CU: Van Ghentkazerne mag niet naar Zeeland Terneuzenaar slachtoffer van slinkse 'wisseltruc' ^koopjedealnl) www.koopjedeal.nl ZEEUWS-VLAANDEREN 23 TWee exposities ter ere Maand van de Grafiek af." Germeys en de zijnen vinden het nu daarom tijd voor iets an ders: swapping voor mannen! Germeys: „Mannen worden steeds modebewuster. En ja, ook zij hebben miskopen in de kast hangen. Dus waarom zou je die niet ruilen tegen kleding die ze wel zullen dragen? Het allereerste Swapping For Men wordt gehou den op donderdagavond 26 sep tember, van 20.00 uur tot 23.00 uur in de zaal van - what's in a na me- De Kleine Hedonist aan de Sint Jacobsmarkt in Antwerpen. Er mogen maximaal 150 mannen met ieder maximaal tien misko pen naar binnen. Germeys: „Zo kan de controle door de stylisten en de veiling vlot gaan. We willen geen wacht rijen, dat is voor niemand leuk." Spice Productions mikt op man nen tussen achttien en vijfender tig jaar, maar iedereen is welkom. Behalve het ruilen zelf, is er ook wat 'mannelijke randanimatie' voorzien, zoals een barber, hand massage en gelaatsverzorging. Germeys: „Op het allereerste man- nen-event verwachten we tussen de vijftig en de honderd bezoe kers en we hopen dat dit aantal blijft groeien, zoals bij de events voor dames." Toegangskaarten voor de Swap ping For Men kosten in de voor verkoop een tientje (via www.swapping.be) of in een Vlaamse Free Record Shop. Wie met tassen vol kleding het risico wil nemen dat het event nog niet OEN HAAC - De ChristenUnie in de Tweede Kamer wil de voorgeno men sluiting van de Van Ghentka zerne in Rotterdam blokkeren. Fractievoorzitter Arie Slob presen teert vandaag een alternatieve be groting voor de kabinetsplannen. Daarin trekt de partij 100 miljoen euro extra uit om te voorkomen dat kazernes in Rotterdam en As sen moeten sluiten en dat het 45ste Pantserinfanteriebataljon in Ermelo wordt opgeheven. Minis ter (eanine Hennis-Plasschaert (Defensie) maakte vorige week be kend dat ze de Van Ghentkazerne wil sluiten en de opleidingen wil verplaatsen naar de marinierska zerne die in Vlissingen nog moet worden gebouwd. De CU vindt het niet verstandig om de 'enige kazerne in de buurt van de haven van Rotterdam te sluiten'. De Van Ghentkazerne hoort in Rotter dam, aldus Slob. Dat tegenhou den van sluiting slecht nieuws is voor Zeeland begrijpt Slob. „Maar Zeeland staat niet met lege han den. We hebben eerder besloten dat de kazerne van Doorn naar Vlissingen wordt verplaatst. We gaan ons er sterk voor maken dat dat ook gebeurt. Ik hoor voorte kens over vertraging. Men maakt een terugtrekkende beweging." is uitverkocht, kan ook aan de deur bij De Kleine Hedonist een kaartje kopen, maar dat kost dan vijftien euro. Op de swap-events voor vrouwen zijn mannen vaak in geen velden of wegen te bekennen. De fashio- nista's nemen meestal een vrien din mee om samen te komen gras duinen in de miskleunen van een ander. In het geval van de Swapping For Men denkt de organisatie dat het er anders aan toe zal gaan. Echtge notes, vriendinnen, moeders of oma's mogen gratis mee naar bin nen om de fashionisten van stijl advies te voorzien. En om te voorkomen dat ze met een nieuwe miskoop naar huis ko- men GRAAUW - In Graauw en Heikant zijn de komende maand exposi ties te zien, die zich specifiek rich ten op grafiek. Grafisch Atelier NIMART in Hei kant en Galerie Terra Groda in Graauw zetten speciale tentoon stellingen op touw die passen in de - tot november durende - Maand van de Grafiek. In Heikant zijn etsen en tekeningen van ate lierhoudster Nicole Henderiks te zien, terwijl in Graauw werk van diverse Zeeuwse en Vlaamse grafi ci is verzameld onder de titel Grenzeloos Grafiek. Meer informa tie op de sites: www.nimart.com en www.terragroda.com TERNEUZEN - Een 70-jarige Terneu zenaar is donderdag het slachtof fer geworden van een wisseltruc waarmee eerder dit jaar al vier Zeeuws-Vlamingen geld afhandig is gemaakt. De politie heeft hier over maandag een waarschuwing doen uitgaan. Het incident van donderdag - waarvan de politie maandag pas melding maakte - gebeurde op de parkeerplaats van ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Een slecht Nederlands sprekende man vroeg de Terneuzenaar of hij geld kon wisselen. De Terneuzenaar open de zijn portemonnee, waarop de man het papiergeld uit de porte monnee pakte. De dief (1,70 me ter, gedrongen postuur, kort haar en korte grijze jas) stapte in een zilvergrijze Mercedes met buiten lands kenteken en vluchtte. De wisseltruc is eerder dit jaar al toegepast in Terneuzen (twee keer), Hulst en Eede. Presentatie van cd van John Hellebrand Producer John Hellenbrand uit Philippine presenteerde zater dagavond in De Kaaie in zijn woonplaats de cd Be Yourself at Whitfield. Hij schreef en speel de alle nummers zeifin zijn ei gen studio, maar zocht jaren lang naar een zangeres. Die vond hij uiteindelijk in Hulst: Belinda Hemelaar. Burgemees ter Jan Lonink overhandigde het eerste exemplaar aan Belin da, in het bijzijn van 150 geno digden. De digitale versie van de cd is vanaf volgende week tekoop via i-tunes en spotify. Bijeenkomsten voor ouders met pubers De drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten beleggen drie avon den voor ouders met puberen de kinderen. Dat gebeurt in het kader van de Zeeuwse campag ne Laat ze niet (ver)zuipen, die overmatig alcoholgebruik bij jongeren moet verhinderen. Ook over de problemen in de puberteit wordt gepraat Dat ge beurt donderdag in het Rey- naertcollege in Hulst, maandag in het Oranjekwartier in Ter neuzen en dinsdag 1 oktober in het Ledeltheater in Oostburg. Aanvang telkens 19.30 uur. REGIOAGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 24 SEPTEMBER Huismerk scheermesjes van topkwaliteit voor Gillette Fusion en Gillette Mach 3. Bespaar tientallen euro's! DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 i Swapping meeting - nieuwe kledingruiibeurs - in Leuven, tot nu toe was dit alleen weggelegd voor vrouwen, bin nenkort is de eerste swapping meeting voor mannen in Antwerpen, een primeur in België, foto Swapping.be PHILIPPINE TERNEUZEN HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK - Dorpshuis, 19.30 uur: Dorpsraad; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; De Korenmarkt, 12.00 uur: Samen eten; 14.00 uur: Koffie middag; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: biljarten, sjoelen, welfare, De- batex; SINT JANSTEEN - De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; 14.30 uur: Sjoelen; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; Wijkcentrum De Triangel, 19.30 uur: Wijk- bingo; De Kameleon, 19.15 uur: Bewonersbijeen komst Terneuzen-West (Lievenspolder, Triniteit en Oude Vaart); VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Dorpscentrum, 19.30 uur: Vergadering dorpsraad; ZUIDDORPE - SOKA PLUS, 14.00 uur Kof- fiemiddag. Als je aan scheren denkt dan denk je vast direct aan Gillette, of andersom. En dat is natuurlijk terecht. Gillette staat bekend om scheermesjes van topkwaliteit. Maar waarom zou je elke keer zoveel geld uitgeven aan scheermesjes als je ook deze huismerk mesjes van goede kwaliteit kunt kopen voor een lage prijs? Mis deze scherpe actie niet en ga snel naar www.koopjedeal.nl om het te bestellen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59