D66: vier f miljard euro is genoeg I I I i I I I Toerist voor rechter om 'fotomomentje' rustbed CDA tart PvdA met alternatief Voordelige FLY-DRIVES IN HET NIEUWS 3 EP Eén miljard euro extra wordt uitgetrokken voor onderwijs door met minder ambtenaren meer werk te doen. Hervormingen in de zorg en op de arbeidsmarkt, zoals WW-duur en ontslagrecht, worden versneld. De nullijn voor ambtenaren en onderwijzers helemaal van tafel gaat. De belastingen voor burgers en bedrijven met twee miljard euro minder stijgen. plannen, reiskostenvergoedingen en andere secundaire arbeidsvoor waarden. Bij ons is de nullijn na al die jaren op rij helemaal weg. Is anders onverkoopbaar. We willen de consumptie aanjagen." Tegelijkertijd wilt u de WW vanaf volgend jaar al terugbrengen naar maximaal 1,5 jaar. Intussen stijgt de werkloosheid. Goed voor de koop kracht van die mensen! „Iedereen is gebaat bij een baan. Als je langer dan een jaar in de WW zit is er meer aan de hand. Dan heb je omscholing of bijscho ling nodig. Daar trekken we extra geld voor uit en we willen daar naast een fiscaal voordeel voor werkgevers die ouder personeel in dienst nemen." Het kabinet kan daar toch nooit mee instemmen? Dat hecht erg aan het so ciaal akkoord met werkgevers en werknemers. „Dan zijn ze de laatste. Ton Heerts (FNV) en Bernard Wien- tjes (VNO NCW) zie ik het ook niet meer verdedigen. Hervormin gen op de arbeidsmarkt zijn uitge steld en wat geeft Heerts als be dankje? Een looneis van 3 pro cent." U kiest positie tussen WD en PvdA. Lastenverlichting voor de een, geen nullijn voor de ander. Het CDA zegt: graag of helemaal niet. Is veel duide lijker. „Het CDA is aan het radicalise ren. Daar koopt niemand wat voor. Wij zijn van nature redelij ker, realistischer. We hadden ui teraard nog meer willen investe ren in onderwijs, maar daar gaan we niet over treuren. Er zitten echter een aantal duidelijke onder grenzen in. Premier Rutte veegde eerdere tegenbegrotingen zo van tafel af. Die houding kan hij zich niet meer permitteren. Het kabi net zal misschien niet staan te jui chen om onze alternatieven, maar het is inmiddels wel twee voor twaalf." tp De 22-jarige Duitser stapte 17 juli over het hekje en is 'heel voorzich tig' op het rustbed gekropen, om zich te laten fotograferen, aldus zijn advocaat Keith Cheng. Het is voor het eerst sinds de (her)opening van het Amsterdam se museum in april dat iemand 'moedwillig' een kunstwerk heeft vernield, aldus de woordvoerster. Volgens de advocaat blijkt uit beel den van de bewakingscamera ech ter dat er geen sprake was van ver nieling: „Het was erop en eraf." Hij begrijpt niet waarom het Openbaar Ministerie zo zwaar heeft ingezet. „Hij was met vrien den. Het OM heeft de zaak tegen hen geseponeerd. Ze hadden mijn cliënt ook een transactie kunnen aanbieden." Het i7e-eeuws rust bed staat nog steeds op zaal, ook al is het beschadigd. Het ging on der meer om het bladgoud dat was aangetast. DEN HAAG - Het CDA heeft zijn ei sen op tafel gelegd om met de coa litie zaken te kunnen doen voor de begroting van komend jaar. Als het aan fractieleider Sybrand van Haersma Buma ligt wordt het bezuinigingspakket van het kabi net van zes miljard euro voor bijna de helft verbouwd. De drie meest in het oog springen de eisen: drie miljard euro lasten verlichting voor gezinnen en be drijven; behalve ambtenaren ook zorgpersoneel én uitkeringsge rechtigden (exclusief AOW'ers) op de nullijn, en een eigen bijdra ge van 25 euro voor iedereen die buiten kantooruren een bezoek brengt aan de huisartsenpost of eerste hulp. De plannen hebben de titel Het Al ternatief meegekregen en lijken op sommige onderdelen zo uit het WD-verkiezingsprogramma af komstig. De liberalen beloofden in de campagne de overheidsfi nanciën op orde te brengen en werken lonender te maken. Pre cies op die punten zet het CDA nu vol in. „Wil het kabinet blij ven nivelleren, de belastingen ver hogen en de overheidsuitgaven la ten oplopen, dan moet het maar bij een ander aankloppen", aldus Buma over de voorwaarden van zijn partij om als eventuele 'ge- doogpartner" te fungeren. Hoe welkom de voorstellen voor de WD ook zullen zijn, de kans is gering dat coalitiepartner PvdA staat te juichen. Bovendien wil het CDA hervormingen van de WW en ontslagrecht vervroegen, terwijl die in het sociaal akkoord met werkgevers en werknemers juist zijn uitgesteld. Voor de PvdA is dat sociaal akkoord zeer belang rijk, de WD hecht er minder aan. D66 wil volgend jaar de lasten met 800 miljoen euro minder ver hogen, vooral door de inkomsten belasting te verlagen en het stel sel tegelijk te vergroenen via de btw: voor een gehaktbal of bief stuk zijn mensen straks 21 pro cent aan btw kwijt. Daarnaast wil D66 500 miljoen euro extra in het onderwijs steken, oplopend tot 1 miljard. Dit bedrag komt vrij door de overheid een loonbudget op te leggen: ambtenaren worden ge acht elk jaar iets meer werk te ver zetten, zodat hun productiviteit gelijke tred houdt met het salaris budget. Tegelijkertijd wil D66 dat het kabinet de nullijn voor ambte naren helemaal van tafel haalt. Anders dan het kabinet wil D66 hervormingen in de zorg en de so ciale zekerheid versnellen om op termijn twee miljard euro op te halen. Het eigen risico wordt inko mensafhankelijk en bedraagt ge middeld 500 euro. Voor lagere in komens geldt een lager bedrag. Ook wil D66 volgend jaar al de WW-duur voor nieuwe werklo zen verkorten naar maximaal an derhalfjaar. Pechtold wil ook een aantal maat regelen uit het regeerakkoord (deels) terugdraaien, zoals de be zuiniging op het OM en de AIVD. Ook wil de partij 500 miljoen eu ro extra uittrekken voor ontwikke lingssamenwerking. vlucht, verblijf huurauto'. ALGARVE MADE RA KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-969715cPm DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 naar de zes miljard door Laurens Kok door Merel van Leeuwen AMSTERDAM - Een toerist die 'per ongeluk' een 17e-eeuws rustbed in het Rijksmuseum vernielde, moet zich vandaag verantwoorden voor de meervoudige kamer. De schade leek in eerste instantie zo groot, dat het museum aangifte deed en de zaak nu voorkomt. DEN HAAG - D66 wil in 2014 niet zes maar vier miljard euro extra be zuinigen. Pas op termijn levert het alternatieve begrotingsplan van de democraten structureel de zes mil jard euro op waarop het kabinet zich heeft vastgelegd bij de Europe se Commissie. Volgens leider Alexander Pechtold is een pas op de plaats nodig nu de economie net begint aan te trekken. Het eigen risico wordt inko mensafhankelijk en be draagt gemiddeld 500 euro. Voor lagere inkomens geldt een lager bedrag. verblijf in 5-sterren hotel! Fly-drives Andalusië 5 t/m 15 dagen inclusief ontbijt en evt. diner Vertrek: 3/1/2013 t/m 31/3/2014 zéér divers en voordelig aanbod! tips: sfeervolle dorpen, bruisend Sevilla, Granada met het Alhambra de costa's en het Sierra Nevada gebergte Zie www.kras.nl/flydrivesandalusie waarom zou je meer betalen Fly-drive Authentiek Portugal 4 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 28/10/2013 t/m 28/3/2014 verblijf op slechts 100 m van de boule vard en 200 m van Olhao tips: de klippen van Cabo de Sao Vicente, havenstad Faro, Silves en Alvor Zie www.kras.nl/38509 Fly-drives Madeira 8 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 29/9/2013 t/m 23/10/2014 ontdek het kleurrijke bloemeneiland tips: Funchal, de Paul da Serra hoogvlakte, de zoutwaterbaden van Porto Moniz en Santana met de typische 'Madeira-huisjes' Zie www.kras.nl/fly-drive-madeira Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfondi «P-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3