KNVB IC1 I Christiaanse was op verkeerde moment op verkeerde plaats v beker a SPORT 31 HET BEKERAVONTUUR VAN 2003 1. Capelle-Hoek 0-1 I. Hoek-SC Genemuiden 7-0 3.Hoek-SC Veendam 2-0 4. Herades-Hoek 4-1 Oemoemenoe was zaterdag tegen het Noord-Hollandse Waterland net aan de derde wedstrijd van het seizoen in de hoogste klasse van Nederland begonnen toen het misging. Een teamgenoot van Christiaanse tackelde een tegen stander, die vervolgens bij zijn tui meling vol het been van de jonge Walchenaar raakte. Jerry Christiaanse had meteen door dat de blessure die hij daar bij opliep ernstig was. „Mijn voet lag er half naast", vertelde hij dins dag. „Ik had ook ontzettend veel pijn. Niet vreemd ook. Ik bleek mijn kuitbeen gebroken te heb ben en mijn enkel was ont wricht." Het uiteindelijk gewonnen duel in de ereklasse lag lange tijd stil. Christiaanse bleef op het veld lig gen totdat de ambulance arriveer de. De artsen hadden even nodig om de Walcherse rugbyer ver- voersklaar te maken. Vervolgens werd hij naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Daar zou hij aanvankelijk dezelf de avond» geopereerd worden, maar er kwam een spoedgeval tus sendoor. „Dus toen heb ik pas zondagmiddag een plaat op mijn kuitbeen en schroeven in mijn en kel gekregen. Na die operatie had ik ontzettend veel pijn. Maar nu gaat het wel weer. Ik mag zes we ken helemaal niks doen. Pas als de schroeven uit die enkel zijn ge haald, mag ik beginnen met revali deren." Jerry Christiaanse rugbyt al elf jaar voor Oemoemenoe. Nooit eer der had hij een zware blessure. „Ik heb wel eens een kneuzinkje gehad, maar het ziekenhuis was nieuw voor me." Hij gaf dinsdag aan dat spel op het hoogste niveau van Neder land wat harder is dan in de eer ste klasse, waarin Oemoemenoe vorig seizoen uitkwam. Maar dat is volgens hem niet de oorzaak van het onheil van zaterdag. „Het was gewoon een geval van botte pech. Ik stond op het ver keerde moment op de verkeerde plaats. Niks aan te doen. Ik heb het al geaccepteerd." Mogelijk kan Christiaanse nog een staartje van het rugbyseizoen meepakken, als zijn herstel goed verloopt. Wellicht kan hij dan weer als winger opgesteld wor den door trainer Brian Hendry. „Normaal ben ik flanker, maar Brian wilde zaterdag eens wat nieuws uitproberen. Dat het dan zo uitpakt, dat kan niemand we ten." De Frel is vrijwel zeker van finaleplek Dressuuramazone Stepha nie de Frel is in de KNHS-Su- bli Selectie voor zesjarige paarden in Ermelo met de ruin Carstenwaard op de tweede plaats geëindigd. De amazone uit Koewacht kwam tot een score van 77,oo procent. Ze lijkt zich daardoor nu te hebben ver zekerd van deelname aan de finale, op 28 december. De overwinning in Ermelo ging met 77,80 procent naar Lob- ke de Jong uit De Steegh. Van der Meet meteen naar huis Angelique van der Meet is in de eerste ronde van het ten nistoernooi in het Britse Loughborough uitgescha keld. De inwoonster van 's-Heer Abstkerke, 267e van de we reld, verloor van Anna-Lena Friedsam met 6-3 6-2. De Duitse staat ruim honderd plaatsen hoger. Van der Meet is de laatste weken veertig plaatsen ge zakt op de wereldranglijst Sergie Lagoetin naar RusVelo De Oezbeekse wielrenner Sergei Lagoetin verruilt Va- cansoleil-DCM aan het eind van het jaar voor RusVelo. Bij de Nederlandse equipe haken de sponsors af, waar door de ploeg zo goed als ze ker stopt na dit seizoen. Naast de 32-jarige Lagoetin, meervoudig kampioen op de weg van zijn land, ver sterkte RusVelo zich met de 26-jarige Rus Timofej Krits- ki. Die komt over van Katoe- sja. 1 Begin winnaar eerste kartrace De eerste race om het Zeeuws kampioenschap in- doorkarten in de ereklasse is gewonnen door het team van 't Begin Domburg, 't Be gin pakte halverwege de wedstrijd van twee uur de leiding en stond die niet meer af. De Krijger/RM werd tweede, De Baar 8c Leendertse maakte het po dium compleet. Dat team reed in de slotfase nog DKC te voorbij. Makkelie arbiter HawkEye-duel Danny Makkelie krijgt zater dag een mooie primeur. Hij is scheidsrechter bij de wed strijd tussen FC Utrecht en Roda JC. Bij dat duel wordt voor het eerst in de historie van het Nederlands betaald voetbal tijdens een competi tiewedstrijd met doellijnbe waking gewerkt. De toepas sing van HawkEye, dat ook bij onder meer tennis wordt gebruikt, is onderdeel van een proefproject. - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 Tien jaar geleden bereikte Hoek de vierde ronde van de KNVB beker. Dat kunststukje zou de ho^klassen|ditssei- zoen graag willen evenaren. Een terugb.lil^pii dewj^K duels uit 2003, waarvan er twee memorabeliiwarenW 4 De voorbereiding is nog niet eens zo heel lang bezig als Hoek op 9 augustus al de eerste serieuze test krijgt voor geschoteld. Met het nodige geluk overleeft de ploeg van trainer Johan Ballegeer de eerste ronde van - toen nog - de Amstel Cup. De nieuwe spits Anthony Annicaert maakt met een fantastische volley de enige treffer van de middag, doelman Jürgen Belpaire zorgt er aan de andere kant van het veld voor dat de nul op het bord blijft. Scoreverloop: 11. Anthony Annicaert 0-1. Opstelling: Jürgen Belpaire; Thomas Ragut, Johan Mücher, Pascal Smessaert, Franky Standaert; Wesley de Smet (65. Djamel Buyse), Pauclair Youda, Steven de Croock, Mare Minnaert (65. Ramazan Yuruk); Anthony Annicaert en Arjan Human. Op donderdagavond 25 september treedt Hoek aan tegen de hoofdklas ser uit Overijssel. Twee dagen later staat de derby in en tegen Kloetinge op het programma en daardoor heeft Ballegeer niet zo'n zin in dit tussen doortje. Toch wordt het er één die heerlijk smaakt. Hoek voert een wer velende show op en veegt Genemui den van het veld. Na de 7-0-nederlaag wacht voor die ploeg nog een reis van 280 kilometer terug naar Overijssel. Scoreverloop: 5. Anthony Annicaert 1 -0 (strafschop), 27. Anthony Annicaert 2-0, 44. Arjan Human 3-0, 52. Wesley de Smet 4-0,67. Arjan Human 5-0, 69. Wesley de Smet 6-0, 77. Pauclair Youda 7-0 (strafschop). Opstelling: Jürgen Belpaire; Thomas Ragut (67. Gunther de Meijer), Johan Mücher, Pascal Smessaert, Franky Stan daert; Mare Minnaert, Pauclair Youda, Steven de Croock (73. Djamel Buyse), Wesley de Smet; Anthony Annicaert (62. Leon van den Ouden) en Arjan Human. - Doelman Jürgen Belpaire (r.) en Arjan Human vieren de overwinning op Veendam. foto Camile Schelstraete Op maandag arriveert de selectie van Veendam al in Terneuzen, waar één keer wordt getraind. De Groningse club heeft niet voor het eerst financi ële problemen, maar sportief gaat het met drie overwinningen op rij naar behoren in de eerste divisie. Het bekeravontuur eindigt echter onver wacht ^p 28 oktober in Hoek, omdat de profs worden overrompeld door een ploeg die vijf potentiële basisspelers mist. Dat deert Hoek niet, want 1 twee goals snel achter elkaar leveren opnieuw een memorabele avond op. Liefst 1300 toeschouwers zien hoe Veendam er nauwelijks aan te pas komt. „Ik wist dat er kansen lagen", zegt trainer Ballegeer. „Maar dat het zo makkelijk zou gaan... Nee, dat had ik niet verwacht." Scoreverloop: 24. Pascal Smessaert 1-0, 27. Arjan Human 2-0. Opstelling: Jürgen Belpaire; Wesley de Smet, Johan Mücher, Pascal Smessaert, Ramazan Yuruk; Mare Minnaert, Djamel Buyse, Pauclair Youda, Thijs Binnerts (17. Anthony Annicaert, 90. Peter Hamelink); Leon van den Ouden (82. Ferdi Kabal) en Arjan Human. Als enig overgebleven amateurclub in de Amstel Cup hoopt Hoek in de acht ste finales op Ajax, Feyenoord of PSV. Het wordt echter een reis.naar Almelo, waar op dinsdag 16 december eerste- divisionist Heracles wacht. Er reizen ruim tweehonderd supporters mee, die dromen van een nieuwe stunt. Een plek in de kwartfinales zit er echter nooit in, omdat Hoek op het snelle kunstgras te snel een tegentreffer moet incasseren. De bluf van de eerdere bekerduels ont breekt. „We hebben in de eerste twin tig minuten een overdreven respect ge toond voor Heracles", zei Ballegeer. Pas bij een 3-0-achterstand bijt Hoek van zich af, scoort Mare Minnaert en wordt het ook nog bijna 3-2. In de slotfase profiteert Heracles van de geboden ruimte: 4-1. Hoek ligt eruit, maar ver laat het bekertoernooi met opgeheven hoofd. Scoreverloop: 10. John Stegeman 1 -0, 13. Yuri Rose 2-0,19. Yuri Rose 3-0, 74. Marc Minnaert 3-1, 89. John St egeman 4-1. Opstelling: Jürgen.Belpaire; Johan Mücher, Gunther de Meijer, Pascal Smes saert, Franky Standaert; Marc Minnaert, Djamel Buyse (83. Anthony Annicaert), Pauclair Youda, Steven de Croock, Wesley de Smet (64. Leon van den Ouden) en Arjan Human. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Jerry Christiaanse was dinsdagavond gewoon bij de training van Oemoemenoe aanwe zig. Op een geleende scootmobiel zat hij langs de kant. De negentien jarige rugbyer uit Serooskerke raak te zaterdag zwaar geblesseerd en is voor maanden uitgeschakeld. On dertussen wil hij zo dicht mogelijk bij het Middelburgse team betrok ken blijven. ERMELO MIDDELBURG MOSKOU MIDDELBURG ZEIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31