Zonnemaire van verschillende kanten belicht 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Drie nachten verkeershinder Weg naar de Val Laatste tocht van het jaar voor scootmobielers Bouw nieuwe zeesluis moet in 2018 beginnen Om in contact te komen met een aantal van de oudste en jonge dorpsbewoners zocht Pantus voor dat ze haar intrek nam in het huis al contact met Piet Stouten van de dorpsraad. Hij leverde haar de gegevens van de twee oudere be woners. Naar jongeren is ze zelf nog hard op zoek. Pantus: Ik ben gisteravond even bij het dorps huis langs gegaan. Daar liep ik een jongen van zeventien tegen het lijf die wil meewerken. Mijn plan was aanvankelijk om naast een foto binnenshuis ook met de 'modellen' de natuur in te trek ken, maar dat bleek niet te wer ken. De 89-jarige man die ik giste ren fotografeerde wilde graag in zijn tuin op de foto en ook de 17-jarige vond dat de foto wel ach ter zijn huis kon worden geno men. In eerste instantie dacht ik dat mijn plannetje daarmee in duigen zou vallen, maar nu besef ik me dat de bewoners hier de ruimte hebben en dat de natuur overal om hen heen is." Maandag 30 september trekt archi tect Kaspar Zinsmeister uit Delft in het huis. Hij vraagt zich af of krimp eigenlijk wel zo erg is. Ik hoefde natuur niet in om foto's te maken, die is overal om het dorp heen Zinsmeister: „Is krimp niet ge woon iets van deze tijd? Ik wil in Schouwen-Duiveland ontdekken welke kansen er ontstaan als je met die stroming meebeweegt door goed om me heen te kijken en met mensen te praten. Ik zal mijn conclusies proberen te van gen in foto's, maar ook in schet sen en tekeningen. Aan de ene kant wil ik daarin laten zien wat waardevol is voor de bewoners van Zonnemaire en aan de andere kant kan ik een toekomstperspec tief schetsen van een dorp dat on danks de krimp nog steeds leef baar is." De architect is van plan om elke dag dat hij in het huis zit een rondje over Schouwen-Duiveland te fietsen. Ook zijn reis van Delft naar Zonnemaire legt hij af op de fiets. Ook PZC-fotograaf Dirk-Jan Gjel- tema zal van 21 tot en met 25 okto ber in het huis verblijven. Hij zal een gezin volgen en ook het dorp in beeld brengen. Hij gebruikt hiervoor een analoge camera, die werkt als de vroegere Polaroid ca mera's. De foto's van Pantus en Gjeltema en andere ervaringen zijn te vol gen op www.krotofkans.nl. Na af loop van het project verschijnt ook een boekje. terneuzen - Het projectteam Zee sluis Terneuzen, dat de bouw van de nieuwe zeesluis voorbereidt en begeleidt, maakt snel vorderin gen. Er wordt volop gepraat met bedrijven en en omwonenden, die straks mogelijk moeten ver huizen om ruimte te maken voor de ingrijpende aanpassingen aan het sluizencomplex. Speciaal voor hen, maar ook voor andere belanghebbenden én geïn- teresseérden wordt in november een website gelanceerd. De men sen in de omgeving van het pro ject worden ook op de hoogte ge houden. De bouw moet in 2018 beginnen en in 2022 klaar zijn. ZIERIKZEE - Verkeer op de Weg naar de Val in Zierikzee moet drie avonden en nachten rekening houden met hinder door weg werkzaamheden. Op het stuk tussen de kruising met de Julianastraat en de aanslui ting op de N59 (Bruinisse, Rotter dam) vernieuwt de provincie het asfaltbeton. Dat gebeurt van maandag 7 tot en met woensdag 9 oktober tussen 19.00 en 06.00 uur. Weggebruikers worden over de parallelweg geleid. Bedrijven en woningen aan dit stuk van de N265 zijn dan onbereikbaar. Ra- senberg Wegenbouw Breda voert de werkzaamheden uit. BURGH-HAAMSTEDE - Na eerder uit stel door slecht weer, kon sport vereniging d' Antilopen (voor mensen met en zonder beper king) dinsdag dan toch de ge plande scootmobieltocht houden. Het tripje ging van het Transfe rium Renesse naar Pannenkoe kenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamstede, waar - uiter aard - pannenkoeken werden ge geten. Aan de tocht deden der tien scootmobielers mee. Het was meteen de laatste tocht van dit jaar. „Ja, want hierna wordt het te koud voor onze deelnemers", ver telt voorzitter Harry Thijsse, die de colonne gisteren aanvoerde. Scootmobielen op weg naar Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema Anita Pantus fotografeert Hennie Fokker uit Zonnemaire voor haar serie portretten waarin ze de verbinding wil tonen tussen de jonge en oudere bewoners van het dorp. foto Dirk-Jan Cjeltema door Wendy de Jong ZONNEMAIRE - De 87-jarige Hennie Fokker is de tweede oude dorpsbe woner van Zonnemaire die fotogra fe Anita Pantus uit Nijmegen op de foto zet. Pantus verblijft deze week in het Krot of Kans-huis aan de LM van der Bijlstraat 6 en hoopt in een serie portretten van de oudste en jongste bewoners de verbinding tussen jong en oud en met de na tuur te laten zien. Anita Pantus, fotografe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48