i TOP/CB: Terneuzense panden 'ontkrotten' ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Korte cursussen bij Kreatieve Vorming Hulst Vertrouwde artiesten op Oktoberfest Winterkleding- en speelgoedbeurs ig-'- TZp» schappij vastlopen. En dus komen er steeds meer jongeren die be hoefte hebben aan begeleid wo nen." De Zoutziederij is sinds afgelo pen zomer in gebruik genomen HULST - Kreatieve Vorming Hulst biedt dit najaar enkele korte cur sussen aan. Ieder cursus begint met een introductieles waarna de deelnemers kunnen besluiten of ze zich voor tien lessen willen in schrijven. Het gaat om de Tech niekclub voor 9- tot en met 13-jari- gen op dinsdagmiddag in Sint Jan steen, toneel voor groepen 7, 8 en brugklassers op vrijdagmiddag in Hulst. Zangles voor volwassenen op dinsdagavond, tekenen met pastelkrijt op maandagavond en aquarelleren, eveneens op maan dagavond, in Den Dullaert. en op vrijdag 27 september is de officiële opening. Dan is het van 16.00 tot 18.00 uur ook open huis voor omwonenden en belangstel lenden. Bezoekers krijgen een rondleiding en een drankje. Op dit moment wordt nog druk gewerkt om de inrichting hele maal af te krijgen. „En we hopen dat voor de opening nog even het onkruid wordt gewied", zegt Mariëlle Faas. Het binnenterrein De partij stelt bij monde van raadslid Bram Stoffels voor daar subsidie voor uit te trekken, waar door eigenaren of woningzoeken den worden geprikkeld om woni- nen aan te kopen en deze te reno veren. Wat TOP/GB betreft bege leidt de gemeente deze actie met een voorlichtingscampagne. De fractie is op het idee gebracht door een artikel in deze krant over de Belgische vastgoedman Nielsen Scheerlinck die in de oude binnenstad van Terneuzen diverse krotten heeft opgekocht en ze weer bewoonbaar heeft ge maakt. Dat voorbeeld doet goed volgen, zo stelt Stoffels in vragen aan het college van B en W. Authentieke ornamenten van de panden zouden behouden moe ten blijven. Voor dat doel zou de gemeente subsidie beschikbaar kunnen stellen, meent TOP/GB. Stoffels is vol lof over het enthou siasme waarmee Scheerlinck in de oude binnenstad van Terneu zen aan de slag is gegaan om ver dere verpaupering tegen te gaan. is nu nog één open parkeerplaats. De tuin wordt pas in oktober aan gelegd, maar vrijdag bij de offi ciële opening wordt wel een be gin gemaakt. Dan gaat de eerste boom de grond in. CRAAUW - De originele Anton aus Tirol, de Oostenrijkse Harry's Par tyband en zangerese Ingrid Schwarz uit Duitsland staan ook dit jaar weer op het podium tij dens het derde Oktoberfest Graauw van Stichting Graauw- rock. De voorverkoop voor dit feestelijke evenement, dat plaats vindt op vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober op de sportvelden van VV Graauw, is inmiddels gestart. Kaarten zijn onder meer te koop via www.oktoberfestgraauw.nl. Op zaterdag 19 oktober is er ook een optreden van Anton voor de jeugd. Dat begint om 13.00 uur en de toegang is gratis. Cursus schrijven in perspectief Wordt het verhaal verteld door de overspelige vrouw of de bedrogen echtgenoot? De keuze van het perspec tief is belangrijk voor het verhaal. Schijfdocente Mar- jon Sarneel wijdt er een nieuwe cursus aan, vanaf donderdag 3 oktober in acht bijeenkomsten in Hulst. In fo via www.marjonsarneel.nl Cursussen Frans in De Lieve Vanaf eind september geeft docente Mariëlle Vleeshou wers cursussen Frans voor beginners en gevorderden in Dienstencentrum De Lie ve in HulsL Naast woensdag avond wordt, in samen spraak met de cursisten, ook overdag les gegeven. Infor matie en opgave: 0114-320751 of mvleeshouwers@online.nl Dansavonden met muziek Jumbo Trio In De Vlaschaard in Koe wacht vinden vanaf komen de zaterdag om de veertien dagen dansavonden plaats met live muziek van het Jumbo Trio. Jong en oud zijn welkom. De dansavonden zijn tot eind dit jaar. De orga nisatie is in handen van de Stichting Cultuur en Ont spanning De Vlaschaard. Alzheimercafé over de geheugenpoli Verpleegkundige Bianca van Haelst van ZorgSaam is maandag 7 oktober te gast in het Alzheimercafé bij Stich ting Welzijn voor Ouderen Terneuzen, De Veste flat B, Oostelijk Bolwerk 22. Ze spreekt over onderzoek bij de geheugenpoli en wat dat inhoudt Het café opent zijn deuren om 19.00 uur. Museum Schotse Huizen sluit deuren Museum Schotse Huizen in Veere sluit 1 november de deuren en het is de vraag of het ooit nog opengaat. Ex ploitant stichting Delta Cul tureel stopt ermee, omdat het Rijk het Rijksmonu ment - met nog 33 andere panden - wil verkopen en de gemeente Veere de subsi die afbouwt. Volgens de stichting is de rijksoverheid nu aan zet. De jaarlijkse winterkleding- en speelgoedbeurs in het Kruispunt aan de Tabak straat 26 in Hulst vindt zater dag 5 oktober plaats. Ieder een is welkom om tussen 10.00 en 12.00 uur een kijkje te komen nemen. De toe gang tot de beurs is gratis. zh WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 eng in het begin' Begeleidster Mariëlle Faas (midden) en appartementenbewoonster Alisha (rechts) helpen in de centrale woonkeuken van de nieuwe Zoutziederij de was opruimen, foto Camile Schelstraete www.kreatievevorming.nl door Henk Boot TERNEUZEN - TOP/GB wil dat de ge meente Terneuzen meer werk maakt van het opknappen van oude panden in de binnenstad. HULST HULST KOEWACHT TERNEUZEN VEERE HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63