Clavis houdt vinger aan pols bij huurschulden FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Scholen willen stages graag houden Buren maken samen buurttuin ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Rouwdeskundige Westerink houdt lezing in Hulst kpn kpn winkel I kpn.com 0800 0115 telde hij. „Vooral op het Ledelthea- ter, maar ze hebben het wel ver prutst bij het opknappen. Vroeger was de zaal veel mooier, het pla fond is veranderd en vooral de kleuren van de verlichting klop pen niet meer. Maar ja, ze hebben mij toen niets meer gevraagd." De gesprekken werden afgewis seld met onbekende films van de Eenhoornstad en de wederop bouw. Onder meer van de bouw van hèt theater en de opening door de commissaris van de ko ningin, jonkheer Guus de Casem- broot in februari 1956. De eerste film die er werd vertoond was 'Desireé' naar het boek van Anne- marie Selinko. Er was maar één ie mand in de zaal die op de vraag van Jan van Damme wie deze film toen had gezien, zijn hand opstak. Directeur Robert de Ridder roept huurders, die in de problemen ko men of daar al in verkeren, op snel contact op te nemen met Cla vis, zodat een regeling kan wor den getroffen. Op die manier kan worden voorkomen dat én de huurder én de woonstichting, die net als alle andere corporaties in Nederland door het landelijk be leid de vinger aan de pols moet houden, gedupeerd worden. Overigens wijst De Ridder in een column in Woonvisie ook op het feit dat huurders met een huurachterstand vaak met de noorderzon vertrekken en niet meer te achterhalen zijn. „We pra ten dus over tonnen wat het ons kost." In 2012 trof Clavis een betalingsre geling met 192 huurders. Op dit moment bedraagt de achterstand 2,3 procent van de totale jaarhuur. De Ridder: „Dat is al bij al een be hoorlijk bedrag." BUURTTUIN In een tijd waar steeds nadrukke lijker wordt gevraagd om burger participatie zou het een enorm verlies zijn als de maatschappelij ke stages verdwijnen, vinden scholen én welzijnsorganisaties. Scholen vinden het van belang dat jongeren leerervaringen op doen via vrijwilligerswerk. Ook voor beroepsoriëntatie, com petentie-ontwikkeling en het le ren van sociale vaardigheden is vrijwilligerswerk bij uitstek ge schikt. Veel verenigingen, organi saties en comités zijn op hun beurt blij met de inzet van 14- tot 16-jarigen, omdat het aantal vrij willigers bijna overal terugloopt. De meesten trekken daarom graag extra tijd uit om jonge vrij willigers te begeleiden. Ondanks de organisatorische belasting wil len de middelbare scholen de maatschappelijke stages voor der- de-klassers dan ook graag in stand houden. Hanneke Mateman van Movisie, een kenniscentrum voor vrijwilli ge inzet, hield scholen en welzijnsinstellingen voor dat met de juiste instelling mogelijkheden te vinden moeten zijn om jonge ren via school vrijwilligerswerk te laten doen. De vier scholen en de welzijnsstichtingen gaan er vanuit dat dat hen lokt. Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- Aües-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou HULST - Rouwdeskundige Daan Westerink houdt op dinsdag 1 ok tober een een lezing in Hulst. Op de WZC Curamus-locatie de Blaauwe Hoeve spreekt zij om 20.00 uur op verzoek van Rouw- zorg Regio 0114. Westerink heeft haar lezing als titel meegegeven: „Als ik thuis kom,waar alles herin nert aan jou. Thuiskomen, het voelt zo anders." Journaliste Daan Westerink was te gast bij "Brein geheim" waar zij sprak vanuit haar eigen verlieservaring en als auteur van 'Leven zonder ouders' en 'Verder zonder jou'. De lezing staat open voor rouwenden en hun familie, belangstellenden en hulpverleners. De toegang is gra tis. Inschrijven is nodig bij Fien Martinet (0114-364050), email: l.martinet@kpnplanet.nl of Maggie Sandkuijl (0114-315140), email: msandkuijl@zeelandnet.nl DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 Een rijtje huizen op het Eenhoorn plein bleef tijdens én na de Twee de Wereldoorlog gespaard. Het was één van de weinige 'blijver tjes' na de oorlog. door Wout Bareman TERNEUZEN - Woonstichting Clavis in Terneuzen probeert de huurach terstand van bewoners zoveel mo gelijk te beperken. De schulden lo pen jaarlijks in de tonnen. In 2012 was er sprake van een verhoging van het aantal. AMSUNG conversation door René Hoonhorst TERNEUZEN - De vier middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen wil len dat leerlingen vrijwilligerswerk blijven doen als de overheid de geldkraan voor maatschappelijke stages vanaf 2015 dichtdraait. Om de mogelijkheden te bekijken, voer den de scholen overleg met de drie gemeentelijke welzijnsstichtingen. BIERVLIET - Op initiatief van enkele buurtbewoners is zaterdag tijdens Buren- dag een fors begin gemaakt met de aanleg van een buurttuin aan de I.C. van der Lindestraat, op de plek van de voormalige basisschool De Komme. Plant jes pronkten zaterdag al in verse borders en de ondergrond van terras en toe gangspad lag klaar. De buren gaan deze week verder, foto Mark Neelemans doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57