N u extra voordeel b« 1 LG optimus L3 J Prepaid KPN 10:30 69.99 H3JIÜKÏJAVi' WALCHEREN 23 3 G n Steenhouwerij in Hulst failliet kpn winkel I kpn.com I Phone House (RWS, Proper Stok en Van Garde ren en Dekker) nu via de rechter dwingen alle grond voor het deel- plan Goese Diep af te nemen, zo als destijds is afgesproken. De VOF koos er voor om voor slechts 120 woningen een bouwvergun ning aan te vragen en niet voor de rest van het deelgebied. Opmerke lijk is dat Goes nu in de dagvaar ding stelt dat het risico op vernie tiging van het bestemmingsplan 'zonder meer voorzienbaar' was op het moment van de aanbie ding. Het roept de vraag op waar om de gemeente de ontwikke lingscombinatie dan toch de ver plichting liet aangaan om de grond af te nemen. Ook het gemeentebestuur lijkt met de kennis van nu op haar schreden terug te keren. Voor een samenwerking als in het project Goese Schans zal de gemeente nu niet meer kiezen, zei wethouder Jo-Annes de Bat deze week toen hij de gang naar de rechter aan kondigde. Maar in dit dossier zijn de partijen tot elkaar veroordeeld. De stekker er helemaal uit trek ken is geen optie. Het kan een langdurige en dure procedure worden, gaf De Bat al aan. En het kost al veel geld. Winstgevend wordt het project niet meer en de miljoenen die de vier partijen er al in hebben gesto ken zijn weg. Daarnaast loopt er een lening bij de Bank Nederland se Gemeenten van 18,9 miljoen euro en ligt een executoriale ver koop van de grond op de loer. De gemeente gelooft desondanks nog steeds in onderdelen van het plan en wil de boel nu vlot trek ken door 'juridisch de tanden te laten zien', zoals De Bat het zegt. Het is de vraag of dat lukt, het pro ject heeft inmiddels al te veel ne gatieve associaties. De vergelij king met het mislukte Schelde- kwartier in Vlissingen dringt zich op, met dat verschil dat er in dit geval niet een partij - de gemeen te - voor de verliezen opdraait, maar vier. Een schrale troost, want elke euro is er in deze tijd een. De enige winnaars lijken voorlo pig de bedrijven in het havenin dustriegebied. Die kunnen waar schijnlijk nog lang op hun plek blijven zitten. In plaats van de prestigieuze inwo nertrekker die de vier betrokken partijen (gemeente, woningcorpo ratie RWS en de ontwikkelaars Proper Stok en Van Garderen& Dekker) hoopten te gaan bouwen, is Goese Schans inmiddels vooral een financiële steen om de nek. Deels is dat te wijten aan de eco nomische crisis die in september 2008 in alle hevigheid losbarstte en die niemand kon of wilde voor zien. Toch waren er destijds bij de lancering van de plannen al scepti sche geluiden te horen. Want waar zouden - bijvoorbeeld - al die bewoners vandaan moeten ko men? In de jaren daarna voltrok zich het ene na het andere rampscena rio. In 2010 haalde de Raad van State zelfs een dikke streep door het hele bestemmingsplan, waar door de initiatiefnemers weer op nieuw moesten beginnen. Dat in combinatie met een volledig inge storte woningmarkt zorgde er voor dat het project in een impas se kwam te zitten. Achter de schermen is de afgelopen jaren ge tracht tot alternatieve plannen te komen, maar ook dat is mislukt. Als voorlopig dieptepunt gaan de projectpartners elkaar nu juri disch te lijf; Goes wil de VOF 20r extra beltegoed LG Optimus L3 li Beide bedrijven zijn eigendom van ondernemer Frans Rijnberg. Ook een beheermaatschappij van Rijnberg is bij het bankroet be trokken. Het faillissement is dins dagochtend uitgesproken in de Middelburgse rechtbank, curator is Jan de Meester uit Middelburg. „Zover ik heb kunnen nagaan, is de bank de enige crediteur. Dat komt niet zo vaak voor. In de meeste gevallen zijn er meer schuldeisers. Volgens De Mees ter is er voor Patioworld wellicht een doorstart mogelijk. „Er is een kandidaat. De komende tijd zal uitwijzen of een doorstart moge lijk is." Rijnberg begon zijn bedrijf, de voorloper van Patioworld, in 1977. De luxe buitenbaden en beno digdheden werden in Nederland, België en Frankrijk verkocht. Rijn berg nam natuursteenbedrijf Fer ket en De Maat vier jaar geleden over. Het bedrijf bestaat sinds 1942. Na tuursteen als graniet, marmer en arduin wordt er verwerkt tot graf monumenten en materialen voor de bouw, zoals dorpels, venster banken en vloeren. Lezing lichamelijke behandeling In het Praktijkcentrum Het Gemeentehuis te Sint Lau rens wordt op donderdag 26 september een lezing gehou den door Sylvia Bosga, de Jong therapeut en Kees Min derhout, osteopaat. Er wordt ingegaan op de lichamelijke oorzaken van een ontwikke- lings-, leer- en/of gedrags probleem Aanvang: 20.00 uur. Aanmelden: info@praktijkcentrumhetge meentehuis.nl. Adres: Noord- weg 495 Middelburg. Open dag Vlissings Geboortehuis Het Geboortehuis in Vlissin gen houdt zaterdag 28 sep tember een open dag. Dat is van 11.00 tot 16.00 uur. Vol gens het Geboortehuis, dat gevestigd is in een afdeling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis aan de Koude- kerkseweg 88, biedt het 'een veilig alternatief voor thuis bevalling'. Thuisbevallingen zijn officieel niet meer toege staan. Bij het geboortehuis bevallen vrouwen onder be geleiding van een huisarts of verloskundige. Afslag richting Goes verlengd De afslag richting Goes op de A256 Deltaweg wordt ver lengd om zo de capaciteit van de afslag te vergroten. Ook wordt onderhoud ge pleegd aan de hoofdrijbaan. Van 7 oktober tot en met 18 oktober 2013 voert Rasen- berg Wegenbouw B.V. te Breda de werkzaamheden uit in opdracht van de pro vincie. Het doorgaand ver keer blijft mogelijk over de linker rijstrook, ook blijft een deel van de afslag rich ting Goes berijdbaar. Werkzaamheden fietspad Zandweg Van 8 tot en met 11 oktober worden er onderhoudswerk zaamheden uitgevoerd aan het fietspad langs de N662 Ritthemsestraat vanaf de Zandweg tot en met de Scho repolderweg. Op het fiets pad wordt het asfaltbeton vernieuwd. Om het werk uit te voeren wordt de hoofdrijbaan afgesloten voor alle autoverkeer. Ver keer van en naar het Sloege- bied wordt omgeleid via de A58 en de N254. ^^^Houterman Verbouwing? WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 Luchtkasteel Goese Schans I In de Goese Schans zijn tot op heden pas 37 woningen gebouwd, foto Mechteld Jansen ANALYSE door Luc Oggel GOES - Mooie huizen zouden er ko men, dat is waar. Maar het ambiti euze woningbouwproject Goese Schans, de omvorming van het ha venindustriegebied tot woonwijk met tweeduizend huizen, lijkt meer en meer een luchtkasteel te worden. ':,ll a 09:30 AM Friday, Ma '5 doet 't gewoon HULST - Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat in Hulst en Patioworld, (groot)handel in jacuzzi's uit Hengstdijk zijn failliet. De in totaal vijftien werknemers van beide be drijven zijn ontslagen. SINT-LAURENS VLISSINGEN GOES RITTHEM Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 'GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl Je betaalt bij aankoop de originele prijs. excl. 6,05 thuiskopieheffing. Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het extra beltegoed. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23