid in het plan steekt. De kern van het project is de plaatsing van een 'glazen doos' in de middenruimte van de kerk. „Die zal even veel vloeroppervlak bieden als Concordia nu", meldt stichtingvoorzitter Loek de Beleir. „Het uitgangspunt is dat alle ge bruikers van Concordia mee over gaan en de huurprijzen gelijk blij ven." De glazen box zal niet de hele kerk vullen. Ervoor blijft een gro te ruimte vrij. De Beleir: „Daar kunnen exposities plaatsvinden of na een begrafenis een koffieta fel worden geserveerd." Het bis dom zal een deel van de kerk hu ren voor een kapel die alle dagen open zal zijn. Vrijwilligers die het kerkhof onderhouden, krijgen een eigen keukentje. Ook mu seum Oud-Westdorpe, dat nu nog naast Concordia zit kan een plek krijgen in de kerk. Stichting Behoud Kerkgebouw Westdorpe is in afwachting van een definitief besluit van de ge meenteraad volop bezig met on der meer het aanvragen van offer tes. Streefdatum voor ingebruikna me van de kerk als dorpshuis is 1 januari. „We gaan er hard aan trek ken om dat te halen", aldus De Be: leir. De kerk in Westdorpe moest slui ten vanwege dalend kerkbezoek. Zo'n dertig gelovigen bezochten zaterdagavond de mis. Ze 'moe ten' nu naar Zuiddorpe. De Beleir schat dat daar elke zondagoch tend tien a vijftien Westdorpe- naren ter kerke gaan. Modeshow eerder dit jaar in de kerk van Westdorpe. foto Peter Nicolai Speciaal voor hen, maar ook voor andere belanghebbenden én geïn teresseerden wordt in november een website gelanceerd, ontwor pen door Communicatiebureau Lievens in Middelburg. De men sen in de omgeving van het pro ject worden ook op de hoogte ge houden van de vorderingen door middel van informatieavonden, inspraakbijeenkomsten en nieuwsbrieven. Inmiddels is het ingenieursbu reau LievenseCSO uit Breda be gonnen met het ontwerp van de sluis. Dat gebeurt tot in detail. Het bureau, dat ook allerlei bijbe horende onderzoeken (stabiliteits- berekeningen bijvoorbeeld) uit voert, krijgt tot medio 2015 de tijd. Dan moet het ontwerp op ta fel liggen en dienen ook de lijn- nen zijn uitgestippeld voor het in frastructurele beheer en het on derhoud voor een periode van der tig jaar. Volgens omgevingsmana ger Harm Verbeek van het project team heeft LievenseCSO al veel er varing opgedaan bij andere grote weg- en waterbouwprojecten in Zeeland en Vlaanderen. Hoewel eerst steeds 2017 werd ge noemd als startdatum voor de bouw, wordt nu uitgegaan van 2018. Met een bouwtijd van vier tot vijfjaar zou de zeesluis dus op z'n vroegst in 2022 in gebruik ge nomen kunnen worden. Maar eerst moeten Nederland en Vlaan deren de bouw nog wel regelen in een verdrag. REGIOACENDA TERNEUZEN - Ingeborg Audenaerd uit Terneuzen is tweede gewor den in de Nationale Topcompeti- tie Zoetwatervissen van Sportvis- serij Nederland. Tijdens de afslui tende wedstrijd op het Kanaal Gent-Terneuzen moest ze Anouk van de Belt uit Zaltbommel voor laten gaan. Bij de junioren onder 18 jaar won Johnno van de Haar uit Woudenburg, bij junioren on der 23 jaar Ramon Ansing uit Tol- bert. Christian Surquin uit Velp won bij de senioren-A, Peter Post bij de senioren-B. Albert van La nen uit Someren werd eerste bij de veteranen. Aan de wedstrijden namen 123 topvissers deel. Steenhouwerij en Patioworld failliet door Sheila van Doorsselaer HULST - Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat in Hulst en Patioworld, (groot)handel in jacuzzi's uit Hengstdijk zijn failliet. De in totaal vijftien werknemers van beide be drijven zijn ontslagen. door Martijn de Koning MOLLEKOT - Een akkoord tussen de eigenaren van de voormalige disco theek The Limit in Mollekot en de gemeente Sluis lijkt ver weg. Mar tin Heijt van The Limit voelt zich te kort gedaan en stapt waarschijnlijk 'naar de rechter. SAS VAN CENT - Schaakvereniging Het Witte Paard in Sas van Cent houdt zateredag haar achtste jeugd schaaktoernooi. Schakers tot twin tig jaar kunnen aan het toernooi in multifunctioneel centrum De Statie meedoen. door Harmen van der Werf WESTDORPE - De kogel is nog niet helemaal door de kerk, maar het scheelt een haar. Begin november beslist de Terneuzense gemeente raad definitief over een financiële bijdrage van 400.000 euro voor de verbouwing van de rooms-katholie- ke kerk in Westdorpe tot dorps huis. Stichting Behoud Kerkge bouw Westdorpe is al uit de start blokken. De kerk werd eind 2012 gesloten voor erediensten. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het projectteam Zee sluis Terneuzen, dat de bouw van de nieuwe zeesluis voorbereidt en begeleidt, maakt snel vorderingen. Er wordt volop gepraat met bedrij ven en en omwonenden, die straks mogelijk moeten verhuizen om ruimte te maken voor de ingrijpen de aanpassingen aan het sluizen- complex. Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 25 SEPTEMBER AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT - 't Heike, 13.30 en 19.30 uur: Boemschikken; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Optreden Viva la Musica; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Schieting, zangles; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten joke ren en bieden; TERNEUZEN - Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64