Voetbalclubs werken samen in Zwemverbod oostelijke verzet tegen Schouws drankbeleid kreek bijna voorbij 20 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKEER Voor ruim ander half miljoen euro zou N59 tussen Haamstede en Zierikzee verlost zijn van trekkers. ZIERIKZEE - De aanleg van een stuk parallelweg in combinatie met alternatieve ontsluiting van percelen is de beste oplossing om de N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede vrij te maken van langzaam landbouwverkeer. Verder moet een apart fietspad worden aangelegd om op de paral lelwegen langs de rijksweg tussen Zierikzee en Bruinisse de fietsers te scheiden van de trekkers. Dat zijn de de conclusies die ad viesbureau Goudappel Coffeng trekt. Het bureau onderzocht eind vorig jaar in opdracht van Rijkswaterstaat, de gemeente en de provincie hoe drie knelpunten met landbouwverkeer op en rond de N59 op Schouwen-Duiveland kunnen worden aangepakt. Volgens wethouder Wim Stouten (verkeer) waren alle partijen het er over eens dat het knelpunt in Zierikzee - waar de trekkers door woonwijk Malta rijden - de hoog ste prioriteit heeft. Reden dat het college vorige week heeft besloten om één van de voorgestelde oplossingen (de Van Veenlaan omvormen tot parallel weg voor landbouwverkeer) in 2015 uit te voeren. Dat wil volgens Stouten niet zeg gen dat de rest van de N59 wordt vergeten, al durft hij niet te voor spellen of en wanneer de trajec ten Zierikzee-Haamstede en Zie- rikzee-Bruinisse op de politieke agenda komen. Wat Stouten be treft, is niet één van de twee tra jecten belangrijker. „Het is maar net waar je mee te maken hebt. Dat hebben negen van de elf clubs maandagavond in Kerkwer ve afgesproken. „We gaan kijken of we iets aan de voorgenomen sluitingstijden van onze kantines kunnen doen, want daar zijn we het niet mee eens", verwoordt Dick van Wolferen, voorzitter van v.v. Bruse Boys, het gezamenlijk initiatief. Sinds dit jaar zijn de ge meenten verantwoordelijk voor de uitvoering van de Drank en Horecawet. Daarvoor lag die taak bij het Rijk. Schouwen-Duiveland past hiervoor de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) aan. Daarin staan onder andere een verbod op happy hours in de hore ca en een verplichte sluitingstijd voor jeugdsozen. Ook sportkanti nes worden aan banden gelegd, want die zouden oneerlijk concur reren met cafés en restaurants. De bar in sportkantines mag vol gend jaar van 1,5 uur vóór tot 1,5 uur na de sportactiviteit geopend zijn. En dat alles niet vroeger dan 15.00 en niet later dan 24.00 uur. „Bij ons is de jeugd al om 12.00 uur klaar en dus gaat de kantine dan open", zegt Van Wolferen. Uitspelende elftallen zouden door die regels bij terugkeer een dichte kantine treffen omdat daar de laatste wedstrijden al lang zijn gespeeld. „Wij zijn er niet alleen voor de sport, maar hebben ook een sociale en maatschappelijke functie. Door die nieuwe APV worden de problemen en de risi co's alleen maar vergroot." De voorzitter verwacht dat de clubs van Zonnemaire en Ouwerkerk zich aansluiten bij het verzet. Maandag in Kerkwerve konden zij er niet bij zijn. Begin augustus werd bekend dat de giftige alg Dinoflagellaat Alexandrium Ostenfeldii op nieuw tot uitbarsting was geko men in de oostelijke kreek bij Ou werkerk. Het waterschap stelde daarop een zwemverbod in voor mens en dier en plaatste waar schuwingsborden. Steijn: We hebben in die perio de elke week metingen uitge voerd. Begin september was er nog steeds sprake van een ver hoogde concentratie van de gifti ge stof. Daarom kon het zwemver bod niet worden opgeheven. Uit metingen vanaf half september blijkt nu dat de concentratie is af genomen en dus kunnen de bor den binnenkort worden wegge haald." Waarom de alg zo goed gedijt in de kreek is nog onduidelijk. Het waterschap blijft dan ook zoeken naar een oorzaak en oplossing. EP Trekkers N59 weren kost v wiuvEuivav ARIANT LANDBOUWVERKEER route voor landbouwverkeer over bestaande wegen nieuwe parallelweg voor landbouwverkeer .4 Kerkwerve V& N57/N59 afgesloten voor landbouwverkeer infographic Donja Odijk I Landbouwverkeer zorgt -zeker in oogsttijd- voor flinke opstoppingen op de N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland KERKWERVE - De elf voetbalvereni gingen die Schouwen-Duiveland rijk is, bundelen hun verzet tegen het nieuwe drank- en horecabeleid van de gemeente. door Wendy de Jong OUWERKERK - Waterschap Schelde- stromen gaat het zwemverbod dat geldt in de oostelijke kreek bij Ou werkerk binnenkort opheffen. Dit antwoordde woordvoerster Daniëlle Steijn gisteren op de vraag waarom de waarschuwings borden er nog steeds staan. door Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46