Lekker zitten en makkelijk opstaan? molenaar Het sociaal akkoord zorgt in transport sector voor honderden banen. ECONOMIE 11 UITWERKING SOCIAAL AKKOORD Guldenpostzegel mag weg van de rechter Uniek sk-op sfe 5 dagen levertijd 1 op IrmVoelU el waddinxveen - De koeltrucks rij den af en aan bij transportbedrijf Mooy Logistics in Waddinxveen. Op laadperron 4 laat minister Lo- dewijk Asscher van Sociale Zaken zich er nier door afleiden. Hij heeft net het sectorplan voor de transport in ontvangst genomen. Het is het eerste plan dat voort vloeit uit het sociaal akkoord. Werkgevers en werknemers spra ken in het akkoord af per sector te bekijken hoe de crisis te lijf te gaan. De sector transport had de primeur. Transport en Logistiek Nederland (TLN), FNV en CNV timmerden het plan in hoog tem po in elkaar. Minister Asscher is blij met de voortvarendheid. „De ze sector pakt aan. Samen werken we aan een gezonde transportsec tor, die van levensbelang is voor onze economie." Hij heeft goede hoop dat er spoe dig meer plannen zullen volgen. „Volgende week verwacht ik al het sectorplan voor de bouw te ontvangen. Dat is een groot plan met veel geld en veel banen. In de horeca en zorg en welzijn zijn de plannen in een ver gevorderd sta dium", aldus Asscher. Kern van het plan is de investe ring de komende jaren van 40 mil joen euro in opleidingen voor jon geren en behoud van vakman schap. 20 miljoen euro komt uit het opleidings- en ontwikkelings fonds beroepsgoederenvervoer (SOOB). De andere 20 miljoen komt van het ministerie. Dat laat ste bedrag is onderdeel van de 600 miljoen euro, die in het so ciaal akkoord beschikbaar is ge steld voor plannen die de werkge legenheid stimuleren of behou den en problemen op de arbeids markt oplossen. Concreet betekent het transport plan onder meer dat er nog dit jaar 450 leerbanen voor jongeren worden geschapen. „Het is een vergrijsde sector die het nu moei lijk heeft, maar we weten dat er over een paar jaar veel werk is. Als je nu niet investeert, ben je straks te laat", zo schetst de minis ter. Ook worden zo'n 500 werklo ze chauffeurs door het plan in de gelegenheid gesteld om hun ken nis bij te spijkeren. Doen ze dat niet, dan verliezen ze hun rijbe voegdheid. Daarnaast krijgen 600 tot 700 logistiek medewerkers de kans om een opleiding tot bij voorbeeld chauffeur te volgen. En zo'n 2.000 jongeren vanaf 16 jaar kunnen de dure opleiding (8.000 euro) tot chauffeur volgen. Bedrij ven zorgen verder voor stageplek ken. Oudere werknemers worden in staat gesteld om een dag per week als mentor op te treden voor een jongere collega in oplei ding. „Hierdoor zie je dat het so ciaal akkoord niet iets abstracts is waar je lang over kunt vergaderen in Den Haag. Het gaat over de toe komst van mensen." De vraag is hoe hard het allemaal zal blijken. Het sociaal akkoord ligt deze dagen onder een sper- vuur van met name de oppositie. Asscher: „Deze miljoenen staan, dit plan staat. Op 1 oktober gaat het loket voor de sectorplannen open, ik wil dit in recordtempo goedkeuren zodat het in werking kan treden. We hebben het so ciaal akkoord niet gesloten voor Den Haag, maar voor de mensen in het land die om werk zitten te springen. Die laat ik niet in de steek." Het gerechtshof in Den Haag wees de bezwaren van de Neder landse Vereniging van Postzegel handelaren (NVPH) en Postzegels hop Annette tegen het afschaf- fingsbesluit van PostNL gisteren van de hand. Volgens het hof mag bekend worden geacht dat postze gels geen onbeperkte geldigheids duur hebben. Wie postzegels koopt met een andere intentie dan om deze op poststukken te plakken, aanvaardt het risico dat die na verloop van tijd niet meer kunnen worden gebruikt. Ook het bezwaar dat PostNL als pri vaat bedrijf geen bevoegdheid zou hebben tot het ongeldig ver klaren van de zegels werd verwor pen. Verzamelaars en handelaren zien de afschaffing als een grote klap, omdat een belangrijk deel van hun collectie nu minder waard wordt. De NVPH schat dat er nog voor 50 miljoen euro aan guldenpostzegels in omloop zijn. St. J0, stuur mij de gratis uitgebreide brochure over sta-op stoelen Een sta-op stoel van Molenaar biedt u de helpende hand bij het opstaan. Daarnaast bieden de sta-op stoelen een ongekend comfort. Met hun luxueuze uitstraling zijn ze ook nog eens geschikt voor elk interieur. De sta-op stoelen zijn ontworpen en gemaakt in samenwerking met ergo- en fysiotherapeuten. Elektronische bediening Hoogwaardig afwerkingsniveau Handige sta-op functie Verstelbare armlegger Past in iedere interieur Op uw maat gemaakt In duurzaam stof of leder 1. Zitten 2. Relaxen 3. Liggen Sta-op stoelen v.a. WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 40 miljoen naar vervoer DEN HAAG - Alle bezwaren van post zegelverzamelaars ten spijt, het is vanaf 1 november echt niet meer mogelijk om een brief te frankeren met een postzegel uit de gulden- tijd. Zaaiuien af land 30% grof €14,50 - €15,00 per kg; 60% grof €15,00 16,50 per kg. Granen, zaden en Peulvruchten, nieuwe Oogst. Maaltarwe €170,00; Voertarwe 167,00; Voergerst €162,00; Blauwmaanzaad €1750,00 (Prijzen per 1000 kg excl. btw aan put afnemer geleverd). Hooi, stro, per ton, nieuwe oogst Weidehooi uit de schuur €75,00 - €100,00; Veldbeemdhooi uit de schuur €80,00 - €110,00; Rood- zwenkhooi uit de schuur €80,00 - €110,00; Engels raaigras uit de schuur 70,00 - 85,00; Rietzwenk- hooi uit de schuur 80,00 - 90,00; Tarwestro af land grote pakken €65,00-€77,50. NaamQMevr O Dhr Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wkJ9_M3 pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet 590, Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Bel gratis 0800 - 27 40 400 Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. WELZIjNSPRODUCTEN www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@moienaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11