Mannenkoor plukt voor de eigen clubkas Mogelijk storing Projectteam zeesluis Terneuzen Sluis ziet af van regeling gaat uit van start bouw in 2018 oudere ambtenaren 22 WALCHEREN Eind dit jaar heeft Orionis een nieuwe directeur, aldus voorzitter Marin de Zwarte. Dat wordt tijd, vindt de politiek. door werk aan kabel Delta VLISSINGEN - Orionis Walcheren heeft eind dit jaar een -nieuwe di recteur. Dat belooft wethouder Marin de Zwarte als voorzitter van het dagelijks bestuur. De Zwarte, zijn Middelburgse col lega Chris Simons en Chris Maas van Veere zijn nu het profiel aan het opstellen voor de nieuwe di recteur. De Zwarte: „Over een paar weken kan de vacature gepu bliceerd worden en rond de jaar wisseling kan er een nieuwe direc teur zitten." Dat is volgens een aantal Walcher- se politici niet voor zijn tijd. Raadsleden in Middelburg en Vlissingen vragen al maanden waarom tijdelijk directeur loost Struijk er na twee jaar nog zit. Struijk is in september 2011 aange steld om de Sociale Dienst Wal cheren, de Kredietbank en werk voorzieningschap Lété te fuseren tot Orionis. De reorganisatie ver loopt niet vlekkeloos: onder zo wel werknemers als cliënten heerst grote onrust, er zijn gerech telijke procedures tegen Orionis en de tekorten blijven maar op lopen. Doordat meer mensen .een uitke ring toegekend krijgen, maar ook omdat een interim-directeur niet goedkoop is. Struijk kost 1200 eu ro per dag. Met drieënhalve dag per week betekent dat ruim 17.000 euro per maand; ruim twee ton per jaar. Daarmee komt Struijk uit boven de balkenende norm voor werknemers in de pu blieke sector. „Mag dat wel?", hebben de Middel burgse en Vlissingse fracties van GroenLinks gevraagd aan hun wethouders. Zelf vermoedt Leny van den Heuvel van GroenLinks Middelburg van niet. „Volgens mijn informatie mag iemand die in dienst is van zijn eigen bedrijf, zoals Struijk, een half jaar boven de balkenendenorm declareren, daarna niet meer. Om de simpele reden dat interimmers gemiddeld maar een half jaar nodig hebben om orde op zaken te stellen." Terwijl Struijk aan twee jaar niet eens genoeg heeft, vult collega Els Verhage uit Vlissingen aan. „Hij zou de beste man op deze plek zijn, maar de tekorten en de onrust onder mensen zijn nog nooit zo groot geweest. Zijn mis sie is niet geslaagd. In dat licht is zijn salaris moreel verwerpelijk. Zeker gezien de sociale instantie waar hij voor werkt; hij verdient per dag meer dan een bijstandsge zin per maand krijgt. Aan Struijks salaris wil De Zwar te geen woorden vuil maken. „Die discussie vind ik niet juist. Ik weet dat hij duur is. Zijn voor ganger was ongeveer even duur en die leverde niet wat we wil den. Struijk zou blijven tot de re organisatie is afgerond en dat mo ment is altijd moeilijk aan te wij zen. Moet je wachten tot de laat ste rechtszaak? Hij zit er lang, dat klopt, veel langer dan de bedoe ling was. We hebben een keer eer der, zo'n anderhalf jaar geleden, de vacature opengesteld en zelfs met een kandidaat aan tafel geze ten. Daar kwamen we er echter niet mee uit. Dat bleek ook niet het goede moment voor een vaste directeur. In dit proces waar zo veel zorgvuldigheid is geboden, heb je veel tijd nodig." Aan die zorgvuldigheid twijfelt De Zwarte niet. „Volgens mij is de reorganisatie afgerond. De laat ste poppetjes zitten op hun plek. Nu alleen de directeur nog." Elke ochtend plukt een ploegje van vijf, zes man en soms gaat er 's middag ook een clubje aan de slag. Ze worden per uur betaald en alles gaat recht in de clubkas van het mannenkoor. „Want dat is nodig, hard nodig", zegt Gerard Geelhoed. „Het Noord-Bevelands Mannenkoor heeft maar 19 leden, dus van de contributie kunnen we de dirigente niet betalen, hoe wel ze veel minder per uur kost dan een bouwvakker. We hebben de dirigente, Willie den Hollan der, hard nodig want ze doet ste moefeningen met ons, rekt de grenzen een beetje op en weet hoe ze ons foutloos meerstemmig moet laten zingen." Het Noord-Bevelands Mannen koor bestaat al sinds 1959 en treedt op voor verzorgingshuizen, soms in een kerk of tijdens bijeen- komsten van verenigingen. „We zijn eigenlijk allemaal een beetje op leeftijd, maar dat neemt niet weg dat we hard kunnen werken voor de clubkas. En het blijkt nog hartstikke leuk werk ook." Geel hoed voegt er haastig aan toe dat er nog beste jonge leden bij kun nen. „Ze hoeven niet te helpen plukken, maar het mag wel." Vol gende week plukt het koor weer bij een andere fruitteler. baardoor, kunnen, aldus Wim van Liere van Delta, er storingen optreden en is het mogelijk dat in woners van die beide wijken 'tij delijk' geen tv-signaal ontvangen, kunnen internetten of kunnen bellen of gebeld worden. De werkzaamheden aan het kabel netwerk zijn volgens hem nodig in verband met storingen in het netwerk. Twee weken geleden pro beerde het bedrijf die storingen al te verhelpen door versterkers - de grijze kastjes langs de straatkant - en kabels te vervangen. Volgens Van Liere zijn door die werkzaamheden van twee weken geleden de helft van het aantal storingen verholpen. „Maar we moeten nog eens in actie komen want vijftig procent functioneert nog niet goed." De woordvoerder van Delta ver wacht dat de werkzaamheden vandaag rond 13.00 uur zijn afge rond. Speciaal voor hen, maar ook voor andere belanghebbenden én geïn teresseerden wordt in november een website gelanceerd, ontwor pen door Communicatiebureau Lievens in Middelburg. De men sen in de omgeving van het pro ject worden ook op de hoogte ge houden van de vorderingen door middel van informatieavonden, inspraakbijeenkomsten en nieuwsbrieven. Inmiddels is het ingenieursbu reau LievenseCSO uit Breda be gonnen met het ontwerp van de sluis. Dat gebeurt tot in detail. Het bureau, dat ook allerlei bijbe horende onderzoeken (stabiliteits- berekeningen bijvoorbeeld) uit voert, krijgt tot medio 2015 de tijd. Dan moet het ontwerp op ta fel liggen en dienen ook de lijn- nen zijn uitgestippeld voor het in frastructurele beheer en het on derhoud voor een periode van der tig jaar. Volgens omgevingsmana ger Harm Verbeek van het project team heeft LievenseCSO al veel er varing opgedaan bij andere grote weg- en waterbouwprojecten in Zeeland en Vlaanderen. Hoewel eerst steeds 2017 werd ge noemd als startdatum voor de bouw, wordt nu uitgegaan van 2018. Met een bouwtijd van vier tot vijfjaar zou de zeesluis dus op z'n vroegst in 2022 in gebruik ge nomen kunnen worden. Maar eerst moeten Nederland en Vlaan deren de bouw nog wel regelen in een verdrag. Het Sluise B en W presenteerde twee weken geleden een plan voor een vrijwillige afvloeiingsre geling voor ambtenaren van zes tig jaar en ouder. Die zouden, met een vertrekregeling, nog dit jaar kunnen stoppen met werken. De maatregel zou een flinke bezuini ging opleveren. De complete Slui se gemeenteraad reageerde vervol gens boos dat de plannen al aan personeel en media gepresen teerd werden voordat de raad er een mening over mocht geven. Die mening zou de raad morgen, tijdens een raadsvergadering, kun nen geven. Het college proefde de laatste tijd echter al dat veel frac ties moeite hebben met het plan. Toen dinsdag bleek dat, naast de oppositie, ook de meeste van de vijf coalitiepartijen niet akkoord gaan, trok het college haar conclu sies en trok het volledige plan in. directeur voor Orionis Nieuwe door Wendy Wagenmakers door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Twee grote fusten vol hebben ze al geplukt met z'n tweeën in een halve ochtend. In de andere baan gaat het nog sneller, want daar plukken drie leden van het Noord-Bevelands Mannenkoor. Conférances zijn het in de boom gaard van Rinus de Nooijer in Wis- senkerke, die eraf moeten. MIODELBURG - Delta gaat vandaag tussen 07.00 en 13.00 uur werk zaamheden uitvoeren aan de kabel in de Middelburgse wijken Veldzigt en Erasmus. De plukploeg van het Noord-Bevelands Mannenkoor. VInr: Lieven Huibregtse, Jacques Lijnse, Theo Kopmeis, Ge rard Geelhoed en Ton Broek, foto Marcelle Davidse door Wout Bareman TERNEUZEN - Het projectteam Zee sluis Terneuzen, dat de bouw van de nieuwe zeesluis voorbereidt en begeleidt, maakt snel vorderingen. Er wordt volop gepraat met bedrij ven en en omwonenden, die straks mogelijk moeten verhuizen om ruimte te maken voor de ingrijpen de aanpassingen aan het sluizen- complex. door Martijn de Koning OOSTBURG - Oudere ambtenaren in de gemeente Sluis moeten gewoon doorwerken. De afvloeiingsrege ling die B en W voor hen in gedach ten had, komt er niet. Er is niet ge noeg steun voor in de Sluise ge meenteraad, heeft het college ge merkt. Die trok het plan gisteren daarom in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22