Expositie Kunstkring in De Schotse Huizen 26 CULTUUR SPARK - THE CLASSICAL BAND Gebroeders Bin zoeken steun voor album WO I De jonge Vlissingse cabaretier Steffen Brinkhaus treedt vrijdag met twee vakgenoten op in theater Vestzak'99: 'Jonge Honden'. van Brengt muziek op een wel heel persoonlijke en gedurfde manier. Zondagmiddag 29 september Porgy Bess, Terneuzen, 15:00 uur €18,50 Kaartverkoop 0900 33 VEERE - De Zeeuwse Kunstkring exposeert tot en met donderdag 31 oktober in Museum De Schotse Huizen in Veere. Naast schilde rijen, grafiek en tekeningen wor den er beeldhouwwerken en as semblages getoond. Er is zowel oud als nieuw werk te zien, in di verse stijlen, zodat een veelzijdige tentoonstelling is ontstaan. Deze werd afgelopen weekeinde offici eel geopend. De deelnemende beeldende kun stenaars zijn: Els van Baarle, Cobi Boone, Miems van Citters, Anne ke Coppoolse, Saskia Eggink, Ben Game, Adri Geelhoed, Jan de Heer, Michiel Hermsen, Jan Kette- lerij, PeterAnthonie van de Kreeke, Margreet Leijdekker, Pau la Mosmans, Mira Peters, Glenn Priester, Elsje van Ree, Rijnhard Schregardus, Henc Smit, Margriet de Vries en Sjaak de Wit. Alle ten toongestelde werken zijn tijdens de expositie te koop. De Zeeuwse Kunstkring werd in 1958 opgericht, toen nog onder de naam Stichting Zeeuwse Beelden de Kunstenaars. De laatste jaren groeit het aantal leden weer ge staag. De expositie is dagelijks te bezoe ken tussen 13.00 tot 17.00 uur. Begin voorverkoop Concert at Sea 2014 De voorverkoop voor Con cert at Sea 3014 begint al ko mende zaterdag. Dat geldt al leen voor de bezoekers van het festival van dit jaar. Een week later, zaterdag 5 okto ber, gaat de voorverkoop ook open voor andere be langstellenden. De negende editie van het popfestival op de Brouwersdam is vrijdag 27 en zaterdag 28 juni 2014. Film Still Mine was favoriet bij publiek Still Mine kreeg dit jaar bij Film by the Sea de hoogste waardering van het publiek: gemiddeld 4,63 op een schaal van 5. De film van Mi chael McGowan scoorde daarmee net iets beter dan Purge (4,62) en The Attack (4>59), de keuze van de vak jury. De vijftiende editie van het Zeeuwse filmfesti val werd zondag afgesloten. Kerkdienst in Zeeuws Museum In het kader van de tentoon stelling Bescherm mij! van het Zeeuws Museum houdt de Doopsgezinde Gemeente uit Middelburg zondag 29 sep tember een kerkdienst in het museum. Dominee Leu- ny de Kam zal de dienst lei den. De Doopsgezinde Ge meente heeft elke vijfde week een dienst op locatie. Bescherm mij! is inmiddels verlengd tot 9 maart 2014. Haertjens speelt in op Fotoweek Fotografe Lieke Anna Haer tjens uit Breskens speelt in op de Fotoweek, die tot en met zondag 29 september in het hele land wordt gehou den. Elke dag zet zij een por tret met een Zeeuws tintje online. Deze zijn onder meer te zien op Facebook (facebook.com/LiekeAnna) en via Twitter www.twit- ter.com/LiekeAnna. GOES - Het Zeeuwse muzikale duo Gebroeders Bin (Sjoerd en Floris Bin) brengt in het voorjaar van 2014 een thema-album uit over de Eerste Wereldoorlog. De liederen zijn gebaseerd op waarge beurde verhalen uit dagboeken en getuigenissen van soldaten en bur gers aan het front in de Westhoek van Vlaanderen (rond leper). Via crowdfunding (www.voorde- kunst.nl) proberen de broers geld voor het project bijeen te krijgen. Er is 3150 euro nodig voor onder meer de studio-opnamen. VLISSINGEN - Na de euforie van een plek in de halve finale van Cameretten in Rotterdam eind vo rig jaar stond Steffen Brinkhaus (24) voor de keus: doorgaan of het er vérder maar bij laten. Best moeilijk want kiezen is niet zijn sterkste kant. Met de titel van zijn nieuwe programma Kiezen of Delen blijft hij dan ook dicht bij zijn eigen vel. Cameretten bracht hem net niet waarop hij had ge hoopt: een tourneetje langs klei ne theaters in Nederland. Mis schien deed hij er beter aan zich volledig toe te leggen op zijn baan in de horeca, tegenwoordig in restaurant De Stadsschuur in Goes. Hoewel? Met Raiko Disseldorp en Tom Lash uit Den Haag trof hij kompa nen in een vergelijkbare situatie. Ze wilden eigenlijk zo graag, maar ja veel jonge cabaretiers vis sen in dezelfde vijver. Onder het motto 'samen sterk' besloten ze hun drie afzonderlijke shows van circa 30 minuten als het avondvul lend programma Jonge Honden de schouwburgen aan te bieden. „Dat is goed gelukt. We gaan een toertje maken langs achttien thea ters, waaronder de kleine zaal van het Zuidplein Theater in Rotter dam", vertelt Brinkhaus. Het op treden vrijdagavond in Vestzak'99 is de eerste try-out. Voor hem extra spannend. Vlissingen is ten slotte zijn thuisbasis. Rajko Disseldorp (19) manifes teert zich in Jonge Honden als caba retier en stand-up comedian. Tom Lash (19) volgde vanaf jonge leeftijd toneellessen bij Het Koor enhuis in Den Haag en besloot na tien jaar voor een switch naar ca baret. Met zijn programma REM stond hij vorig jaar in de finale van Cameretten, maar werd geen winnaar. Brinkhaus bracht in zijn voorgaan de programma Ontspoord een uit vergrote hartenkreet als student die overstelpt raakt door een stort vloed aan informatie. Hij schreef zijn teksten zelf, regisseerde zich zelf en besloot dat 'liedjes ge woon niet zo bij hem pasten', dus zong hij niet. Inmiddels is hij uit zijn 'comfortzone' gehaald en is zijn aanpak aanzienlijk veran derd. „Jij hebt tekst- en spelbege- leiding nodig", constateerde de ju ry tijdens het Zeeuws Eenakterfes tival. Brinkhaus greep die opmer king meteen aan met het verzoek aan acteur/regisseur Herman Bol- ten hem 'voor een schappelijk prijsje' te begeleiden. „Dat wilde Herman, maar dan moesten er wel duidelijke afspra ken worden gemaakt. Eerlijk ge zegd heb ik zo'n stok achter de deur wel nodig. Dan kreeg ik bij voorbeeld een mailtje van Her man met de vraag waar de tekst bleef die ik uiterlijk zondagavond af zou hebben en dan moest ik wel. Verder bracht hij me in con tact met Tara Joosse en Leander Breen, twee studenten van de Ho geschool voor de Kunsten die de vormgeving voor mijn program ma verzorgen", vertelt Brinkhaus. Over het verschil met Ontspoord zegt hij: De tekst is nu veel min der op de grap gericht. Het is een meer homogeen verhaal gewor den. Enne, ik zing nu dus ook een liedje. Zelf geschreven, gecompo neerd door Mario Hillebrand van de band Woodworks. Ik heb les genomen bij zangcoach Rob van der Meule. Inderdaad helemaal uit m'n 'comfortzone' dus." Zeeuwsch-Vlaanderen EEN NIEUW GEZICHT VOOR DE KAMERMUZIEK www.schotsehuizen.nl Steffen moet leren kiezen RENESSE VLISSINGEN MIDDELBURG BRESKENS Meer informatie over het project op www.gebroedersbin.nl door Ali Pankow Steffen Brinkhaus: „Extra spannend hoor zo'n eerste try-out op mijn thuisbasis." foto Lex de Meester Vrijdag 27 september, Vestzak'99, Vlis singen, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26