Duikteam brandweer weer landskampioen Draaibrug van Souburg voor zeven weken weg Kibeo zet zeven locaties Koos voort 20 SCHOUWEN-DUIVELAND KRIMP SCHOLEN Executieverkoop Belastingdienst ZIERIKZEE - In het Dorcas-depot aan de Zandweg in Zierikzee be gint de winterverkoop weer. Vrij dag van 9.30 tot 15.00 uur en zater dag van 9.30 tot 12.00 uur is het depot geopend. Tevens kan schoei sel en kleding worden gebracht. Eerder werd die titel al gehaald door het Duikteam Tholen in 2008 en Duikteam Goes in 2012. De opdracht was een duiker uit een gezonken kajuitjacht halen en een tweede duiker, inmiddels boven water, aan de kant breng en. Tot slot moest het team van vier man het kajuitjacht naar bo ven halen en aan wal brengen voor onderzoek door de waterpoli- tie.Het Zeeuwse duikteam kreeg van de jury in totaal 1225 punten en bereikte daarmee de eerste plaats. Tweede werd het duik team Schoonhoven (Hollands Midden) met 1124 punten. Derde werd het duikteam van Woerden. Zaterdag doet de post Torenweg van de Stadsgewestelijke Brand weer Vlissingen-Middelburg mee aan de landelijke finale Hoofdklas se in het Gelderse Gameren. Zaterdag 26 oktober zullen de Zeeuwse brandweerploegen te gen elkaar strijden in de onderlin ge Zeeuwse vaardigheidstoets. De ze wedstrijd vindt plaats in Serooskerke (Walcheren). Een brug, zo zegt de betrokken ar chitect Joos Nijsse verbindt en overwint. In het geval van de Sou- burgse draaibrug verbindt deze letterlijk oost met west: Oost-Sou burg met West-Souburg'. De brug keert over zeven weken weer terug. Opgeknapt en aange past zodat gebruikers veiliger kun nen oversteken. Maar de brug kan straks ook sneller open en dicht zodat mensen die naar de over kant willen, minder lang hoeven te wachten. De Souburgse brug lag oorspron kelijk bij Sluiskil. Omdat daar een nieuwe brug kwam, en de Sou burgse brug eind 1944 was ver nield, werd de Sluiskilse begin 1947 overgebracht naar Walche ren. Sinds 1997 is de brug ook een beschermd monument, zodat de architect enigszins beperkt was bij het doen van aanpassingen. Zolang de brug niet terug op z'n plaats ligt, kunnen Souburgers en anderen via een pontonbrug naar de overkant. EF De kinderjuffen van Koos kun nen via een versnelde procedure solliciteren op hun eigen baan. Waar mogelijk blijven zo de 'ver trouwde gezichten' actief in de Koos-locaties, meldt Kibeo. Kibeo sluit vier locaties van Koos. Dat betreft kinderdagverblijf Kin derkeet in Zierikzee, dagverblijf't Kofje in Scharendijke, dagverblijf en buitenschoolse opvang Koos@sea in Renesse en de bui tenschoolse opvang Buitenge woon in Burgh-Haamstede. Door deze maatregel blijft Scharendijke verstoken van kinderopvang. Ki- .beo verwijst deze ouders naar Burgh-Haamstede of Zierikzee. In de andere woonkernen is een al ternatief voorhanden. Kibeo heeft bij curator mr. Benne van Leeuwen met succes een bod uitgebracht op de Koos-locaties. De overname gaat 1 oktober in. Tot die tijd betaalt het UWV de salarissen van het Koos-perso neel. Koos maakte deel uit van het deze maand failliet verklaarde Welzijnshuis in Zierikzee. Het is de bedoeling dat het sociaal- en cultureel werk wordt overgeno men door de SMWO in Goes. Van Leeuwen verwacht dat dit wel gaat lukken. Over de verdere afwikkeling van het faillissement kan Van Leeu wen niet veel melden. „Nog lang niet alle crediteuren van het Wel zijnshuis Jiebben zich gemeld." Bekend is dat de gemeente Schou- wen-Duiveland twee ton te veel uitbetaalde subsidie voor de kin deropvang terugvordert. Belas tingdienst en bedrijfsvereniging krijgen voorrang. Van Leeuwen zegt dat hij de opbrengst van de zeven Koos-locaties kan inbren gen in het totaal. „Welzijn en kin deropvang zaten in één organisa tie. Ik denk dus dat het ook één af wikkeling wordt." Onzekere toekomst Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Zie tevens www.domeinenrz.nl GOES - Het gecombineerde duik team Tholen/Goes van de Veilig heidsregio Zeeland is afgelopen weekeinde in Zaanstad opnieuw landskampioenschap Brandweerdui- ken geworden. door Emile Calon SOUBURG - Met behulp van twee grote kranen werd de draaibrug bij Souburg van zijn plaats getild, op een ponton gezet en afgevaren naar Krimpen aan de IJssel. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Kinderopvang Kibeo in Goes gaat door met zeven van de elf locaties van de failliete Schouw- se kinderopvang Koos. De Beve- iandse onderneming verwacht dat de helft van het Koos-personeel aan het werk kan blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42