Zwemverbod voor oostelijke kreek bij Ouwerkerk bijna opgeheven Verhulst: drankregels sportclubs soepeler 20 BEVELANDEN en THOLEN BRANDSTOFPRIJZEN Het loont voor automobilisten om de brandstofprijzen in Goes in de smiezen te houden. nrm GOES - Menig automobilist staat in deze tijd kreunend en steu nend bij de benzinepomp, als hij weer moet constateren dat de eu roteller ten opzichte van de liter teller ongeveer met de dubbele snelheid draait Ja, tanken is tegen woordig ware zelfkastijding. Toch laten maar weinig mensen de heilige koe staan omwille van de brandstofprijs, die regelmatig tot recordhoogte wordt opge stuwd. In Goes loont het echter wel om de prijzen in de gaten te houden, want gelet op de hoge 'benzinepompdichtheid' in de stad willen ze elkaar nog wel eens beconcurreren. Zo plaatste super markt Dirk van den Broek aan de Beukenstraat in Goes-Zuid on langs een advertentie op de voor pagina van huis-aan-huiskrant De Bevelander met de zelfverze kerde tekst dat zij de goedkoopste (of minst dure, het is maar hoe je het bekijkt) benzinepomp in Goes is. Om die stelling kracht bij te zetten, kunnen klanten die toch een goedkopere pomp vin den, het verschil terugvorderen. Dat vraagt natuurlijk om een rondje langs de benzinepompen in Goes om de proef op de som te nemen: spreekt 'Dirk' de waar heid? Nee, zo blijkt. Althans: giste ren betaalde je bij zowel Dirk van den Broek als de BP Express aan de Van der Spiegelstraat 1.66,9 eu ro voor een liter Euro95. De Agri Sneltank aan de Van Hertumweg zit daar een eurocent boven, de Shell-stations aan de Patijnweg en Van der Spiegelstraat twee eu rocent, maar die zijn niet onbe mand. Dus de goedkoopste zijn ze in principe niet, wel één van de goedkoopste. Het lijkt erop of de Dirk met de advertentie een bezineoorlogje wil uitlokken, maar of dat zo is viel gisteren niet te achterhalen. De filiaalmanager is op vakantie en andere medewerkers 'weten er niks van' en verwijzen naar het hoofdkantoor. Rob Augustijn, hoofd brandstof fen bij de CZAV die de AgriSnel- tanks exploiteert, ligt niet wakker van de actie van Dirk. „Wij doen niet fanatiek mee aan zulke frat sen. Ik zou ook nooit zeggen dat wij de goedkoopste zijn. Boven dien, uit een onderzoek van het Rijk in 2011 blijkt dat vooral de plek van het station bepalend is voor waar iemand tankt, daarna pas de prijs. Wij hebben een goed bereikbaar en net station en opere ren ook scherp." Augustijn is dus niet van plan om de Dirk achterna te gaan door nog onder hun prijs te gaan zitten. „In tegenstelling tot wat mensen den ken is het geen vetpot. We verdie nen in centen, niet in procenten, het meeste geld gaat naar de over heid." Wat betreft zijn stuntacties van onbemande stations wel een ramp voor bemande, zegt Augus tijn. „Zij moeten het zien te ver dienen met verkoop van snacks en frisdrank." BRANDSTOF Begin augustus werd bekend dat de giftige alg Dinoflagellaat Alexandrium Ostenfeldii op nieuw tot uitbarsting was geko men in de oostelijke kreek bij Ou werkerk. Het waterschap stelde daarop een zwemverbod in voor mens en dier en plaatste waar schuwingsborden. Steijn: „We hebben in die periode elke week metingen uitgevoerd. Begin september was er nog steeds sprake van een verhoogde concentratie van de giftige stof. Daarom kon het zwemverbod niet worden opgeheven. Uit me tingen vanaf half september blijkt nu dat de concentratie is afgeno men en dus kunnen de borden binnenkort weer worden wegge haald." Waarom de alg zo goed gedijt in de kreek is nog onduidelijk. Het waterschap blijft dan ook zoeken naar een oorzaak en oplossing. Vorig jaar leidde de ontdekking van de gifalg in de kreek tot pa niek: een hond overleed nadat hij in de kreek had gezwommen en de alg had binnen gekregen. Ge vreesd werd dat de schelpdieren in de Oosterschelde besmet zou den worden met de alg. De afwa tering op de Oosterschelde werd afgesloten. Het Waterschap trok 750.000 euro uit om de gifalg te bestrijden. De alg komt op heel veel plaatsen voor, ook in Zeeland. Het pro bleem ontstaat als de alg gaat bloeien, en daarvoor blijken de omstandigheden in Ouwerkerk buitengewoon gunstig. Die reguleert het schenken van al cohol in gelegenheden als dorps huizen en sportkantines. Volgens Verhulst worden de regels voor sportverenigingen juist verruimd ten opzichte van hoe het nu is. Voor sportverenigingen geldt nu onder meer dat er van anderhalf uur voor tot anderhalf uur na een activiteit (training of wedstrijd) mag worden geschonken, dat wordt straks twee uur. „Ik weet dat de clubs die activiteitenregel er liever afhebben, maar dat bete kent dat we er 10 tot 15 cafés bij- krijgen in Goes. Dat kan niet, ge let op het beleid om alcoholge bruik terug te dringen en de con currentie met de horeca." Voorheen werden de regels door de Voedsel- en warenautoriteit ge handhaafd, al gebeurde dat alleen op basis van klachten. Straks gaan gemeentelijke opsporingsambte naren dat doen, maar clubs hoe ven volgens Verhulst niet bang te zijn voor een 'heksenjacht'. Brandstof is in Goes nog te betalen door Luc Oggel Dit was gisteren in Goes de goedkoopste prijs voor een liter Eu- ljOD.^j ro 95. vandaag kan dat weer anders zijn. De gemiddelde dagprijs voor een liter Euro 95 bedroeg gisteren in Nederland 1,82 euro. Voor diesel 1,499 euro. In Luxemburg kost een liter benzi ne 1,331 euro, een liter diesel 1,222. Benzine en diesel dalen de komen de maanden aan de pomp 10 pro cent in prijs, blijkt uit een studie van de Belgische bank KBC. Dat komt doordat de olieprijzen op de wereldmarkt omlaag gaan. Voor mensen die een smartphone hebben bestaat er een handige app waarmee je direct kunt zien waar je het goedkoopst kan tan ken. Hij is gratis te downloaden in de app-store of via de website www.jip.nl/benzine door Wendy de Jong OUWERKERK - Waterschap Schelde- stromen gaat het zwemverbod dat geldt in de oostelijke kreek bij Ou werkerk binnenkort opheffen. Dit antwoordde woordvoerster Daniëlle Steijn gisteren op de vraag waarom de waarschuwings borden er nog steeds staan. I De laagste prijzen van Goes, dat kan Dirk van den Broek niet waarmaken. Wel prijzen er gisteren voor in Goes, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - De Goese burgemeester René Verhulst begrijpt niet goed waarom sportverenigingen zoveel moeite hebben met de aanstaande wijziging van de Drank- en Horeca- wet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52