Oudere ambtenaar Sluis blijft werken Vlag halfstok voor Schotse Huizen Orionis heeft snel een nieuwe directeur N u extra voordeel by KPN Prepaid wm f ^kpn d n BEVELANDEN en THOLEN 23 Rommelmarkt LG optimus L3' Houterman Verbouwing? kprt winkel I kpn.com I Phone House Het Sluise B en W presenteerde twee weken geleden een plan voor een vrijwillige afvloeiingsre geling voor ambtenaren van zes tig jaar en ouder. Die zouden, met een vertrekregeling, nog dit jaar kunnen stoppen met werken. De maatregel zou een flinke bezuini ging opleveren. De complete Slui se gemeenteraad reageerde vervol gens boos dat de plannen al aan personeel en media gepresen teerd werden voordat de raad er een mening over mocht geven. Die mening zou de raad morgen, tijdens een raadsvergadering, kun nen geven. Het college proefde de laatste tijd echter al dat veel frac ties moeite hebben met het plan. Toen dinsdag bleek dat, naast de oppositie, ook de meeste van de vijf coalitiepartijen niet akkoord gaan, trok het college haar conclu sies en trok het volledige plan in. Coalitiepartij PvdA kon niet leven met het plan, vertelde fractievoor zitter Robert Evers gisteravond. „We kunnen het niet verantwoor den dat werklozen van 62 jaar, nog moeten solliciteren, en wij voor onze ambtenaren van 60 jaar een regeling treffen." De Stichting maakte gisteren be kend de exploitatie van het mu seum per 1 januari 2014 te beëindi gen. Delta Cultureel ziet niet lan ger de (financiële) mogelijkheden om het museum te exploiteren. Loeff doelt in zijn reactie op mi nister Stef Blok die besloten heeft alle 34 monumenten die de Rijks gebouwen wil afstoten in één pak ket over te dragen aan de nieuwe Nationale Monumentenorganisa tie (NMo). Daarmee kregen de vergevorder de onderhandelingen tussen de gemeente Veere en RGB plotse ling een heel andere wending. De gemeente voerde de onderhande lingen omdat de panden eerst aan een andere lokale overheid moe ten worden aangeboden. De ge meente zou de beide Huizen ko pen en direct doorverkopen. Dat is nu mislukt, de minister heeft duidelijk gemaakt dat de gemeen te de panden niet meer kan ver werven. „En dat door een minister die zo star is dat hij een oplossing die geen cent kost, maar een bom dui ten oplevert, toch afwijst", fulmi neert Loeff Stichtingsvoorzitter Harry Buiter vindt het jammer dat Veere's wet-" houder René Molenaar, 'niet han dig heeft gehandeld: „Hij heeft zijn hand overspeeld. Hij heeft an dere gronden van het Rijk inge bracht waarvan hij dacht dat ze die wel wilde verkopen." Molenaar voelt zich niet aange sproken door dat verwijt; „We hebben getracht, in een allerlaat ste, bijna wanhopige poging om de zaak vlot te trekken, om ande re elementen in te brengen. Dat is helaas niet gelukt. Ik ga nu bekij ken hoe we verder moeten. Mis schien op zoek naar een andere stichting of vereniging die de zaak wil expoiteren. Dat weet ik nu nog niet." De groep van veertig a vijftig vrij willigers van het museum werd dinsdag ingelicht. Zij besloten meteen de Schotse Vlag halfstok te hangen. Buiter: „Zij zijn enorm aangeslagen, het is een grote klap voor ze. Ze zijn zo betrokken bij het museum." Voor Hans Vogels, eigenaar van De Struyskelder, is dit einde oefe ning. „We zijn twee jaar bezig ge weest en dan neemt een minister op een blauwe namiddag een be slissing waardoor alles afketst. Den Haag heeft nu alles geblok keerd. Ik heb begrepen dat de NMo helemaal niet wil verkopen maar alleen beheert. Voor mij houdt daarmee alles op. Ik ga niet investeren in een huurpand. Ui terst zuur voor de stichting. Heel teleurstellend voor iedereen." Buiter: „We geven de minister tot 1 november de tijd om te reage ren, maar ik heb weinig vertrou wen in een goede afloop. We leve ren, zoals de vlag er nu bij hangt, de sleutel 1 januari in." De Zwarte, zijn Middelburgse col lega Chris Simons en Chris Maas van Veere zijn nu het profiel aan het opstellen van de directeur die we zoeken. De Zwarte: „Over een paar weken kan de vacature gepu bliceerd worden en rond de jaar wisseling kan er een nieuwe direc teur zitten." Dat is volgens de Walcherse politiek niets voor zijn tijd. Raadsleden in Middelburg en Vlissingen vragen al maanden waarom tijdelijk directeur Joost Struijk er na twee jaar nog zit. Struijk is in september 2011 aange- steld om de sociale dienst, de kre dietbank en de sociale werkplaats l'été te fuseren tot Orionis. De re organisatie verloopt niet bepaald vlekkeloos: onder zowel werkne mers als cliënten heerst grote on rust, er zijn gerechterlijke proce dures tegen Orionis en de tekor ten blijven maar oplopen. Doordat meer mensen een uitke ring toegekend krijgen, maar. ook omdat een interim-directeur 'nu eenmaal' niet goedkoop is. Struijk kost 1200 euro per dag. Met drie ënhalve dag per week betekent dat ruim 17.000 euro per maand en dus ruim twee ton per jaar. Plus BTW, plus reis- en verblijfs kosten, plus overige declaraties komt Struijk ver uit boven de Bal kenendenorm. LEWEDORP - De Lewedorpse vrou wenvereniging LVV houdt zater dag 28 september een rommel markt in dorpshuis De Zandloo- per. Van 9 tot 12 uur, zijn er, behal ve kringloopartikelen, ook zelfge maakte kaarten, sieraden en acces soires te koop. En natuurlijk ook veel lekkers. 20r extra beltegoed J V* LG Optimus L3 II doet 't gewoon WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 OOSTBURG - Oudere ambtenaren in de gemeente Sluis moeten gewoon doorwerken. De afvloeiingsrege ling die B en W voor hen in gedach ten had, komt er niet. Er is niet ge noeg steun voor in de Sluise ge meenteraad, heeft het college ge merkt. Die trok het plan gisteren daarom in. door Annemarie Zevenbergen VEERE - „We zijn boos, verdrietig en ontzet", vat Jean Paul Loeff de reactie van de Veerse Stadsraad sa men over de beslissing van de Stichting Delta Cultureel de exploi tatie van museum de Schotse Hui zen te beëindigen. „We snappen deze beslissingen, het is heel dap per. Maar diep triest omdat dit ver oorzaakt wordt door de starheid van een minister die niet in staat is de prachtige oplossing van de Stich ting om het museum zelfstandig te draaien, aan te pakken." Vrijwilligers van het museum hingen meteen de Schotse vlag halfstok, foto Lex de Meester VLISSINGEN - Orionis Walcheren heeft eind dit jaar een nieuwe di recteur. Dat belooft wethouder Marin de Zwarte als voorzitter van het dagelijks bestuur. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 'GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl 1 Je betaalt bij aankoop de originele prijs, exci. 6,05 thuiskopieheffmg. Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55