Voedselbank niet van plan te stoppen met actie Kelly Verbeem £%koopjedeal.nl) Meepraten over innovatief en sociaal ondernemen tijdens ontbijtje bij De Zuidhoek www.koopjedeal.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Ondernemersplein door Maarten Back MIDDELBURG - Ondanks de commo tie rondom het verstrekken van een voedselpakket door de Voed selbank aan iemand die het niet no dig heeft, zet de Voedselbank Wal cheren door, aldus voorzitter Em my de Kraker. De SR in Vlissingen wil dat de ac tie van Kelly Verbeem, die een maand naar de voedselbank Wal cheren gaat, stopt. Verbeem pro beert tot en met 15 december van vijftig euro per week rond te ko men en heeft na overleg met de Voedselbank Walcheren afgespro ken een maand lang een pakket van hen te krijgen. In de PZC van afgelopen zaterdag 21 september vertelde Kelly Verbeem over haar actie. „Toen ik het stuk las, dacht ik al dat hier discussie over ging ontstaan", aldus Verbeem. De SP- fractie schrijft in een brief aan de burgemeester van Vlissingen hoe het mogelijk is dat iemand met een goed inkomen aanspraak kan doen op een voedselpakket van de Voedselbank. „Is het college van mening dat deze actie (een da me die hiermee geld bespaart en dat in haar eigen zak steekt) ethisch niet verantwoord is?", luidt één van de vragen van de SP-fractie. Verbeem snapt dat het niet de bedoeling is om zo maar aanspraak te maken op een voed selpakket, maar heeft wel de beste bedoelingen. „Ik snap dat het ei genlijk niet kan om via deze in stantie hier aanspraak op te ma ken en het laatste wat ik wil is de Voedselbank is diskrediet brengen." Op haar Facebookpagi- na '261X rijst' zijn de reacties ook niet bepaald bemoedigend. „Pro ject? Stelt niks voor. Jarenlang van 50 euro of minder rond moeten komen zonder perspectief en zon der spaarpotje. Je zou je rot moe ten schamen. En ik snap al hele maal niet dat de Voedselbank meewerkt aan dit 'projectje' is een van de reacties op haar pagi na. De Voedselbank Walcheren is absoluut niet van plan om de ac tie van Kelly te stoppen na alle commotie. „Er wordt gesugge reerd dat mensen nu een voedsel pakket mislopen. Dat is niet het geval, want iedereen die zich via een instantie aanmeldt, kan bij ons terecht", aldus Emmy de Kra ker, voorzitter van de Voedsel bank Walcheren. Ze voegt er aan toe dat van de 261 voedselpakket ten die verstrekt worden er 10 tot 15 niet opgehaald worden. „Deze pakketten blijven staan en Kelly krijgt nu vier keer zo'n pakket." - Huismerk scheermesjes van topkwaliteit voor Gillette Fusion en Gillette Mach 3. Bespaar tientallen euro's! Nieuwigheden bij Evertse Wielershow Bij de Evertse Sport Wieler show die vrijdag 4 oktober en zaterdag 5 oktober wordt gehouden in de showroom van Mercedes Benz Louwer- se in Renesse is de Pinarello 2014 collectie voor het eerst in Nederland te zien. Ook de fietsen van Scoppio zijn bij de Evertse Sport Wieler show beleven hun (Bene- lux)primeur in Renesse. Ver der veel beursaanbiedingen en meer. Het evenement duurt vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuwe cursussen Chinese beweging Femke van den Heuvel van Osmanthus in Zierikzee start eind deze maand met nieuwe cursussen Zhineng Qigong voor beginners en gevorderden. Zhineng Qi gong is een meditatieve be wegingsvorm uit China die zorgt voor rust, ontspanning én energie. Woensdag be gint een basiscursus in de ochtend en in de avond. Op woensdagavond 18 septem ber 2013 is er een kennisma kingsles. Bel voor meer in formatie naar 06-41184211 of kijk op www.osmanthus.nl. Zeelandbrug steunt Alzheimerstichting De Zierikzeese familie Scheermeijer is komende maand vijfentwintig jaar ac tiefin restaurant De Zee landbrug aan de Weg naar de Val in Zierikzee. Dat jubileum wordt gedu rende de hele maand okto ber gevierd met een vier gangen keuzemenu voor 25 euro. Met deze actie steunt het res taurant ook de Alzheimer stichting. Van elk menu gaat 2,50 euro naar deze stichting die ijvert voor bestijding van de hersenziekte. aan in de kantine van De Zuid hoek om samen een broodje te smeren en een eitje te tikken. Ze krijgen daar tijdens een ontbijtses- sie het verhaal achter Loopi3 ge presenteerd. Loopi3 is een initiatief van De Zuidhoek en de gemeente Schou- wen-Duiveland om sociaal onder nemerschap te stimuleren. De Zuidhoek is zelf gebaat bij extra werk, maar dit initiatief is meer. „Samen projecten opzetten waar mee je banen creëert. Om de eco nomie op gang te houden op Schouwen-Duiveland moet je zor gen sociaal vernieuwend bezig te zijn. Met z'n allen innovatief be zig te zijn. Daar krijg je ook ener gie van", zet directeur Jos Rijk van De Zuidhoek de achterliggen de gedachte uiteen. Vanuit het idee dat iedereen deel uit moet maken van de maatschappij staan de eerste sociale projecten inmid dels in de steigers. Zo wordt on der meer nagedacht (door Ibeks) over de inzet van een elektrobus- je die mensen vervoert van de par- Tijdens de ontbijtsessie wordt meteen de nieuwe website gepresenteerd: www.dezuidhoek.nl. keerterreinen naar het centrum van Zierikzee. Een ander initiatief (van Saman Groep) richt zich op de mogelijkheid om zonnepane len bij De Zuidhoek te plaatsen en te onderhouden ten behoeve van een energieneutraal Schou wen-Duiveland. Eerder dit jaar is de bereidheid verkend bij onder nemers om mee te denken over manieren waarop mensen 'met een afstand tot de arbeidsmarkt' de samenleving weer in kunnen worden getrokken. Die bereid heid is er, weet Rijk. „Het traditio nele ondernemen is voorbij. Er wordt gezocht naar nieuwe onder nemersstrategieën en daar hoort sociaal ondernemerschap bij." zierikzee - Zo'n tachtig onderne mers schuiven woensdagochtend DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 Als je aan scheren denkt dan denk je vast direct aan Gillette, of andersom. En dat is natuurlijk terecht. Gillette staat bekend om scheermesjes van topkwaliteit. Maar waarom zou je elke keer zoveel geld uitgeven aan scheermesjes als je ook deze huismerk mesjes van goede kwaliteit kunt kopen voor een lage prijs? Mis deze scherpe actie niet en ga snel naar www.koopjedeal.nl om het te bestellen! RENESSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Het werk bij De Zuidhoek is divers en breidt steeds verder uit. Recent heeft De Zuidhoek een schoonmaakbedrijf opgericht. Maar er wordt ook kleding ge labeld, spullen verpakt, een wasserette gedraaid en mangels gemaakt foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45