'Groenploeg' wint een ancJer rotondeprijsvraag Nieuw veeschip Vroon Vlissingse politiek maakt zich grote zorgen over toekomst van Admiraal De Ruyter Ziekenhuis 22 ZEEUWS-VLAANDEREN SWAPPING Feestconcert in kader viering 400 jaar Doel EF Achtendertig ontwerpen kwa men binnen, nadat de gemeente en de provincie bij elkaar 30.000 euro beschikbaar hadden gesteld voor kunstwerken op de rotondes rond het stadje. Een vakjury koos zes finalisten. Tijdens het Een hoornfestival, afgelopen weekein de, kon het publiek kiezen. Zo'n 450 mensen namen die moeite. Het ontwerp van de Oostburgse groenploeg kreeg bijna de helft van de stemmen. De groenploeg ontstond vanuit het project 'Aantrekkelijk Oost burg', en praat mee over de 'groe ne inrichting' van het stadje, bij voorbeeld bij de herinrichting van straten. De groep deed dus ook mee aan de prijsvraag. Het ontwerp gaat uit van hergebruik van de vijf eenhoorns die nu nog op het Eenhoornplein op palen staan. Die gaan daar waarschijn lijk weg, en kunnen op de roton des opnieuw worden ingezet. „Daarnaast hopen we dat er een aantal nieuwe gemaakt kunnen worden, zodat er eenhoorns op al ledrie de rotondes kunnen ko men', vertelt stadsraadvoorzitter Robert de fonge. De rotondes zelf moeten beplant worden met soor ten grassen die in de streek voor komen. „Riet verwijst bijvoor beeld naar het Groote Gat, en helmgras naar de nabij gelegen duinen", verklaart De Jonge. Gemeente en provincie gaan nu bekijken wat er binnen het be schikbare budget mogelijk is, en of het ontwerp voldoet aan aüe (veiligheids)regels. BRESKENS - Rederij Vroon uit Bres- kens heeft maandag een nieuw veetransportschip in gebruik ge nomen, de Galloway Express. Het schip is gebouwd bij de Cosco- werf in het Chinese Guangdong. Vroon laat nog drie schepen van dit type bouwen die aldus de rede rij voldoen aan de jongste veteri naire eisen. De Galloway Express zal worden ingezet voor de export van Australisch vee. Iedereen heeft ze in de kast liggen; in een opwelling ge kochte kleding die ongedra gen in de kast hangt. In de winkel stond dat appelblauw- zeegroene shirt toch een stuk leu ker, en die schoenen knelden bij het passen nog niet zo tot-bla- ren-aan-toe venijnig. Om van je miskopen af te komen, zijn ze in België fanatiek aan het swappen. Je ruilt je misfits met die van an deren, die je natuurlijk wél wilt dragen. Swapping (to swap ruilen, red.) is een trend die oorspronkelijk is komen overwaaien uit Amerika waar het razend populair is onder hipsters en fashionista's. Een iets te impulsief gekocht topje van de H&M wordt nog wel zonder blik ken of blozen naar de kledirigcon- tainer van het Leger des Heils ver bannen, maar het is toch eeuwig zonde om die stilettopumps van Michael Kors van een paar hon derd euro of het leren jasje van Guess ongedragen in de kast te la- label ml ten hangen. In Nederland gooien de meeste vrouwen hun misko pen massaal op Marktplaats. Een soms tijdrovende oplossing; alles moet immers zo voordelig moge lijk op de foto, er moet een bege leidende tekst bij en vervolgens is het maar hopen dat je niet te lang moet zitten wachten op een fat soenlijk bod, dat de bieder ook be taalt en vervolgens moet je met je spullen nog naar het postkantoor ook. Op een Swapping-event komen vraag en aanbod samen. Alle deel nemers nemen hun (nog in per fecte staat verkerende) kledij, schoenen en accessoires mee. On dergoed, sokken en afgedragen kleding mogen niet mee. Het is nadrukkelijk géén rommelmarkt. Voordat ze de zaal in mogen, moe ten de swappers spullen eerst la ten 'keuren' door stylistes. Afhan kelijk van het merk, de kwaliteit en de hip-factor van de miskoop, ontvangt de oorspronkelijke eige naar één tot vijftien zogenoemde Swap-dots. Hiermee kunnen ze dan andere kledij 'kopen' door tij dens de veiling op hun favoriete items te bieden. Wie niet alle Swap-dots op maakt, gaat niet de boot in, want de punten zijn onbeperkt geldig en kunnen tijdens een ander event ook weer worden gebruikt. De miskopen die worden inge bracht, maar niet worden ver kocht, gaan óf mee naar een vol gend swap-event óf worden ge schonken aan een goed doel. In België worden sinds 2011 deze swap-events georganiseerd. Het bedrijf Spice Productions introdu ceerde het fenomeen toen op de Vlaamse markt. Zo'n drie a vier keer per jaar wordt er een Swap ping Week gehouden, met tel kens zes events in zes verschillen de steden. „De voorbije edities zijn steeds een enorm succes geweest", zegt Nick Germeys van Spice Produc tions. „Er kwamen steeds enorm veel modebewuste vrouwen op Jazeker, ook mannen hebben miskopen in de kledingkast hangen Eind vorige week werd bekend dat het ADRZ op zoek moet naar nieuwe financiers omdat de aan biedingen van de bouwconsor- tiums BAM en Dura Vermeer ter zijde zijn geschoven. Ze zijn vol gens de Raad van Bestuur te duur en leiden tot een faillissement van het ADRZ als ze worden geac cepteerd. Fractievoorzitter Mark Weug (LPV) vindt het 'heel zorge lijk' dat het ADRZ nu op zoek moet naar nieuwe financiers. Hij benadrukt dat zijn fractie niet te gen nieuwbouw bij Middelburg is, maar dat het wel heel jammer is dat het ADRZ niet eens wenst te praten over het opknappen van de Vlissingse locatie. Hij vraagt zich nu af of het nog wel lukt om nieuwe financiers te vinden als én de banken én de bouwers niet willen of onaanvaardbaar hoge ei sen stellen. Jan Koopman (PvdA) laat ook ho ren dat hij betwijfelt of het nog wel goed komt met het ADRZ. Hij vindt het een veeg teken dat de Raad van Bestuur het tijdpad voor nieuwbouw in de Mortiere heeft losgelaten. Maar: „Wij heb ben niets te zeggen. Het is een zaak van het ziekenhuis zelf." Rijnco-Jan Suurmond (CDA) heeft nog wel vertrouwen in de Raad van Bestuur, al begint ook hij te vrezen. Hij roept de politiek en de bevolking op om ook ver trouwen te blijven houden. Zijn Middelburgse collega Jan Zwemer is positiever dan de Vlis singse politici. Vooral omdat de Raad van Bestuur 'eindelijk' heeft aangegeven dat ze nu samen met andere zorgaanbieders het ge bouw bij Mortiere wil realiseren. Hij ziet dat als 'de enige manier om een nieuw ziekenhuis gereali seerd te krijgen'. Zwemer hoopt nadrukkelijk dat de leiding van het ADRZ ook samenwerking gaat zoeken met Zorgsaam in Zeeuws-Vlaanderen én dat de zorgverzekeraars zich bemoeien met de plannen van het ADRZ. „Want het is toch ook in hun be lang dat er goede zorg blijft." DOEL - In de rooms-katholieke kerk in de Hooghuisstraat in Doel wordt donderdag het feestconcert Bach in Doel uitgevoerd. Dat ge beurt ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het dorp. Paul Foubert (tenor), Christel De Meulder (sopraan), Elisabeth Colson (alt) en Matthew Zadow (bariton) voeren twee werken van J. S. Bach uit. Ze worden bege leid door het orkest en koor van de Flanders Baroque Academy on der leiding van Paul Van Loey. Het concert begint om 20.15 uur. Bezoekers worden ontvangen door de Jachthoornblazers La Ga- renne uit Schoten. Miskoop ruilen voor die van Eenhoorns verwelkomen straks bezoekers van Oostburg op de drie roton des. afbeelding Gemeente Sluis door Martijn de Koning OOSTBURG - Duurzaam, duidelijk en verkeersveilig, dat is het winnen de ontwerp voor kunst op de drie rotondes bij Oostburg. Het idee van de 'groenploeg van de stads raad Oostburg' won afgelopen weekeinde met overmacht de prijs vraag van de gemeente Sluis. door Sheila van Doorsselaer Nick Germeys, Spice Productions door Emile Calon VLISSINGEN - Vlissingse fractievoor zitters maken zich grote zorgen over de toekomst van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis op Walche ren. Hun Middelburgse collega Jan Zwemer (CDA) ziet daarentegen juist nieuwe mogelijkheden nu de Raad van Bestuur van het ADRZ 'eindelijk tot de ontdekking komt dat samenwerking noodzakelijk is', aldus de christen-democraat en 'ac tief op zoek gaat naar partners'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58