VERDIEPING 9 LUCRATIEVE VREDE ternationale activiteit in de regio. „Dit zit stabiel in elkaar", zegt de Jong. De ondersteuning door buitenlandse over heden, de Europese Unie of de Verenigde Naties zorgt ervoor dat het geld blijft ko men. De gemeente heeft goed in de smie zen waar behoefte aan is bij al die expats. De Jong weet welke wijken geliefd zijn, en dat ze van cultuur houden. „We weten dat expats met name afkomen op muziekfesti vals, musea en dans. We hebben een inter nationale programmering en we houden in het vierjarig subsidiestelsel rekening met ze." Elena Pusone merkt dat maar al te goed. Het Franse gezin is weer vertrokken en nu heeft haar Indiase klant zich over de beno digde formulieren gebogen. Pusone: „Zelfs mensen die in Rotterdam werken, komen liever in Den Haag wonen omdat het hier beter georganiseerd is. Dat zeg ik niet om dat ik van Den Haag houd", lacht ze. „Je krijgt hier gewoon het gevoel dat de ge meente het allemaal goed onder controle heeft." Expats komen af op muziekfestivals, musea en dans. Daar houden we rekening mee DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 39.491 banen in Den Haag en omgeving be staan, direct of indirect dankzij de ambassa des en internationale instellingen, aldus on derzoeksbureau Decisio. De waarde van de internationale organisa ties in Den Haag was in 2011 becijferd op 1,46 miljard euro. Dat is 10,8 procent van de totale Haagse economie. Omdat het Vredespaleis in Den Haag zit, kwamen ook het Internationaal Hof van Justi tie (1946), Joegoslavië Tribunaal (1993), Or ganisatie voor het Verbod op Chemische Wa pens (OPCW, 1997). In hun kielzog volgden Europol, Eurojust en het Internationaal Strafhof. In 2010 waren er 199 internationale organi saties en 111 ambassades en consulaten in de regio Den Haag, vijfjaar eerder waren dat nog respectievelijk 72 en 95. Internationale werknemers verdienen met 79.500 euro gemiddeld meer dan hun Neder landse collega's (54.000 euro), door onder meer belastingvrijstellingen of toelages van hun werkgever voor bijvoorbeeld huisves ting of onderwijs voor de kinderen. Marjolein de Jong, wethouder Den Haag illustratie Mark Reijntjens en Henk te Boekhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9