Maarten van Hecke blijft aan de leiding T Stef Coetheer hoeft niet voluit te gaan I Nieuwe lampen dankzij bekerduel KNVBJ I I beker 28 SPORT EK VOLLEYBAL Assistent-coach Henk-Jan Held staat vanavond met Oranje tegenover zijn huidige landgenoten. <b Drie spelers volgen op drie pun ten achterstand. Eefco Jansen (Krabbendijke) had die marge vo rige week al, maar Richard Schou ten (SSV'65) en Bart Chermin (Walcheren) voegden zich bij hem als achtervolgers van Van Hecke. Sander van 't Hof (Smer- diek) en Marvin Cornelis (Hoofd plaat) hebben net als Van Hecke zeven keer gescoord in drie wed strijden, maar deden dat op een la ger niveau, wat een lagere verme nigvuldigingsfactor inhoudt. 5A I 3 1C Isa Het hele jaar deed de Zeeuws-Vla ming steeds mee voor de dag winst. „Dit is een mooie bekro ning van een goed seizoen", glun derde de kampioen. In het Belgische Anzegem wer den wedstrijden verreden van Mo torcross Liefhebbers Bond (MCLB). Jordi van de.Wiele uit Sint-Jansteen moest bij de inters MX 2 opnieuw buigen voor kam pioen Kevin Reynaert. Beiden be haalden in de manches hetzelfde resultaat maar de totaaltijd gaf de doorslag. Kevin Spruijt uit Melis- kerke werd in beide manches der de. Hetzelfde als Van de Wiele over kwam Gian Scheele uit Zaamslag. De kersverse kampioen bij de nat- ionalen MX 2 moest om die reden zijn grote concurrent Tim Vandriessche voor laten gaan. Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen de buteerde bij de junioren in de MX 1 klasse met een overwinning. AARHUS - Het is een geliefd gein tje van Nederlandse volleybal- fans: Henk-Jan Held is de enige Italiaan met olympisch volleybal- goud. Hijzelf zal er nooit over be ginnen, daarvoor heeft hij teveel respect voor zijn huidige vader land. Maar vanavond zal Held er als assistent-bondscoach van de Nederlandse mannen alles aan doen om zijn 'landgenoten' te ver slaan. „Want ik voel me natuur lijk gewoon een Nederlander." Het was een mooi gezicht, gister middag in de NRGi Arena in het Deense Aarhus. Vlak voordat de Italiaanse volleyballers na de trai ning plaatsmaken voor de Neder landse collega's, begroeten twee mannen van beide teams elkaar met veel lawaai en theater, om el kaar vervolgens innig in de ar men te vallen. Het zijn Henk-Jan Held en Andrea Brogioni, de assis- tent-coaches van respectievelijk Nederland en Italië. De warme be groeting is niet gespeeld, zal Held een paar uur later uitleggen. „Hij is een van mijn beste vrienden. En hoewel we voor Italiaanse be grippen vlak bij elkaar wonen, pakweg 60 kilometer, is het bijna een jaar geleden dat we elkaar heb ben gezien." Hoe warm en hartelijk het er gis termiddag ook aan toe ging, van avond blazen ze een oude rivali teit nieuw leven in. De twee aarts vijanden van de vorige volleybal eeuw vechten dan om een plek in de kwartfinale. Held zal er alles aan doen om zijn tegenwoordige landgenoten opnieuw een poets te bakken. Zoals hij dat in het shirt van Oranje deed in de kwart finale van de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 en vier jaar later in de finale van Atlanta. De zege van Nederland in 1996 is me de verantwoordelijk voor het grootste Italiaanse volleybaltrau ma: het ontbreken van olympisch goud. Sinds Held in 2001 de Italiaanse nationaliteit aannam, is hij for meel de enige Italiaan die wel zo'n felbegeerde olympische titel heeft. „Maar ik begin er zelf nooit over. Ik weet hoe pijnlijk dat voor de Italianen is. En bovendien slaan ze mij dan om de oren met al die andere finales die we wel van ze verloren." Hij zal vanavond het Wilhelmus meezingen, maar als het moet kan hij ook aanhaken bij het volkslied van zijn Italiaanse 'broe ders'. „Ik vind het erg mooi, heel temperamentvol en aanstekelijk." Hij is een beetje Italiaan gewor den, geeft hij toe. Woont niet voor niets al pakweg vijftien jaar in de laars van Europa, is er al bijna net zo lang getrouwd met de Italiaanse schone Laura, spreekt de taal vloeiend en heeft al twaalf jaar de Italiaanse nationa liteit. „Dat ik Italiaan werd, had met de buitenlandersregel te ma ken. Je mocht er toen als Italiaan se club hooguit twee of drie op stellen. Als Italiaan was ik veel in teressanter voor clubs." Het zit hem nog wel steeds dwars dat Ne derland hem niet toestond zijn Hollandse paspoort te houden. „Als ik dat nog terug kon krijgen, zou ik het vandaag nog regelen." Het Italiaanse (club)volleybal maakt nu moeilijke tijden door, weet Held. „Het is crisis. En dit jaar merk je dat echt. Er zijn nog veel trainers en spelers zonder club. Waren er vorig jaar nog vier clubs die serieus investeerden, dit jaar is er met Macerata nog maar eentje over. Veel goede spelers, ook Italianen, zijn vertrokken naar het buitenland. Het niveau is er niet hoger op geworden." De nationale ploeg heeft zich ech ter aan de top weten te handha ven. Twee jaar geleden tweede van Europa, vorig jaar derde op de Olympische Spelen. Er zitten nog twee mannen in waarmee Held nog speelde. „Zij zijn favoriet." Ondanks de vérrassende 3-2-ne- derlaag tegen België waardoor Ita lië directe kwalificatie voor de kwartfinale misliep. Dat was zon der de licht gekwetste steraanval ler Savani. Hij zal er vanavond weer bij zijn. „Toch zullen wij met een beter gevoelaan dit duel beginnen, nu we ons op het laat ste moment geplaatst hebben. Er zijn kansen." Daar wordt vandaag, met het ver vangen van de laatste lampen, aan voldaan. „Het kon niet in één keer omdat ze het veld dan zouden be schadigen", weet de voorzitter. „Er worden nu rijplaten neerge legd waar de hoogwerker over heen kan rijden." Het licht moet woensdagavond (aftrap 20.00 uur) goed genoeg zijn om onder te voetballen. Maar het moet ook scherpe beelden op televisie opleveren. „De KNVB heeft een overeenkomst met Fox Sports, dat ook de samenvattin gen in HD-kwaliteit wil uitzen den", zegt Van Meerendonk. Volgens de reglementen die bij de KNVB-beker horen, dienen ac commodaties 'bij alle wedstrijden te zijn uitgerust met een lichtin stallatie met de minimale gemid delde horizontale verlichtings sterkte van 500 lux.' Dat is vanaf vandaag dus het geval in Hoek. Het kost een paar centen, maar het bereiken van de tweede ronde levert de Zeeuwse zaterdag-hoofd klasser naast nieuwe lampen ook gewoon geld op. Van de KNVB ontvangt Hoek 10.000 euro. „Maar daar gaan dus nog kosten vanaf', weet Van Meerendonk. „We betalen een vergoeding aan HBS omdat ze de reis naar Hoek moeten maken. Zo'n vergoeding hebben wij in de eerste ronde ook van OJC Rosmalen gekregen. We delen de recette met HBS en moe ten ook de scheidsrechters een vergoeding betalen." De club moet nogal wat extra energie in de organisatie van het hol/or duel met de Haagse topklasser stoppen. „Daar hebben we vorige week nog over vergaderd. Zo heb ben we bijvoorbeeld de politie in geseind. Als het nodig is, weten ze dus wat ze een beetje kunnen verwachten. We verwachten geen relschoppers uit Den Haag, want HBS is een nette club. Maar we moeten wel overal rekening mee houden. Daarom zullen er ook vier stewards rondlopen." De club moet ook een aparte ruimte inrichten waar voor de te levisiecamera interviews kunnen worden gegeven. Van Meeren donk: „Dat is niet zo makkelijk in Hoek. We vinden er wel iets op." Het kan zijn dat-nog het één en ander afgeplakt moet worden. „Want er mogen bij die inter views alleen reclameuitingen van de KNVB-beker en haar sponsors zichtbaar zijn." MIDDELBURG - Maarten van Hecke stond zondag voor het eerst deze competitie droog, maar zijn buffer was groot genoeg om leider te blij ven in het PZC-topscorersklasse- ment. De aanvaller van Philippine heeft zeven keer gescoord in de derde klasse van het zondagvoet bal, wat goed is voor 10,5 punt. klasse goals factor totaal 1 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 7 1.5 10,5 2 Eelco Jansen Krabbendijke 3B zat 5 1,5 7,5 Richard Schouten SSV'65 2E zat 5 1,5 7,5 Bart Chermin Walcheren 3A zat 5 1,5 7,5 5 Sander van 't Hof S merdiek 4B zat 7 1 7 Marvin Cornelis Hoofdplaat zon 7 1 7 7 Hoessein Bouzambou Vlissingen zon 3 2 6 Chiel Maranus Domburg 3A zat 4 1,5 6 Stefan v.d. Klooster Nieuw dorp 3A zat 4 1,5 6 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 4 1,5 6 Jari Vyaene HW'24 3A zon 4 1.5 6 Christoph Praet Hulsterloo zon 6 1 5 6 wambeek - Motorcrosser Stef Coetheer uit Sint-Jansteen heeft in het Belgische Wambeek de titel ge grepen bij de Vlaamse Motorcross Federatie (VMCF) in de klasse nat- ionalen MX1/3. De 32-jarige Ka- wasakirijder hoefde daarvoor niet tot het uiterste te gaan. In beide manches volstond een derde plek. De enige Italiaan met een gouden volleybalmedaille door René Banierink door Barry van der Hooft HOEK - Het duel in de tweede ron de van de KNVB-beker tegen HBS moet nog gespeeld worden, maar het heeft Hoek wel al iets opgele verd. De helft van de lampen rond het hoofdveld is al vervangen, met de andere helft wordt vandaag in alle vroegte een start gemaakt. „We hadden geen keus", zegt Rien van Meerendonk. „De reglementen van de KNVB schrijven een minima le verlichtingssterkte voor." UITSLAGEN BADMINTON Tweede klasse: 't Pluumpje 1 - Sowat RBC1 4 - 4, Smashing Maasdam 2 - SVNB 12-6, Rillandia Smashers 1 - Meteoor 6 - 2 Derde klasse: Zierik- zee 1-Zeeland 1 5-3, Rillandia Smashers 2 - Ter- neuzen 15-3 Vierde klasse: Schepnet 1-Ter- neuzen 2 8-0, Sjuttul 2-Terneuzen 2 7-1, Den Os- saert 1 -'t Pluumpje 3 2-6, 't Pluumpje 2-Schepnet 1 7-1Vijfde klasse: Zierikzee 2-Astroïden 3 5-3, Rillandia Smashers 3-Rillandia Smashers 4 3-5, Dubbel A: Astroïden 5 - Stenge 10-6, Rillandia Smashers 5 - Zeeland 2 3-3, Sinar'75 1-Schep net 2 6-0, Astroïden 5-Kats 1 0-6. Dubbel B: Si nar'75 2-Sjuttul 3 4-2, Terneuzen 5-Rillandia Smashers 6 5-1, Astroïden 4-Stenge 2 4-2, Kats 2-Terneuzen 4 0-6. »- SCHIETINGEN Oudelande wip 1. 1e hoofdvogel Sj.Raas (Kwa- dendamme), 2e hoofdvogel en 3e kal. H.Franse (Kwadendamme), 1e zijvogel W.Remijnse (Ove- zande), 2e zijvogel J.de Vugt (Oud Gastel), 3e zij vogel en 4e kal C.Riemens (Kwadendamme), 4e zijvogel J.Verbart (Ovezande), 1e kal J.Kopmels ('s-Gravenpolder), 2e kal L.v.d.Straate (Goes). Wip 2. 1e hoofdvogel P.Oosthoek ('s-Heeren- hoek), 1e zijvogel en 1e kal C.Jeremiassse (Elle- woutsdijk), 2e zijvogel C.VIemmix (Oudelande), 3e zijvogel J.Verbart (Ovezande), 2e kal R.v.d.Straate ('s-Heer Arendskerke), 3e kal B.Proost (Ellewoutsdijk), 4e kal H.Franse (Kwaden damme). Wemeldinge. 1e hoofdvogel en 2e zijvogel P.Oosthoek (Vlissingen), 2e hoofdvogel, 2e en 4e kal R.v.d.Straate ('s-Heer Arendskerke), 1e zijvo gel en 5e kal H.Schipper (Wemeldingej, 3e zijvo gel C.VIemmix (Oudelande), 4e en 5e zijvogel E.Maat (Ellewoutsdijk), 6e zijvogel en 1e kal R.de Puyt (Lewedorp), 3e kal P.Oosthoek ('s-Heeren- hoek), 6e kal C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28