Aangepaste dienstverlening DELTA, van 25 september t/m 7 oktober 26 MENINGEN brieven Ploumen Rutte JSF JSF II A-sociaal Mantelzorg Troonrede Jongeren Landhuizen Beweegpad Voedselbank Waterdunen 0118-434005 Zie ik in de krant (u september) een foto van minister Ploumen van Buitenlandse Handel en Ont wikkelingssamenwerking droevig zitten te doen tussen Syrische vrouwelijke vluchtelingen. Ze zit - voor het plaatje - nede rig en vol medeleven tussen hen in op de grond. Ik schrik. Heeft mijn kortetermijngeheugen me in de steek gelaten? Stond een dag eerder niet in de krant dat Nederland ethyleengly- col, ondanks waarschuwing van de VS, aan Syrië geleverd had? Spul waarmee gifgas gemaakt kan worden. Op Kamervragen antwoordde on ze minister harteloos dat niet meer te achterhalen was of het spul voor het Syrische leger be stemd geweest was. Dit weet ze inmiddels nu wel. Mijn geheugen bleek goed te zijn en dit wekt de vraag op: vertegen woordigt deze minister ons land op de juiste wijze als het op nor men en waarden aankomt? Als een rupsje-nooit-genoeg knab belt Rutte vrolijk aan uw porte monnee. Btw-verhoging, hogere huren, eigen risico omhoog, nul lijn voor juffen en meesters. Je hoopt dat paars 3 hier stopt, maar nee, Rups Rutte knaagt gulzig door. Hoge declaraties van minis ters, torenhoge assurantiebelas ting en zelfs gratis schoolboeken, hap, slik weg! V\HD en PvdA lijken het maar niet te leren, meer overheid is niet de oplossing maar het pro bleem. U mag de broekriem aan blijven halen, terwijl de overheid verder en verder uitdijt. Het is goed dat het CDA, de vakbonden en vele maatschappelijke organisa ties zich verzetten tegen het gulzi ge en vretende Rutje-nooit-ge- noeg. Belastingverhoging? Nee! De technische levensduur van de Fi6 leidt er toe dat deze over enke le jaren moet worden vervangen. Het kabinet heeft de keuze op de JSF laten vallen. Een geavanceerd, duur en lawaaierig toestel, dat zijn waarde nog niet heeft bewe zen. De regering heeft de vervanging van het jachtvliegtuig nationaal aangepakt en heeft de traditione le en volgzame lijn van de VS ge volgd. Internationale aanpak via bondge noten in noordwest-Europa had tot een heel andere uitslag kunnen leiden. In Europa zijn 'op de plank' beschikbaar: de Franse Rafale, de Zweedse Saab Viggen en de Frans-Duitse Eurofighter. Het ideaal is nog steeds om sa men met nabuurlanden een nieu we Europese jager te kunnen aan schaffen, samen piloten opleiden en samen luchtmachtbases kie zen in relatief onbevolkte gebie den binnen het Navo-gebied. Tot dusver een gemiste kans. Ja, we schaffen niet zomaar een opvolger van de Fi6 aan. Het moest het beste jachtvlieg tuig zijn dat er te koop is. En dat is de JSF. We nemen er gelijk 37 van, want ons leger stelt natuurlijk wel wat voor. Volgens Defensie moet het luk ken 'om er steeds 4 beschikbaar te hebben'. U leest het goed: 4 van de 37 kunnen gelijk de lucht in. De Rekenkamer twijfelt er ech ter nog aan of dat niet te rooskleu rig is voorgesteld. Ben ik wel een spekkoper met 2 auto's waarbij het altijd instappen en wegrijden is... Het beste kabinet ooit is een jaar gelden gevormd. Het heeft geen meerderheid in de Eerste, maar wel in de Tweede Kamer. De twee partijen die het wel even zouden doen, smeken nu nog net niet op hun knieën om hulp van de oppositie. Ze willen hun eigen keuzes doordrukken, maar dat kan niet. Er moet water bij de wijn. Dit is geen beleid, dit lijkt meer op een lappendeken. Vooral ouderen, die hun hele le ven gezwoegd hebben voor een mooie oude dag, worden nu door de partij van de nivellering kapot gemaakt. De stemmen van de minderbe deelden, die hun hele leven alles verbrast hebben en nu voor een dubbeltje op de eerste rang wil len zitten, krijgen ze toch wel. Alles voor Europa, straks ook het pensioengeld. Daar zal de Partij voor de Dieven ook wel een mooie nivellering neerzetten sa men met de Veel Vrije Dagen. In de krant van 20 september stond een artikel over 'De mantel zorg'. Wat ik daarin miste was ook de mogelijkheid om de man- telzorger te vervangen zodat hij/zij er een weekje uit kan. Er is een landelijke stichting 'Handen in Huis' die daarvoor kan zorgen. Zelf doe ik dat werk al meer dan tien jaar. Ik kan u verzekeren dat het voor beide partijen erg leuk is. Meer informatie kunt u vinden op www.handeninhuis.nl De Koning heeft laten zien dat hij een warm betrokken mens is, ge steund door een gelijkwaardige vrouw. Hij maakte van de bood schappenlijst van de Haagse krui deniers wat ervan te maken was. Het is onbegrijpelijk dat niet één van de adviseurs bedacht heeft om een optimistische alinea toe te voegen over de prestaties van de Nederlandse krijgsmacht, weg- en waterbouwers, weten schappers, sporters, artiesten et ce tera in alle delen van de wereld. De waardige uitstraling van alles in en om de Troonrede betekent niet alleen 'Je Maintiendrai', maar ook 'Nous Maintiendrons.' Gewone jongens en meisjes die voor het eerst zelfstandig gaan wo nen, benadrukt wethouder Lief- ting (19 september) van Terneu zen. Waarom dan 3000 euro per wo ning voor een basisinventaris? Is sparen om zelfstandig te gaan wonen niet eerst aangewezen? Daarnaast, ouders zijn toch de eerst aangewezenen om hun kin deren eventueel te helpen, als er nog niet genoeg gespaard is. En wat te denken van kringloopwin kel, rommelmarkt of rondvragen bij de familie. Geen enkele student die nu op ka mer is gegaan krijgt 3000 euro voor inrichting. We moeten weten dat de verzor gingstaat op z'n retour is, maar blijkbaar niet in de gemeente Ter- neuzen. Die doet er nog een schepje bovenop! En voor de zekerheid kunnen ze begeleiding krijgen van vrijwilli gers van welzijnsinstellingen. Die gewone jongens en meisjes moe ten gewoon thuis blijven wonen, waar ze kunnen oefenen met spa ren, geldbeheer, poetsen en ko ken. En eventuele ondersteuning van uit het sociaal netwerk. 'De Chinezen komen' niet zoals vorige eeuw gevreesd, met mili tair maar met economisch ge weld. De grootste containerha vens van Piraeus tot Rotterdam zijn al in hun handen. De aan koop van Zeeuwse landhuizen (20 september) kan als een on schuldige belegging gezien wor den. China heeft door onze im port euro's en dollars te over. Toch tijd voor een alarmbel. Dank zij een neoliberale trend heeft de Staat versneld haar kroonjuwelen verkocht met niet direct een gun stig resultaat. Maar wat als onze door zorg geplaagde zorgtak (van UV-ziekenhuizen tot zorgverzeke raars) ook in handen van buiten landse investeerders valt? Een tak die gedragen wordt door de maan delijkse premie van 16 miljoen Ne derlanders, en waar door efficien cy winst te maken valt. Een 'Life Sciences Health' missie be zocht vorige week met minister Schippers van Volksgezondheid China om Nederlandse producten en expertise aan te bieden. Of om de kat op het spek te binden zoals eerder met onze haveninfra ge beurde? Nadat er in Middelburg een oude- renwinkel gekomen is, kon het na tuurlijk niet uitblijven. Een be weegpad voor ouderen. In de wijk de Griffioen (ik heb er gewoond) is afgelopen zaterdag een heus beweegpad voor oude ren geopend. Nu moeten de oude ren wel meer gaan bewegen. Ge woon mensen die op straat aan hun fitheid werken. Ongelofelijk. Wat een idee. Al zit tend op een bankje tien maal je benen strekken of tien maal op staan zonder handen. Hoe verzin nen ze het. Kan die ouderenwin- kel het met zijn sta-op stoelen wel vergeten. En straks door de wijk met de fysiotherapeut. Dan dan wel weer. Gohwat een creativiteit! Denk dat ik er weer ga wonen. Ze heeft een leuke baan en ze ver dient goed, Kelly Verbeem uit Middelburg (21 september). Niettemin gaat ze tot en met 15 december naar de voedselbank om 'haar' pakket op te halen. Dat leert haar invoelen hoe het is om met weinig geld door het leven te gaan. Ja, ja. Via Facebook regelt ze dat andere mensen 261 pakken rijst doneren voor de voedselbank. Als ik het goed begrijp ontvangt ze eten van de voedselbank, het daardoor uitgespaarde geld zet ze voor zichzelf opzij - voor magere tijden - en andere mensen zorgen voor een donatie aan de voedsel bank. Als ik Kelly was zou ik me een beetje schamen voor mijn 'goede bedoelingen'. Tranen over Plan Waterdunen. Ook al konden/kunnen we het niet én wilden/willen we het niet geloven, maar men gaat vieren (20 september) dat er 'gaten' in de dijk van de Oud- en Jong Bres- kensPolder gemaakt worden. De officiële start van ProjectPlan Waterdunen is daarmee een feit. Dat is voor de zoveelste keer voor de vele anti-ontpolderaars - maar vooral voor de verdreven polder mensen (bewoners, bewerkers en genieters) - een dag vol drama, ter wijl anderen het vieren door het heffen van het glas. Zeeuwse politici slaan de gezond heids-, verziltings- en opslib- bings-risico's in de wind en kie zen voor Rupsje Nooitgenoeg en 't Grote Geld. 't ProjectPlan Waterdunen is geba seerd op politieke leugens en lis ten, op vertrouwelijke gesprekken en bijeenkomsten met geheim houdingsplicht. 't ProjectPlan Wa terdunen verkracht kostbare land bouwgrond en vermorst ruim 80 miljoen euro. Kan dat in 2013? Onbegrijpelijk. Zal men dan toch niet ten halve keren, om niet ten hele te dwalen. Politici neem uw verantwoorde lijkheid, speel op zeker en stop het ontpolder-spook. Het kan nog! Beste klant, Vanaf 25 september t/m 7 oktober gaan we over naar een nieuw systeem voor onze klantenadministratie. Dit betekent dat u te maken kunt krijgen met een beperkte dienstverlening. Als u bijvoorbeeld verhuist in de genoemde periode kan het zijn dat uw aanvraag een paar dagen vertraging oploopt. Vanaf 8 oktober is de gewone dienstverlening weer van kracht en verwerken wij zorgvuldig de binnengekomen aanvragen. Alles is erop gericht om u nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn. Voor nu en in de toekomst. Meer informatie kunt u vinden op www.DELTA.nl/aangepaste-dienstverlening. Bedankt voor uw begrip. www.DELTA.nl DELTA\ "I Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Jos van Ginneken Buizerd 2, Terneuzen Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen Edward Mosmans Kasteelstraat 15, Middelburg A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Irene Vijfvinkel Pres. Wilsonlaan 84, Middelburg Hans Vies Van Kleffenslaan 67, Middelburg J. Dubbeldam Rozenlaan 9, Hoek Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke E. Beekman Henri Dunantstraat 7, Oost Souburg Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26