Benzinepompen Goes concurreren op prijs Sluis ziet af van regeling oudere ambtenaren voordeel bij KPN Prepaid SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Afslag richting Goes verlengd Wethouder Ad Verseput sluit niet uit dat de gemeente Schouwen-Duiveland op meer gebieden samenwerking zoekt. Houterman Verbouwing? kpn winkel kpn.com PhoneHouse ZIERIKZEE - Zo'n tien ambtenaren van de gemeente Schouwen-Dui veland kunnen binnenkort ver huisdozen gaan vullen. Ze vertrek ken in november naar Middel burg waar ze vanaf januari 2014 officieel in dienst treden. Het is een gevolg van de samen werking die de gemeente Schou wen-Duiveland aangaat met de ge meenten Middelburg en Vlissin- gen. Deze twee Walcherse ge meente verzorgden al enkele ja ren samen vanuit het stadskan toor in Middelburg het verzenden van de aanslagen en alle andere bijkomende werkzaamheden als het behandelen van bezwaren. Nu de Ondernemingsraad ook groen licht heeft gegeven, sluit volgend jaar Schouwen-Duive land ook aan. De gemeente Veere zou aanvankelijk ook meedoen, maar is afgehaakt. De computer systemen van Veere zouden lastig aan te sluiten zijn op die van de andere gemeenten. Volgens wethouder Ad Verseput bespaart Schouwen-Duiveland op termijn door de samenwerking. Hoeveel is nog niet helder, dat wordt eind dit jaar inzichtelijk. Maar minstens even belangrijk zijn volgens de wethouder de ver betering van dienstverlening aan de burgers en het feit dat de ge meente Schouwen-Duiveland minder kwetsbaar wordt. „Met allerlei nieuwe wetgeving die op ons af komt, worden wij op een gegeven moment te klein om alles zelf te kunnen doen", er kent hij. Een grotere organisatie kan zich veroorloven om specialis ten in dienst te nemen. De servi ce aan de inwoners van de eiland gemeente verbetert doordat er vanuit Middelburg sneller kan worden gewerkt. Verseput ver wacht dat het minder snel voor zal komen dat een achterstand ontstaat in het behandelen van be- zwaren van burgers. Met alle betrokken ambtenaren is overeenkomst bereikt. In totaal gaat het om 9,7 arbeidsplaatsen. Doordat een groot deel van de ambtenaren vergelijkbaar werk gaat uitvoeren in Middelburg, blijft de specifieke kennis van Schouwen-Duiveland behouden, zegt hij. Overigens zal het in de toekomst wel mogelijk blijven om voor belastingzaken een afspraak te maken op het gemeentehuis in Zierikzee. Verseput sluit niet uit dat Schou wen-Duiveland in de toekomst ook op andere vlakken met ande re gemeenten gaat samenwerken. „Er is nog heel wat te winnen", denkt Verseput. „Neem nou de strandschoonmaak. Dat wordt nu in alle gemeenten nog apart aan besteed. Waarom zouden we dat niet samen met gemeenten als Sluis en Veere voor de hele Zeeuwse kust aanbesteden?" GOES - De afslag richting Goes op de A256 Deltaweg wordt verlengd om zo de capaciteit van de afslag te vergroten. Ook wordt onder houd gepleegd aan de hoofdrij baan. Van 7 oktober tot en met 18 oktober 2013 voert Rasenberg We genbouw B.V. te Breda de werk zaamheden uit in opdracht van de provincie. Het doorgaand ver keer blijft mogelijk over de linker rijstrook, ook blijft een deel van de afslag richting Goes berijdbaar. In Goes loont het om de prijzen in de gaten te houden, want gelet op de hoge 'benzinepompdicht heid' in de stad willen ze elkaar nog wel eens beconcurreren. Zo plaatste supermarkt Dirk van den Broek aan de Beukenstraat on langs een advertentie met de tekst dat zij de goedkoopste zijn. Klanten die toch een goedkopere pomp vinden- in Goes, krijgen het verschil uitbetaald. Dat vraagt natuurlijk om een rondje langs de Goese tanksta tions. spreekt 'Dirk' de waarheid? Nee, zo blijkt. Althans: gisteren betaalde je bij zowel Dirk van den Broek als de BP Express aan de Van der Spiegelstraat 1.66,9 euro voor een liter Eurogs. De Agri Sneltank aan de Van Hertumweg zit daar een eurocent boven, de Shell-stations aan de Patijnweg en Van der Spiegelstraat twee eu rocent, maar die zijn niet onbe mand. Dus de goedkoopste is Dirk in principe niet, wel één van de goedkoopste. Rob Augustijn, hoofd brandstof fen bij de CZAV die de AgriSnel- tanks exploiteert, ligt niet wakker van de actie van Dirk. „Wij doen niet fanatiek mee aan zulke frat sen. Ik zou ook nooit zeggen dat wij de goedkoopste zijn. Boven dien, uit een onderzoek van het Rijk in 2011 blijkt dat vooral de plek van het station bepalend is voor waar iemand tankt, daarna pas de prijs. Wij hebben een goed bereikbaar en net station en opere ren ook scherp." Augustijn is niet van plan om de Dirk achterna te gaan door nog onder hun prijs te gaan zitten. „In tegenstelling tot wat mensen denken, is hét geen vetpot. We verdienen in centen, niet in procenten. Het meeste geld gaat naar de overheid." Het Sluise B en W presenteerde twee weken geleden een plan voor een vrijwillige afvloeiingsre geling voor ambtenaren van zes tig jaar en ouder. Die zouden, met een vertrekregeling, nog dit jaar kunnen stoppen met werken. De maatregel zou een flinke bezuini ging opleveren. De complete Slui se gemeenteraad reageerde vervol gens boos dat de plannen al aan personeel en media gepresen teerd werden voordat de raad er een mening over mocht geven. Die mening zou de raad morgen, tijdens een raadsvergadering, kun nen geven. Het college proefde de laatste tijd echter al dat veel frac ties moeite hebben met het plan. Toen dinsdag bleek dat, naast de oppositie, ook de meeste van de vijf coalitiepartijen niet akkoord gaan, trok het college haar conclu sies én trok het volledige plan in. Kinderburgemeester opent postzegelbeurs De Kapelse kinderburgemees ter Leanne Koppejan opent za terdag 28 september om 10.00 uur een postzegelbeurs in de Vroone in Kapelle. Jonge bezoe kers krijgen een presentje. Op de beurs worden ook ansicht kaarten en munten verkocht. Om 15.45 uur is er een grote vei ling. Om 17.00 uur is de beurs afgelopen. De toegang is gratis. Sing-in met voorzang en vioolbegeleiding Het christelijk magzine Zij en Zeeuws houdt vrijdagavond 27 september een sing-in in de Ont- moetingskerk in Goes. Zangeres Kinga Ban en violiste Anneke van Dijk spelen mee in de sing-in die voor dames van al le gezindten toegankelijk is. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en een kaartje kost 14 euro aan de zaal. Man opgepakt na inbraak horecapand Een 49-jarige Middelburger is maandag aangehouden op ver denking van het plegen van een inbraak in een horecapand op de Markt in zijn woon plaats. De inbreker had een ruit inge gooid en was er met geld van door gegaan. De inbraak was vastgelegd op camerabeelden. De verdachte zit vast. f Friday 20r extra E? beltegoed SNflM LCj Opttmus L3 II WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 Belastingen naar M'burg Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 'GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Joeri Wisse Elf ambtenaren van de U afdeling Burgerzaken en Belastingen werken vanaf november bij de gemeente Middelburg. door Luc Oggel GOES - Menig automobilist staat kreunend bij de benzinepomp, als hij weer moet constateren dat de euroteller ten opzichte van de liter teller ongeveer met dubbele snel heid draait. door Martijn de Koning OOSTBURG - Oudere ambtenaren in de gemeente Sluis moeten gewoon doorwerken. De afvloeiingsrege ling die B en W voor hen in gedach ten had, komt er niet. Er is niet ge noeg steun voor in de Sluise ge meenteraad, heeft het college ge merkt. Die trok het plan gisteren daarom in. KAPELLE GOES MIDDELBURG ;.ll I 09:30 AM Je betaalt bi aankoop de originele prijs, excl. 6 6,05 thuiskopieheffing Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het extTa beltegoed. Kük op kpn.com voor de voorwaarden. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49