Doen! KENT lil llH» Coalitie schuift richting oppositie, maar: 6 miljard blijft 6 miljard I I g I I I OM: straf na hulp zelfdoding 4 BINNENLAND ZWANCERSCHAPSDISCRIMINATIE KRA5.NL reportace Het College voor de Rechten van de Mens hield zitting over zwangerschapsdiscriminatie. EF Inzamelingsactie voor zoons na explosie In Didam en het gehucht Loil - zijn inzamelingsacties gestart voor de twee jongens van 17 en 19 jaar die vorige week hun ouders verloren door een explo sie in hun woning. Omdat het huis door de explosie en de brand geheel instortte, hebben de zoons niet alleen hun ouders, maar ook al hun spul len verloren. OM wil boete voor beschadigen rustbed De 22-jarige Duitse toerist die in juli op een 17e eeuws rust bed in het Rijksmuseum ging liggen moet 1.250 euro betalen. Dat eist justitie. De man zegt dat het niet de bedoeling was schade toe te brengen aan het object. Hij wilde dat vrienden een foto van hem maakten. „Ik deed nog speciaal mijn slippers uit, voordat ik ging liggen." Berman trekt lijst Uitgesteld tv-kijken PvdA voor Europa niet steeds populairder Thijs Berman stelt zich niet kandidaat als lijsttrekker van de PvdA voor de Europese par lementsverkiezingen op 22 mei volgend jaar. Hij trok de vorige keer in 2009 wel de kar. „Het is tijd voor nieuwe energie, het is tijd voor nieuwe kandidaten", motiveerde de sociaaldemocra tische politicus dinsdagavond zijn stap. Het uitgesteld kijken naar tele visie groeit fors, meldt Stich ting Kijkonderzoek (SKO). Van gemiddeld 1,2 minuten per dag in 2008 naar 6,4 minuten in 2012. Dit is 3^ procent van de totale kijktijd. Uitgesteld kij ken blijkt een sociale bezig heid. Kijkers doen dit vaker met andere gezinsleden (62 procent) dan live kijken (55). Dirigent houdt zijn biografie tegen Een biografie over dirigent, pia nist en componist Reinbert de Leeuw zal deze maand niet ver schijnen. De Leeuw geeft geen toestemming voor publicatie. Muziekpublicist Thea Derks werkte jaren aan de biografie. In NRC zei De Leeuw gisteren dat de inhoud lacunes en on juistheden bevat Thea Derks wil niet reageren. „Ik wist dat wat ik deed, straf baar was. Maar ik had geen keu ze", zei Albert Heringa giste ren. De 71-jarige moest in Zut- phen voor de rechter verschij nen omdat hij in 2008 zijn moe der met pillen hielp om haar le ven te beëindigen. Het Open baar Ministerie eiste drie maan den voorwaardelijke celstraf. Heringa wil dat hulp bij zelfdo ding in de toekomst niet meer strafbaar is. „Maar de politiek laat ons in de steek." Als de rechters hem veroorde len, heeft hij daar begrip voor. „Maar daarmee geven ze wel een signaal aan de samenle ving." Volgens het Openbaar Ministerie heeft de man het recht in eigen hand genomen. De officier van justitie erkende dat Heringa uit zuivere motie ven heeft gehandeld. 4-daagse autovakantie Groot-Brittannië II 1 Is* M 31 a .Ti Kom naar de tuin van Engeland Zie www.kras.nl/52830 waarom zou je meer betalen UTRECHT - Als 'backup' telefoniste was haar tijdelijke contract al twee keer verlengd. Het laatste evaluatiegesprek was goed verlo pen. Alle reden om te vragen naar een vast contract, dacht de zwan gere vrouw. Maar het ging niet door. De voornaamste reden vol gens de werkgever: door haar aan staande moederschap zou de flexi biliteit en continuïteit van het be drijf in gevaar komen. Het conflict tussen de jonge moe der en haar voormalige werkgever diende gisteren bij de Commissie voor de Rechten van de Mens (CRM) in Utrecht tijdens een the mazitting over zwangerschapsdis criminatie. Ze is bepaald niet de enige vrouw die denkt dat ze door haar zwan gerschap haar tijdelijke arbeids contract niet kon verlengen. Uit onderzoek van vorig jaar is geble ken dat 45 procent van de werken de vrouwen die zwanger of moe der zijn wel eens wordt gediscri mineerd. Wel is ze een van de weinigen die de zaak laat voorko men bij de commissie. „Dat maar een klein percentage er werk van maakt, heeft onder meer te ma ken met de lengte van de procedu re", verklaart communicatieadvi seur Marysha Molthoff van het CRM. „Die is zeker enkele maan den en dat schrikt af. Ook besef fen ze soms pas lang nadat het ge beurd is, dat ze zijn gediscrimi neerd. Of ze willen, bijvoorbeeld in het geval van een gemiste pro motie door zwangerschap, de rela tie met de werkgever niet versto-, ren." Bewijs het ook maar eens, dat je door zwangerschap je baan bent verloren of geen salarisverhoging hebt gehad. Want dat is wel een voorwaarde om in een missie als deze te slagen. Misschien leverde de werkneemster in kwestie ge woon slecht werk af. Molthoff: „De werkneemster moet kunnen bewijzen dat zwan gerschap de doorslaggevende re den was. Maar als bij functione ringsgesprekken nooit sprake van klachten is geweest, dan geldt om gekeerde bewijslast." In het geval van deze telefoniste VOORTGEKOMEN UIT COMMISSIE GELIJKE BEHANDELING uit Arnhem is dat nog maar de vraag. Haar werkgever vond welis waar dat moederschap niet te combineren was met de veeleisen de functie die ze bekleedde, maar er zou wel ander werk zijn aange boden. „Dat was op oproepbasis in plaats van een vaste baan", zo verdedigde de vrouw zichzelf. Een lezing die door haar werkge ver echter niet werd bekrachtigd. „Ze had op een kantoor mogen ko men werken", zei een vertegen woordigster van de facilitair dienstverlener, die telefonistes en receptionistes levert aan organisa ties over het hele land. Om daar vervolgens aan toe te voegen dat de werkneemster zonder toestem ming was verhuisd naar Arnhem. „Dat was niet handig, omdat onze opdrachtgevers steeds in het wes ten van het land zitten." Verder zou ze vaak te laat komen, medische bezoeken onhandig plannen en een te assertieve hou ding hebben. Haar zwangerschap zou ze pas na twintig weken heb ben gemeld. „Als ik had geweten dat er problemen waren met het tijdstip van mijn bezoeken aan de fysiotherapeut, dan had ik er wat aan kunnen doen", antwoordde de jonge vrouw. Zij wist niet van de klachten. De oud-werkneemster van Ar- boned, de andere zaak die giste ren bij het college werd behan deld, wist ook niet dat er wat zou schorten aan haar functioneren. Bij het 'slecht nieuws'-gesprek had ze van haar manager enkel te horen gekregen dat er mensen moesten afvloeien om financiële redenen. „Vervolgens namen ze wel nieuwe mensen aan in dezelf de functie", constateerde ze. Tij dens de zitting kwam de werkge ver met een andere reden op de proppen: ze zou niet stressbesten dig zijn geweest. „Achteraf gezien was het onverstandig dat onver meld te laten", aldus de dienstver lener. De onvermijdelijke draai is lang zaam ingezet. Tot en met de zo mer zei minister-president Mark Rutte steeds dat het sociaal ak koord 'staat'. Zondag zette minis ter Henk Kamp (WD) op aange ven van een andere liberaal, frac tievoorzitter Halbe Zijlstra, de deur op een kier: 'Enige flexibili teit moet mogelijk zijn'. PvdA-mi nister Jeroen Dijsselbloem (Finan ciën) was gisteren al weer iets concreter: hij wil kijken of het so ciaal akkoord op onderdelen snel ler kan worden uitgevoerd. En zo schuift het kabinet op naar oppo sitiepartijen CDA en D66, die de uitgestelde hervorming van de ar beidsmarkt willen versnellen. WD-fractieleider Zijlstra vindt dat ontslagrecht eer der kan worden versoepeld. Dat gaat PvdA iets te snel Zijlstra zag zijn kans schoon: het ontslagrecht kan eerder worden versoepeld. Dat ging PvdA-leider Diederik Samsom weer iets te snel. Over de uitwerking valt te, praten, maar de afspraken over WW en ontslagrecht moeten in tijden van oplopende werkloos heid overeind blijven, zei hij. Minder buigzaam is de coalitie ten opzichte van het te bezuini gen bedrag in 2014: 6 miljard eu ro. Alle oppositiepartijen halen dat bedrag in hun alternatieve plannen niet. Ook de PvdA noemt dit 'onverstandig'. DIDAM BRUSSEL AMSTERDAM HILVERSUM I Reinbert de Leeuw foto ANP ZUTPHEN AMSTERDAM APF-ViSS INCLUSIEF I,. verblijf in een 4-sterren hotel ontbijtbuffet entree Canterbury Cathedral t overtocht Duinkerke-Dover v.v. :»mtrbjr>.Clftie6al Welkom in de tuin van Engeland; Kent Naast tuinen vindt u hier vele imposante kastelen en kerken. Neem een kijkje bij Canterbury Cathedral (entree inclusief). Verder vindt u er antiekwinkeltjes en tearooms. Ga ook een dagje naar de kust. Kom hier heerlijk wandelen. Breng ook een bezoek aan Londen met de Big Ben, Tower Bridge en het gezellige Covent Garden. Boek nü, het graafschap Kent wacht op u! MENZIES CHEQUERS HOTEL* Dit 4-sterren hotel ligt in Horley in het graafschap Kent. Het hotel beschikt o.a. over een lounge en gratis draadloos internet Op nog geen uur rijden ligt Londen. De ferry van Dover naar Duinkerke ligt op 1,5 uur rijden. I Aankomstdata: van 30/9 t/m 26/11 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 'Als mama ben je niet flexibel' door Lilian Dominicus Het College voor de Rechten van de Mens (CRM) in Utrecht bestaat op 1 oktober 2013 een jaar. Het college is voortgekomen uit de Commissie Gelijke Behandeling (CGB). Net als de CGB oordeelt het College voor de Rechten van de Mens over discriminatie op on der meer geslacht, leeftijd, af komst, handicap en godsdienst Ook geeft het CRM de overheid gevraagd en ongevraagd advies over beleid en wetswijzigingen. In de Raad van Advies zitten on der anderen een hoogleraar men senrechten, de Nationale Ombuds man, vertegenwoordigers van Am nesty International en de Chro nisch zieken en Gehandicapten raad. door Laurens Kok Pril/en /tjn dp, ten/ij anders vermeld Pt DEN HAAG - Nu de oppositie de druk opvoert, blijken coalitiepar tijen VVD en PvdA zoals verwacht water bij de wijn te willen doen. Het eerste slachtoffer is het sociaal akkoord. pagina 8/9: algemene beschouwingen I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4