JÉ ZEEUWS-VLAANDEREN Veilig Provincie Zeeland almanak Kettingbotsing op de grens B en W Sluis trekt plan voor afvloeiings regeling oudere ambtenaren in wegens tekort aan draagvlak in gemeenteraad. Verf en behang Volgens de provincie is het over en uit voor Termphos Zeeuws Vocaal Ensemble houdt open repetitie OOSTBURC - Oudere ambtenaren in de gemeente Sluis moeten ge woon doorwerken. De afvloeiings regeling die B en W voor hen in gedachten had, komt er niet. Er is niet genoeg steun voor in de Slui- se gemeenteraad, heeft het colle ge gemerkt. Die trok tiet plan gis teren daarom in. Het Sluise B en W presenteerde twee weken geleden een plan voor een vrijwillige afvloeiingsre geling voor ambtenaren van zes tig jaar en ouder. Die zouden, met een vertrekregeling, nog dit jaar kunnen stoppen met werken. De maatregel zou een "flinke bezuini ging voor de gemeente opleveren, verzekerde wethouder Conny Al- mekinders. Die zou, na eerst een investering van een paar miljoen, ruim een miljoen euro per jaar be dragen. De complete Sluise ge meenteraad reageerde vervolgens boos dat ze niet betrokken was bij het maken van de plannen, en dat die al aan personeel en media ge presenteerd werden voordat de ge meenteraad er een mening over mocht geven. Die mening zou de raad morgen, tijdens een raadsvergadering, kun nen ventileren. Het college proef de de laatste tijd echter al dat veel fracties moeite hebben met het plan. Toen dinsdag bleek dat, naast de oppositie, ook de meeste van de vijf coalitiepartijen niet ak koord gaan, trok het college haar conclusies en trok het volledige plan in. Raadsleden werden er gis teren door middel van een korte brief over geïnformeerd. Coalitie partij PvdA kon niet leven met het plan, vertelde fractievoorzit ter Robert Evers gisteravond. „We kunnen het niet verantwoorden dat mensen van 62 jaar die werk loos worden, nog moeten sollicite ren, en wij voor onze ambtenaren van 60 jaar een regeling treffen. Ik weet het: het levert op termijn misschien bezuiningen op, en de mensen die vertrekken zouden een fors deel zelf betalen, maar toch gaat dit een stap te ver." Adri Rosendaal van oppositiepar tij Nieuw Gemeentebelang zag nog meer obstakels. „Er was te weinig tijd om dit fatsoenlijk te regelen, waardoor we als raad voor een voldongen feit werden geplaatst. Bovendien kon de wet houder niet duidelijk maken hoe veel we nu moesten investeren om later te kunnen bezuinigen. Ergens tussen de 2,5 miljoen en 4,5 miljoen, daar vind ik wel erg veel ruimte tussen zitten." De zaak is nu nog niet helemaal afgedaan. Lijst Babijn komt mor gen met een 'motie van afkeu ring' over de hele gang van zaken. Die moet, als de raad de motie aanneemt, echter alleen gezien worden als een 'gele kaart' voor B en W. BRANDWEEROEFENING Alles over o Ga verder op www.pzcwonen.nl Meer nieuws zie: www.pzc.nl De gemeente Goes heeft onlangs, tot tevredenheid van aan- en omwonen den, de Wilhelminastraat in Kloetin- ge omgevormd totfietsstraat. Auto's en landbouwverkeer zijn er voortaan taboe, De verkeersveiligheid zal daar zeker wel bij varen en daar kan niemand bezwaar tegen hebben. Toch, ge meente Goes In een ronkend schrijven doet het Goese college nog meer verkeersplan nen uit de doeken. Want: 'Binnen kort worden er twee drempels in de Patijnweg aangelegd om de verkeers veiligheid op de kruising te vermin deren', aldus B en W in de brief. Want het moet natuurlijk ook weer niet té veilig worden. ZEELAND CULTUUR WOENSDAG 25 september 2013 Toch geen ambtenarenregeling door Martijn de Koning 1 Tip? redactie@pzc.nl ASSENEDE - Op de Vrijstraat, net op de grens bij Sas van Gent en Assenede, waren gisteravond vlak voor donker zeven auto's betrokken bij een kettingbotsing. Daarbij vie len acht gewonden. Dat was het beeld van de jaarlijkse grensoverschrijdende brandweeroefening. Autotankspui- ten en commandovoertuigen rukten uit en ook ambulan ces werden gealarmeerd. Er meldden zich uiteindelijk brandweerwagens van de korpsen Gent, Zelzate en Assen ede en Sas van Gent en Mauritsfort. Van weerszijden van de grens arriveerden ook medische hulpverleners. Dat één van de auto's, betrokken bij de botsing, ook daadwer kelijk in brand vloog voordat de brandweer daadwerkelijk arriveerde was niet de bedoeling, maar wel een aardige bijkomstigheid. Net als de Vlaamse commandowagen die met veel moeite kans zag zichzelf uit een sloot te bevrij den. Op het eerste gezicht leek de oefening geslaagd, maar of dat werkelijk zo was moet een evaluatie uitwij zen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59