zorgwoningen Clubs in verzet tegen drankbeleid pareltje te verliezen WALCHEREN 21 intratuin hun eigen grond een vakantie huisje hebben dat ze verhuren aan toeristen. Wethouder Maas antwoordt dat het mogelijk is om op eigen grond en een vakantiehuisje en een mantelzorghuisje te hebben. Verschillende commissieleden trekken daaruit de conclusie dat op die manier het mogelijk is om op den duur twee vakantiehuisjes te hebben. Want als er na opna me in een zorgcentrum of het overlijden het mantelzorghuisje leegt komt te staan, kan het zo worden verhuurd aan een recre ant. En dat kan volgens hen niet echt de bedoeling zijn. Ze zijn bang dat voor misbruik. Lampert vindt dat de andere frac ties te veel beren op de weg zien. Hij houdt zijn collega's voor dat er heel wat bij komt kijken voor het mogelijk is een dergelijke mantelzorgwoning te mogen bou wen. Hij kan zich ook niet voor stellen dat mensen een hulpbe hoevend familielid bij zich ne men met in het achterhoofd het plan om die woning later lekker te kunnen verhuren aan toeristen. „Denk niet in angsten maar in kansen", zegt hij dan ook tegen de andere commissieleden. Wethouder Maas verzekert de commissieleden dat de juristen en stedenbouwkundigen van de gemeente elke aanvraag zorgvul dig zullen toetsen. En in navol ging van de CDA'er zei hij dat zijn ambtenaren uitgaan van kan sen en niet van beperkingen. Vredesloop tijdens Vredesweek In het kader van de Vredes week, wordt vandaag een vre desloop gehouden. Er wordt ge zorgd voor koffie, thee en limo nade. Inschrijven om 13.15 uur. De start is om 14.00 uur bij de Ambassade van Vrede aan de Rosenburglaan 310 te Vlissin- gen. De afstanden zijn 5 en 10 km en de inschrijfkosten zijn 1,20 euro per persoon. Man opgepakt na inbraak in horecapand Een 49-jarige Middelburger is maandag aangehouden op ver denking van het plegen van een inbraak in een horecapand op de Markt in zijn woon plaats, aldus de politie. De inbreker had een ruit inge gooid en was er met geld van door gegaan. De inbraak was vastgelegd op camerabeelden. De verdachte zit vast. Kinderkleding en speelgoedbeurs In de Ontmoetingskerk in Middel burg (Oosterscheldestraat 1) is donderdag en vrijdag een kinder kleding en speelgoedbeurs. Zestig procent van de opbrengst is voor de verkoper en de rest is voor een goed doel. Inschrijven voor de beurs kan via: beursdeontmoe- ting @gmail.com. Aanvang: don derdag 19.00 tot 21.00 uur. Vrijdag 9.00 tot 10.30 uur. Informatiemiddag over dementie 'Dementie en ondersteuning" is op dinsdag 8 oktober het thema van de voorlichtingsmiddag die de Commissie Welzijn Seroosker- ke houdt met de PCOB. De bijeen komst voor 55-plussers begint om 14.00 uur in De ZandpuL R. Zwa- gemaker, coördinator Odensehuis Vlissingen, geeft informatie over een nieuwe ondersteuningsmoge lijkheid bij dementie. Nieuw dansseizoen tangodansgroep De Argentijnse tango dans groep 'El-Amante' start van avond met een nieuw danssei zoen. Er is een gratis workshop en iedere liefhebber van de Ar gentijnse tango is van harte welkom. Aanvang: 20.00 uur Plaats: Lounge Cine City aan de Spuikomweg 3 te Vlissin gen. Meer informatie: www.el-amante.nl Wandeltocht langs bunkers en kreken Wsv De Vrolijke Tippelaars houdt zaterdag 28 september een wandeltocht langs bunkers en kreken over 7,15,25 en 35 km. Kosten: 2,50 euro. De start is vanaf het Polder huis in Westkapelle. Aanvang: 25 en 35 km tussen 8.30 en 10 uur; 7 en 15 km tussen 8.30 en 12 uur. Voor meer informatie: 0118-464753. Dat hebben negen van de elf clubs in Kerkwerve afgesproken. „We gaan kijken of we iets aan de voorgenomen sluitingstijden van onze kantines kunnen doen, want daar zijn we het niet mee eens", verwoordt Dick van Wolf- eren, voorzitter van w Bruse Boys, het gezamenlijk initiatief. Sinds dit jaar zijn de gemeenten verantwoordelijk voor de uitvoe ring van de Drank en Horecawet. Schouwen-Duiveland past hier voor de Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV) aan. Daarin staan onder ander een verbod op happy hours in de horeca en een ver plichte sluitingstijd voor jeugdso- zen. Ook sportkantines worden aan banden gelegd, want die zou den oneerlijk concurreren met ca fés en restaurants. De bar in sportkantines mag vol gend jaar van 1,5 uur vóór tot 1,5 uur na de sportactiviteit geopend zijn. En dat alles niet vroeger dan 15.00 en niet later dan 24.00 uur. „Bij ons is de jeugd al om 12.00 uur klaar en dus gaat de kantine dan open", zegt Van Wolferen. se Huizen'. Iedereen kon voor een tientje symbolisch een gevelsteen adopteren. Zelfs uit Schotland bleek daar belangstelling voor. Hanneke de Vroe van de Stich ting: „Het geld dat via deze actie is gedoneerd, wordt teruggestort aan de gevers. We hebben vastge legd dat zij hun geld zouden te rugkrijgen, mocht de koop niet doorgaan." De Schotse Huizen werden in 1947 nagelaten aan het Rijk door Alma Oaks, dochter van de Engel se diamantair en kunstverzame laar Albert Lionel Ochs. In haar le gaat is de voorwaarde opgenomen beide huizen een museale functie zouden krijgen. De Staat der Ne derlanden nam de schenking in 1949 bij wet aan en heeft dus een exploitatieverplichting. Het mu seum werd in 1950 officieel geo pend. In 1975 werd de Stichting Delta Cultureel opgericht. Die ex ploiteerde de Grote Kerk in nam in de jaren negentig het beheer van de Schotse Huizen over. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-561623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 Koffie met bosvruchtencake, VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE KERKWERVE - De elf voetbalvereni gingen die Schouwen-Duiveland rijk is, bundelen hun verzet tegen het nieuwe drank- en horecabeleid van de gemeente.- foto Lex de Meester Inhoud 150 bollen, mix van 6 verschillende soorten. Herfstaster (Aster Crown) Diverse kleuren, hoogte 30 cm, zon, potmaat 12 cm. Per stuk 2f*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21