I Badminton is geen campingsport SPORT 29 Zusjes Nijpjes aan elkaar gewaagd Tijdens de laatste outdoor KNHS-Subli Selectie in Er- melo waren Chantal Nijpjes met de Jhonson-afstamme- ling Dont Worry N en zus Jessica met de Florien- cioa-nazaat Devil Diamant aan elkaar gewaagd. Met de score van 78,80 procent ein digde de tweeling uit Mid delburg bij de vijfjarige dres- suurp'aarden op een gedeel de tweede plaats. De over winning ging met de score van 79,00 procent naar Lars op 't Hoog uit het Brabantse Haghorst met de Hit-zoon Star Performer. Jansen per direct weg bij Orion Handbalclub SV Orion uit Heinkenszand moet op zoek naar een nieuwe trainer. Middelburger John Jansen heeft met onmiddellijke in gang zijn functie als trainer beschikbaar gesteld. De 61-ja- rige oefenmeester noemt de lage trainingsopkomst als een van de oorzaken. In de vier seizoenen die Jansen voor de groep stond, wer den er twee titels in de wacht gesleept. Van Stevendaal lost De Bree af Het De Visser Optiek invita tie kadertoernooi in Noord- gouwe is gewonnen door Ro bert van Stevendaal uit Vo gelwaarde. Hij bleef titelver dediger Peter de Bree uit Middelburg 34 honderdsten voor. Beide biljarters behaalden 10 punten en een hoogste se rie van 124. Het verschil zat 'm in het moyenne: 28,33 om 27,97- Van Schoonhoven net buiten podium Motorcoureur Max van Schoonhoven (15) uit Kam perland is in Emmen bij wedstrijden in de Yamaha R125 Cup vierde in het dag klassement geworden. In de eerste race werd hij zesde, in de tweede race vierde. Zijn één jaar oudere broer Gert werd achttiende in de eindstand. Catdub Zeeland toont zich op NK Catclub Zeeland is in de top tien geëindigd bij de Neder landse kampioenschappen F16. Denise Hillebrand uit Veere toonde zich een zeke re stuurvrouw, want toen in de derde manche de eerste vier boten doorzeilden, wist zij absoluut zeker dat er gefi nisht moest worden met een eerste plaats als resul taat. Hillebrand eindigde met Erwin Kerstens als der de. Thomas Schouten en Jaap Straakenbroek werden vierde. MIDDELBURG - Een sport die in de zomer veel op de camping wordt beoefend, is badminton. Een ge zellige, recreatieve sport, maar in competitieverband steeds minder populair. In Zeeland komen de hoogstspelende teams uit in de tweede klasse in de regio Zuid-West. Vorige week werd de sport gepromoot tijdens de Week van het Badminton. Gezinus Schra ge is secretaris bij BV Sinar 75 in Middelburg. Hij ziet dat de sport onder jongeren minder populair wordt, maar blijft hopen op nieuwe aanwas. Over de ledenaantallen is Schra ge wel tevreden. „Ze lopen terug, maar BV Sinar 75 heeft ongeveer 110 leden en daar zijn we trots op. Toch blijven we bezig om nieuwe leden te werven. Bijvoor beeld door trainingsprogramma's van twaalf weken te ontwikkelen waarbinnen je als beginnende badmintonner kunt oefenen en leren onder begeleiding van een coach." De secretaris is dan ook blij dat er vanuit de nationale badmin- tonbond een week werd georgani seerd die geheel in het teken stond van de shuttlesport. „Wij hopen door deze speciale week meer naamsbekendheid te krij gen. Door die naamsbekendheid bereiken we misschien weer nieuwe leden." Als je als beginneling een shuttle wilt slaan bij een Zeeuwse vere niging, moet je er niet vanuit- gaan dat je op niveau speelt. Schrage: „In Zeeland zul je nooit de hoofdklasse halen, die tijd is geweest. Het kost verenigingen te veel geld. We kunnen blij zijn dat er nog in de tweede klasse ge badmintond wordt in onze pro vincie. Dat is nog wel redelijk professioneel." Dat de sport niet vaak op televi sie te zien is, heeft volgens Schra ge ook te maken met geld. „De bond wordt gekort. Ze willen geen extra geld uitgeven voor een paar minuten beeld in de huiskamers. Wel is er één keer per jaar een groot evenement dat uitgezonden wordt en dat is de Dutch Open. Dat is waar we het mee moeten doen." De geringe belangstelling kan te maken hebben met het beeld dat er in de loop der jaren ontstaan is van badminton. „Denigrerend gezegd is badminton maar de campingsport die veel gezinnen in de vakantie naast hun caravan staan te beoefenen. Nu is dat beeld wel te nuanceren. Wat veel mensen niet weten, is dat badminton zwaarder is dan ten nis", zegt Gezinus Schrage. Uit vergelijking van gegevens van topduels uit het verleden blijkt inderdaad dat badminton bijna twee keer zo zwaar is als tennis en dat je het dubbele aan tal kilometers loopt tijdens een wedstrijd. Loop je op een tennis veld gemiddeld drie kilometer, bij badminton kan dit al gauw op lopen naar zes kilometer. „Ge noeg reden om te gaan badmin tonnen, dacht ik zo", aldus Schra ge- De badmintonbond hoopt dat men met de Week van het Bad minton meer mensen heeft laten zien wat voor soort sport het is. De ledenaantallen blijven name lijk maar kelderen. In vijf jaar tijd is de bond ongeveer zesdui zend leden kwijtgeraakt. „We moeten de sport onder jongeren populair gaan maken", zegt secre taris Schrage. ERMELO HEINKENSZAND NOORDCOUWE EMMEN MIDDELBURG DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 door Jordy van de Brug Henk-Jan Held treft vanavond met de Oranje-volleyballers zijn 'landgenoten' uit Italië, foto Ronald Hoogendoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29