Kledingbank Schouwen-Duiveland krijgt huurwoning als opslagruimte Bouw veertig woningen Buzee start deze week prijsplukker 'Passeerstroken niet je-van-het' SCHOUWEN-DUIVELAND 21 intratuin _!l_ Tbssen Bruinisse en Zierikzee rij den veel scholieren tussen zwaar verkeer, anderen maken vaak met de auto gebruik van de weg tus sen Zierikzee en Haamstede." Wel tekent hij aan dat, met het rapport van Goudappel CofFeng in het achterhoofd, het knelpunt tussen Zierikzee en Haamstede sneller is op te lossen. De zogehe ten voorkeursvariant gaat uit van de aanleg van een nieuw stuk" pa rallelweg tussen de Kraaijenstein- weg en de Delingsdijk, over een lengte van 4,6 kilometer. Vanaf de Delingsdijk kunnen trekkers via de Heuvelsweg en de Lange Blokweg richting Zierikzee rij den. Omdat deze 'omweg' qua lengte acceptabel is voor boeren, kan de hele N59 dicht voor lang zaam verkeer. Het aantal percelen dat nu nog di rect aansluit op de N59 is beperkt. Een groot deel is afgelopen jaren al omgevormd tot natuur of staat deze bestemming nog te wach ten. Verder merken de onderzoe kers op dat de overgebleven perce len in eigendom zijn van een be perkt aantal grondbezitters. De ak kers zijn via andere wegen te be reiken of kunnen door eenvoudi ge ingrepen met elkaar worden verbonden. Bovendien kan door de keuze om maar langs een klein deel een parallelweg aan te leggen geld en tijd worden bespaard. Zo hoeft er minder grond te worden aangekocht en kunnen langdurige procedures om natuurgebied op te offeren voor een stuk weg ach terwege blijven. In dit scenario blijven de kosten beperkt tot 1,6 miljoen. Een schijntje vergeleken met de 16 miljoen die het kost om aan weerszijden over het hele tra cé een parallelweg aan te leggen. Goudappel Coffeng tekent wel aan dat wellicht extra maatrege len noodzakelijk zijn wanneer de Delingsdijk, Heuvelsweg en Lan ge Blokweg extra landbouwver- keer te verwerken krijgt. De voorkeursvariant die het ad viesbureau voor de N59 tussen Zierikzee en Bruinisse naar voren schuift, is ingrijpender. Een vrij- liggend fietspad langs het hele tra ject is volgens de onderzoekers de enige haalbare en veilige oplos sing om landbouwverkeer van fietsers te scheiden, maar kost naar schatting 4,4 miljoen. De kosten zijn zo hoog omdat langs de weg een strook van vier meter grond moet worden aange kocht. Op sommige plekken is dit vrijwel onmogelijk, omdat huizen en andere bebouwing te dicht bij de weg staan. Op deze plekken is het volgens Goudappel Coffeng denkbaar om het fietspad samen te laten vallen met de bestaande parallelweg. Door de 'vormge ving' van de weg kunnen fietsers prioriteit krijgen boven langzaam verkeer. De organisatie krijgt van woning bouwvereniging Zeeuwland de beschikking over een huis in reno- vatiewijk Buijse in Zierikzee. Daarvoor moet per maand een eu ro huur worden betaald. De wo ning komt op korte termijn be schikbaar. „Er is grote haast bij", zegt Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster. De Kledingbank heeft een acuut probleem. De garage box die de club van Zeeuwland huurt, heeft geen verwarming. Door de lagere temperaturen in de afgelopen weken zou de kle ding vochtig gewórden zijn. De voorraad is daarom inmiddels ver plaatst naar keuken, gang en woonkamer van een bestuurslid van de Kledingbank. De club vindt dit geen houdbare situatie en plaatste daarom een oproep voor een verwarmde opbergruim te. Met het beschikbaar stellen van een woning door Zeeuwland is dit probleem nu opgelost. Zeeuwland wilde het huis in fase 2 van het renovatieproject tijde lijk verhuren alvorens het over ruim een jaar wordt gesloopt. Bingo-avond in De Hoeksteen Stichting D'Antilopen houdt op vrijdag 27 september een bingo-avond in De Hoeksteen aan het Bethlehemplein 2 in Scharendijke. De bingo begint om 19.30. De zaal gaat om 19.00 uur open. Bingokaarten kosten 50 cent. Er worden ongeveer acht rondes gespeeld. Nadien is er nog een verloting. Verkoping door vrouwenvereniging De vrouwenvereniging van Oosterland houdt zaterdag van 10.00 tot 14.30 uur de jaarlijkse verkoping in de zaal van de kerk en op het parkeerterrein van de Oud Gereformeerde Ge meente. De opbrengst is voor stichting Abdullam gehandicap tenzorg. Kinderkledingbeurs Vinto Bambini De najaarseditie van de kinderkle dingbeurs in Scharendijke wordt op zaterdag 28 september van 10.00 tot 17.00 uur gehouden bij camping Muralt in Scharendijke. Er is tweedehands kleding en speelgoed te koop en er vinden ac tiviteiten voor kinderen plaats. De opbrengst gaat naar de Zierik- zeese Bas Stichting. Kupalje geeft concert in de Rode kamer Het Wit-Russisch muziekensem- ble Kupalje geeft zaterdag een con cert in de Rode Kamer in Zierik zee. Aanvang is om 20.00 uur. De entree bedraagt 16 euro per per soon en dat is inclusief een hapje en drankje. Reserveren via derodekamer@monumentenweb. nl of 06-12877621. Oogstfeest bij de Muyehof Fruitbedrijf de Muyehof aan de Platte Capelledijk 4 in Nieuwer- kerk houdt zaterdag een oogst feest tussen 10.00 en 16.00 uur. Bezoekers kunnen een boom adopteren of een tas met zelfge- plukte Elstar appels vullen. Kin deren kuflnen de zelf geplukte appels ook verwerken tot een glas appelsap. Dubbelconcert op het 3-klaviersorgel Organisten Marien Stouten en Jan Peter Teeuw geven zater dag een vierhandig orgelcon cert op het grote 3-klaviersor gel in de Eendrachtskerk in Zuid-Beijerland. Op het pro gramma staan onder meer wer ken van Bach en De lager. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Het is een veelgehoor de remedie regen de opstoppin gen die trekkers regelmatig ver oorzaken op de N59 tussen Zierik zee en Burgh-Haamstede: passeer stroken. In Zeeland is er ervaring opgedaan bij Poortvliet en 's Gra venpolder. Voor de N59 is het ech ter geen geschikte oplossing, con cludeert adviesbureau Goudappel Coffeng. Het landbouwverkeer blijft immers gebruik maken van de weg en als er aan beide kanten zes worden aangelegd bedragen de kosten 1,8 miljoen euro, twee ton duurder dan de voorkeursva riant. Bovendien is de N59 's zo mers met gemiddeld 14.000 voer tuigen per etmaal, te druk voor passeerstroken. Wethouder Wim Stouten - zelf ook agrariër - kan goed meegaan in de conclusies. „Die passeerstroken zijn toch niet je-van-het. Je kunt landbouwvoer tuigen niet verplichten er gebruik van te maken. Bovendien moet je er met je trekker maar weer op zien te komen", zegt hij. De eerste fase van het nieuw bouwproject Buzee heeft van wo ningbouwvereniging Zeeuwland de naam 'de Poort' meegekregen. De 24 gezinswoningen en 16 le- vensloopbestendige woningen worden aan de Slabberswerf en de P. D. de Vosstraat gebouwd. Boogert begint met het inrichten van de bouwplaats en het uitgra ven van de bouwputten, daarna wordt er twee weken lang geheid. Over een jaar zijn de eerste wo ningen gereed. Maar drie bewo ners van de reeds gesloopte hui zen van fase 1 keren terug in een nieuwe woning. De andere hui zen worden in eerste instantie aangeboden aan huurders die nu in fase 2 van plan Buijse wonen. Volgens planning is het na-oorlog- se wijkje in de binnenstad van Zierikzee eind 2018 helemaal ver vangen door nieuwbouwwonin gen. Deze huizen zijn niet alleen ruimer en comfortabeler, maar sluiten wat architectuur betreft beter aan bij de rest van de bin nenstad. Inhoud 150 bollen, mix van 6 verschillende soorten. g, 1 Herfstaster (Aster Crown) Diverse kleuren hoogte 30 cm, zon, potmaat 12 cm. Per stuk 2f Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurtje leven WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 miljoenen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Kledingbank Schou wen-Duiveland is voor minstens een jaar onder de pannen. SCHARENDIJKE OOSTERLAND SCHARENDIJKE ZIERIKZEE NIEUWERKERK ZUID-BEIJERLAND door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Bouwbedrijf Boogert start deze week met de bouw van veertig nieuwe huurwoningen in plan Buijse in Zierikzee. i Koffie met bosvruchtencake. K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47