Kustmarathon wordt voor Anjolie Engels een ontdekkingstocht SPORT 29 Ook TVM-baas pleit voor eigen pakken in WB Van Persie nog niet fit Robin van Persie mist van daag ook het duel van Man chester United met Liver pool in de League Cup. Hij haakte zondag op het laatste moment met een liesblessu re af voor de derby met stadsgenoot City. Zonder Van Persie leed United een zware nederlaag tegen Man chester City. De landskam pioen ging met 4-1 onderuit. Zaterdag speelt de ploeg te gen West Bromwich Albion. Oranje oefent tegen Japan Het Nederlands elftal voet balt zaterdag 16 november een oefenwedstrijd tegen Ja pan. Het duel wordt in Bel gië afgewerkt. De Japanse bond heeft voor de locatie twee opties; het stadion van Standard Luik of dat van Genk. Het weekeinde van 16 en 17 november is gereser veerd voor play-offs voor het komende WK in Brazi lië. Nederland en Japan zijn al zeker van de eindronde. Trainer Terim al weg bij Galatasaray Wesley Sneijder en Nordin Amrabat krijgen een nieu we trainer bij Galatasaray. De Turkse club heeft dins dag afscheid genomen van Fatih Terim (60). Hij blijft wel bondscoach van Tur kije, die vorige maand aange steld werd als tijdelijke op volger van Abdullah Avci. Te rim kreeg veel kritiek na de ruime thuisnederlaag tegen Real Madrid (1-6) in de Champions League. ibrahimovic blijft jaar langer in Parijs Zlatan Ibrahimovic heeft zijn contract bij Paris Saint- Germain met een jaar ver lengd, tot de zomer van 2016. De bijna 32-jarige spits leidde de Franse club uit Pa rijs vorig seizoen met dertig doelpunten naar de eerste landstitel sinds 1994. De Zweedse international verruilde AC Milan vorig jaar voor PSG. Ibrahimovic maakte eerder naam bij Ajax, Juventus, Internaziona- le en FC Barcelona. Allegri: Balotelli moet veranderen Coach Massimo Allegri van AC Milan heeft het nu ook gehad met het gedrag van Mario Balotelli. De aanvaller werd voor drie wedstrijden geschorst na een scheldpar tij zondag tegen de arbitra ge. „Hij is geen kind meer, hij is 23 jaar en moet nu echt veranderen." Balotelli miste zondag in het verloren duel tegen Napoli (1-2) ook nog een strafschop. AC Milan gaat wel in beroep tegen de staf. inzell - In navolging van de hoofdsponsor van Team Activia pleit ook TVM ervoor dat de com merciële schaatsteams tijdens de wereldbekerwedstrijden hun ei gen pakken mogen dragen. „Als bedrijf probeer je je eigen identiteit in de ploeg te leggen", zei bestuursvoorzitter Arjan Bos van TVM dinsdag in Inzell. „Als je dan maar in drie wedstrijden in je eigen kleur kan rijden dan vind ik dat ten opzichte van het totaal wel heel weinig." Tijdens de presentatie van Team Activia pleitte de algemeen direc teur van sponsor Danone er ook al voor om meer wedstrijden in het eigen pak te rijden. „We heb ben afgelopen seizoen twaalf van de vijftien wedstrijden in bonds- pakken gereden. Dat is een model dat niet duurzaam is", zei Kris Geeraert toen. Engels (37) werd deze zomer ge veld door neuritis vestibularis, een virus dat het evenwichtsor gaan aantast. Door de aandoening kon ze lange tijd niet hardlopen. De nummer twee van vorig jaar had haar deelname aan de mara thon al uit haar hoofd gezet, maar begon te twijfelen na haar zeges in de halve marathon van Westen- schouwen en de Kustloop van Vrouwenpolder, eveneens een hal ve marathon. De paar trainingen die ze na haar herstel had afge werkt, hadden snel vruchten afge worpen. „Ik doe toch mee, omdat de Kust marathon voor mij in deze situa tie een leuke uitdaging is", meld de Anjolie Engels dinsdag. „Ik ben benieuwd of m'n lichaam zo'n zware marathon aankan." Engels deed na haar twee halve- marathonzeges naast het bekende kortere werk nog twee langeduur- trainingen, één van 29 kilometer en één van 33. Meer kon niet, om dat nog zwaardere inspanningen zo kort voor de marathon ave rechts werken. De voormalige Ne derlands seniorenkampioene op de 800 meter, 1500 meter en de korte cross zou dan vermoeid aan de start staan en dat is niet de be doeling. Vanaf veertien dagen voor de marathon moeten de trai ningen worden teruggeschroefd om het lichaam de broodnodige rust te geven. „Die twee lange trai ningen zijn veel te weinig", weet Engels. „Als je op een goede ma nier naar een marathon toe wilt werken, dan zit je na die trainin gen op een derde van wat nodig is. Qua duurvermogen kom ik dus tekort, qua belastbaarheid van m'n lichaam zit het wel goed. Dat is nog steeds sterk genoeg Ik ben benieuwd hoe dat uitpakt.". Engels richt zich in de Kustmara thon helemaal op zichzelf. Ze zal de komende dagen niet op de deelnemerslijst kijken wie haar concurrenten zijn. Ze zal zich niet bezighouden met de water standen op het strand tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle en ze vertrekt ook niet met een bepaalde eindtijd in haar hoofd. „Het gaat er alleen om dat ik de fi nish haal", zegt ze. „Ik ga kijken wat ik in deze situatie aankan." WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 MANCHESTER ZEIST ISTANBUL PARIJS MILAAN door Koen de Vries MIDDELBURG - Anjolie Engels doet toch mee aan de Zeeuwse Kustma rathon. De Middelburgse atlete gaat op 5 oktober niet van start om te winnen, maar om te kijken of haar lichaam in staat is haar naar de finish te brengen. Ellen van Dijk is op weg naar de wereldtitel, foto Claudio Giovanni/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29