Medeleven ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Springmatten gebruikt ter bescherming Aannemer Rasenberg test momenteel methodes om juiste bermverharding voor weg rond Schoondijke te vinden. Terneuzenaar(30) moet flink dokken z Van Leersum blijft overtuigd van eigen aanpak en filosofie SLOOP OUDSTE DELEN ANTONIUS Cabaretier Brinkhaus treedt vrijdag op in Vestzak'99 SCHOONDIJKE - Het is nog niet dui delijk wanneer de rondweg om Schoondijke opengaat, maar het gaat weken duren. Dat er nu niet gewerkt wordt, is echter geen re den tot zorg: eerst moet voor aan nemer Rasenberg duidelijk zijn welke bermverharding gebruikt moet worden. Dat meldt een woordvoerster van Rijkswater staat. Inwoners van Schoondijke begin nen zich zorgen te maken. Na de mededeling dat de opening van de weg werd uitgesteld, zien ze nergens mensen aan het werk. Terwijl er toch echt acht kilome ter aan berm moet worden ver sterkt voordat de weg open mag. De tekortkoming kwam anderhal ve week geleden aan het licht bij een laatste veiligheidscontrole van de nieuwe rondweg, die vol gens planning meteen daarna open zou gaan. Maar de bermen bleken niét sterk genoeg om zwa re voertuigen te dragen: die zak ken er te ver in weg. Een forse te genvaller voor Rijkswaterstaat en aannemer Rasenberg, die al sinds het begin van de reconstructie van de totale N61, eind vorig jaar, verkondigen dat de rondweg deze maand open zou gaan. Dat gaat dus niet lukken. De bermen van de volledige weg, die vier kilometer lang is, moeten nu aan beide kanten extra ver sterkt. Maar al dagenlang lijkt er niets te gebeuren aan de verder kant en klare weg. „Klopt", meldt een woordvoerster van Rijkswa terstaat. „De aannemer is op vier plekken bezig met het testen van verschillende methodes. Eind de ze week wordt duidelijk welke daarvan de beste is. Dan kunnen we ook meer zeggen over het tijd pad: het toepassen van de ene me thode kost namelijk meer tijd dan de andere." Ook elders op het negentien kilo meter lange tracé tussen Schoon dijke en Hoek is het al een poosje stil. Alleen bij Hoek (rotonde) en De Braakman (brug) wordt ge werkt. Ook daar is een verklaring voor, zegt Erik van den Bergen van Rasenberg. „We zijn bezig met de laatste procedures en ver gunningen. Op dit moment mó gen we op veel plekken dus hele maal niet werken. We verwach ten dat we binnen een paar we ken op veel meer plaatsen aan het werk zijn dan nu." Daarmee loopt Rasenberg een stukje achter op de planning. Rijkswaterstaat gaat er echter nog steeds van uit dat de oplevering van de vernieuwde weg eind 2014 kan plaatsvinden. TERNEUZEN - De politie heeft zon dag een Terneuzenaar (30) aange houden die nog vier geldboetes a 3654 euro had uitstaan. De man reed in zijn auto op de Buitenha ven, waar agenten hem staande hielden. Een controle wees uit dat hij nog vier boetes van respectie velijk 1140, 162, 1176 en 1176 euro moest betalen. In afwachting van betaling is hij vastgezet. Volgens de politie zou zijn vriendin zo'n tweeduizend euro kunnen beta len. 'Wellicht dat familieleden het resterende bedrag kunnen vol doen, zodat hij weer vrijgelaten kan worden', aldus de politie. Nee, dat sliep niet lekker in het Ajax-pyjamaatje na de dubbele oor wassing die de Amsterdammers de afgelopen week hadden gekregen. Eerst met 4-0 kansloos ten onder te gen Messi en consorten in Barcelona en afgelopen zondag de vernedering in het Philipsstadion tegen de lokale bedrijfsclub. Onze jonge Middelbur ger, al vanaf zijn geboorte Ajacied, had dan ook flink de pest in. Toen een collega van zijn moeder het verhaal hoorde, zei hij met enige zelfspot dat haar zoon hem altijd mocht bellen voor een troostend woord. „Ik ken het gevoel al jaren. Als Feyenoord-fan." ZEELANO CULTUUR Werk rondweg duurt weken door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 24 september 2013 KLOOSTERZANDE - Nog vier a zes weken en niets herin nert meer aan de oudste delen van zorgcentrum Antonius in Kloosterzande. Aannemer Sagro is begin juli al met het sloopkarwei begonnen. Een redelijk omvangrijke asbestsa nering was eerst noodzakelijk, aldus bedrijfsleider Kees Kolijn. In vloerzeil zat een klein percentage asbest Een stuk van Antonius blijft nog staan. De te slopen flats uit 1960 en 1970 moesten daarvan worden losgemaakt. Dat was het ingewikkeldste onderdeel van de sloop. Ter be scherming zijn oude springmatten gebruikt Dat werkte goed. Kolijn: „Daarvoor zijn we ook ingehuurd!" De ruim vijftig bewoners van de oudste delen van Antonius wonen vlakbij in tijdelijke woningen, uitgevoerd in zilverkleurig metaal. De bij de sloop vrijgekomen gevel krijgt ter afdich ting dezelfde bekleding. Op de slooplocatie komen vijf tien parkeervakken. Zorginstelling Curamus onderzoekt nog waar de definitieve huisvesting van Antonius moet ko men, op het huidige terrein of aan het Hof te Zandeplein. De tijdelijke woningen staan er in principe voor vijfjaar. Curamus heeft dus nog even de tijd. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53