Telpost Breskens nog meer Eldorado voor vogelaars ZEELAND 25 OVERZICHT PROJECT De vogeltelpost van Breskens was altijd al één van de interessantste van Nederland. Want Breskens is aan de monding van de Wester- schelde een heel belangrijke parkeer- en rustplaats aan de internationale trekvogelsnelweg. Vogels die de West-Europese kustlijn van zuid naar noord volgen, steken de Westerscheldemonding over op het smalste punt. Bij Breskens dus, waar niet voor niets ook een veerpont het water over steekt, meldt een informatiefolder in beeldende taal. Rondom Breskens kwamen vogelaars dus altijd al aan hun trekken. Maar als Waterdunen straks be zaaid is met voedselrijke slikken, vogeleilanden en schelpenstrandjes komen fanatieke spotters hele maal in het vogelwalhalla. Bijeneters, ortolanen, roodkeelpiepers en lachsterns kunnen zo maar voor bijvliegen, is de verwachting. Zeker in de dit jaar te verrijzen nieuwe telpost, op het strand voor vuurto ren Nieuwe Sluis, zullen die goed te zien zijn. Scholeksters, meeuwen, sterns, steltlopers, ganzen en eenden zijn altijd al in groten getale aanwezig in het Westerscheldegebied. Maar in Waterdunen kun nen de scholeksters, wier broedsucces de laatste ja ren te wensen overlaat, weer een geschikte broed- plek vinden, hopen vogelwerkgroepleden. En roofvo gels als kiekendief, buizerd en slechtvalk hoeven niet helemaal meer naar Het Verdronken Land van Saeftinge om een rustige slaapplek te vinden. entree duincamping en recreatiewoningen vuurtoren getijdenduiker parkeerplaats recreatiewoningen (45 ha) uitbreiding camping Schoneveld getijdennatuur met slikken en schorren (250 ha) Langeweg WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 duincamping (14 ha) Waterdunen boulevard met winkels, horeca en hotel parkeerplaats Breskens ♦7.'i recreatiewoningen -*ic uitzichtpunt zilt grasland kijkduin ||M| zoete natuur ö- aanlegplaats fluisterboot vogelkijkhut dijk oversteekplaats/vlot fiets/recreatiepaden wegen Willem Adriaanscns I bron Provincie Zeeland duinen kustversterking slikken (60 ha) schorren (32 ha)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25