Auto doorgereden na scheppen van fietsster FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Rugvin na hertelling: 18 bruinvissen in Oosterschelde SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Zonder kleinescholentoeslag moeten veel scholen deuren sluiten, samenwerken lijkt geen optie. kpn winkel kpn.com 0800 0115 zierikzee - Als het kabinet besluit te stoppen met het verstrekken van de kleine scholentoeslag voor basisscholen met minder dan 145 leerlingen en daar vervolgens niets tegenover stelt, kan dat de doodsteek betekenen voor onge veer de helft van alle basisscholen op Schouwen-Duiveland. Deze en andere conclusies kwa men gisteren voort uit een bijeen komst tussen enkele Schouwse CDA'ers, de directeuren van on- derwijskoepels Radar en Obase en Tweede Kamerlid van het CDA, Michel Rog, op Radarschool De Schouw in Brouwershaven. Rog bracht een werkbezoek aan drie verschillende scholen op - Schouwen-Duiveland om de kan sen en bedreigingen in het pri mair onderwijs als gevolg van de krimp onder de loep te nemen. Het Kamerlid begon op de Pieter van Dijke school in Bruinisse, waar krimp met een groei van vijf leerlingen per schooljaar niet aan de orde is. De Schouw daarente gen, is een van de scholen die met minder dan vijftig leerlingen gevaarlijk dicht bij de opheffings norm van de gemeente van 23 zit. Rog sloot de dag af met een be zoek aan de Sint Willibrordus- school van Prisma in Zierikzee. De Onderwijsraad kwam afgelo pen voorjaar met het voorstel om alle basisscholen in Nederland met minder dan honderd leerlin gen te sluiten. Het voorstel werd van tafel geveegd, maar staatsse cretaris Sander Dekker van Onder wijs is voornemens om medio 2014 toch met een wetsvoorstel te komen voor aanpassing van de be kostiging van kleine scholen. Zijn voorstel om de kleinescholentoe slag - die scholen met minder dan 145 leerlingen helpt om bijvoor beeld schoolmaterialen en onder wijspersoneel te bekostigen - af te schaffen kreeg deze zomer nog brede steun in.de Tweede Kamer. De af te schaffen toeslag zou dan worden teruggegeven aan de scho len voor een regionale aanpak zo als fusies en samenwerking. Zo wel de CDA-bestuurders als de di recteuren van Obase en Radar zijn van mening dat dat op Schou wen-Duiveland niet te realiseren is. Clemens Pronk van Radar: „Het grote probleem is dat we hier op het eiland zoveel kleine scholen hebben dat samenwer king heel moeilijk te organiseren is. En als we die samenwerkings- bonus mislopen en ook niet meer in aanmerking komen voor een kleine scholentoeslag, dan zou dat het einde betekenen voor een heleboel scholen. Dat komt zeker niet ten goede aan de pluriformi teit." Ewald de Keijzer van Obase: „We kunnen nu nog niet zeggen wat de consequenties zijn, want er is nog geen duidelijkheid over of dit plan wel of niet doorgaat en wat daar eventueel nog bij komt kij ken. Maar omdat we natuurlijk wel zien aankomen dat we met de huidige economische ontwik kelingen niet op deze manier ver der kunnen, zijn we als onderwijs- koepels al eerder met elkaar in ge sprek gegaan over hoe we op be paalde vlakken met elkaar zouden kunnen samenwerken." Rog: „Ik zou graag zien dat scho len alleen samenwerken als ze daartoe zelf besluiten en dat er voldoende middelen worden ge boden om de uniformiteit te ga randeren." Omdat de bestuurder van de au to, een blauwe Audi-stationwa- gon met een Duits kenteken, is doorgereden is de politie op zoek naar hem of haar. Het ongeval gebeurde op het kruispunt van de Delingsdijk met- de Provincialestraatweg en de Kij- kuitsedijk nabij Brouwershaven. De vrouw sloeg rond 18.30 uur met haar Sparta-met vanaf het fietspad langs de Provincialestraat weg naar de Delingsdijk. Vrijwel direct daarna werd ze van achter aangereden door de Audi. De vrouw is door twee Duitse men sen naar huis gebracht. Later die avond is ze alsnog met een ambu lance naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. Het slachtoffer heeft aan het ongeval een opge zwollen knie, een lichte kneuzing in haar rechterhand en diepe schaafwonden op haar gezicht overgehouden. Ook is haar bril ka pot. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van het verlaten van een plaats ongeval. Wie meer weet over het ongeval, kan zich telefo nisch melden bij de politie. Kinderslaapfeest met ontbijt in dorpshuis In dorpshuis Oosterhof in Oos- terland wordt van vrijdag 27 op zaterdag 28 september een kin derslaapfeest gehouden. Kinde ren van 8 tot en met 12 jaar zijn welkom. Er staan 's avonds al lerlei spelletjes en bingo op het programma en er wordt samen film gekeken. De volgende dag wordt ook nog samen ontbe ten en dan zit het feest er op. Aanvang 19 uur. Meer informa tie via Oosterhof: 642078. Kinderen aan slag in groen Poortambacht Leerlingen uit groep 7/8 van ba sisscholen 't Kofschip en Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee maken vrijdag sa men met vrijwilligers het open baar groen in hun wijk Poort ambacht schoon. De leerlingen krijgen eerst uitleg over groen onderhoud. De kinderen krij gen tijdpunten voor de klus die ze klaren. Die kunnen in hun eigen wijk weer worden besteed. Eerste steen gelegd museumgebouw RTM Naast de remise van de stich ting RTM (voorheen de Rotter- damsche Tramweg Maatschap pij) wordt donderdag 26 sep tember de eerste steen gelegd van het nieuwe museumge bouw. Eerder deze maand is de staalconstructie geplaatst Daar van zijn foto's op de website te zien: www.rtm-ouddorp.nl. De eerste steenlegging is om 10.30 uur. Stichting Rugvin heeft zondag in de Oosterschelde achttien bruinvissen geteld. Dat werd maandag duidelijk na vergelij king van alle waarnemingen. „Van twee schepen hadden we de meldingen nog niet binnen. We gingen er vanuit dat deze waarnemers niets hadden ge zien, maar dat blijkt onjuist. Er zaten ook enkel doublures in de tellingen van zondag", verklaart Frank Zanderink van stichting Rugvin. Na alle plussen en minnen kwam Zanderink uit op achttien waargenomen dieren. Zondag werd ook één dode bruinvis gezien, die het aantal dode dieren in de Oosterschelde op 38 brengt. De waarnemers za gen zondag ook twee bruinvis- kalfjes, hetgeen er op duidt dat het zoogdier zich nog steeds voortplant in de Oosterschelde. Stichting Rugvin is zelfkritisch over de tellingen van zondag. Er bleek toch een stevige bries te staan, waardoor de golfhoogte te groot was om tot een nauwkeu rig resultaat te komen. Vooral de waarnemers op boten midden op het water hadden hier last van. De vinnen van de bruinvis zijn moeilijk of niet te zien tussen de golven. Vorig jaar telden de vrijwilligers van Rugvin nog 42 bruinvissen. Topjaar was 2011 met 61 waarne mingen. Aan de telling werken acht eigenareh van motor- en zeiljachten mee. PsrtMSUwe 42r5ü conversation Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xpena Z Nu eenmalig 19, AUes-in-l Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 scholen door Wendy de Jong Groep 2, 3 en 4 van de protes tants christelijke basisschool De Schouw bestaat uit zeven leerlin gen. Tweede Kamerlid Michel Rog, praat hier met één van hen. foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN - Een 54-jarige in woonster van Brouwershaven is ge wond achtergelaten op de Delings- dijk nadat ze zaterdagavond werd geschept door een auto. OOSTERLAND ZIERIKZEE OUDDORP BURGHSLUIS |Een jagende bruinvis, zondag door de stichting Rugvin waargenomen in de Oosterschelde. foto Wouter Jan Strietman doet 1 gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43