'De basis is minder eten en meer bewegen' ML Voedselbank niet van plan te stoppen met actie Kelly Verbeem Cfe)KOOPJEPEAL.NL) 1/VM □□□□a www.koopjedeal.nl WALCHEREN 23 Onderr temer splein 1? T Walcheren Patricia O'Halloran (53) is gediplo meerd afslank- en voedingsdes kundige. Dertig jaar geleden volg de zij een opleiding bij artsen in een Londens trainingscentrum. De kern van de opleiding was de TFM methode, die bestaat uit be wegingstherapie in een cabine. O'Halloran heeft een praktijk aan huis en gekozen voor een klein schalige aanpak. „Op deze manier kan ik mijn cliënten meer per soonlijke aandacht geven en dus doelgerichter te werk gaan." Dat het meer is dan alleen maar in een cabine liggen, wordt snel duidelijk als de woorden 'makke lijk afvallen' ter sprake komen. „De basis is minder eten en meer bewegen, maar daar ben je er niet mee. Er wordt minimaal twee keer per week getraind, het voe dingsproces wordt aangepakt en er is elke sessie een weegmo ment." De cabine wordt tot veertig gra den verwarmd, maar dat is niet bedoeld om te gaan zweten. „Door de warmte zijn je spieren gelijk op temperatuur, worden de spieren soepel gehouden en wordt spierpijn voorkomen", al dus O'Halloran. De warme lucht die in de cabine geblazen wordt heeft niets te ma ken met infraroodstraling, vol gens O'Halloran. „Cabines op ba sis van infrarood passen niet in de originele TFM-methode waar ik mee werk." Even een tienritten- kaart kopen is niet mogelijk bij de praktijk van O'Halloran. „Bij mij betalen de mensen per maand en begeleid ik ze met een consult." Ondanks dat er 150 euro in reke ning wordt gebracht per maand, moet dit geen grens zijn om niet te komen, volgens O'Halloran. „Als het wat kost, komen mensen ook daadwerkelijk." De laatste jaren zijn er steeds meer aanmeldingen, signaleert O'Halloran „Ik krijg steeds meer telefoontjes van mensen die deze vorm van lichaamsbeweging wil len gaan doen." Mensen vinden het ook leuk om te komen, legt O'Halloran uit. „Als mensen het echt willen, is het geen probleem voor hen om twee keer per week op de weegschaal te staan. De meesten vallen gemiddeld vijf ki lo per maand af." Naast het afval len zijn de cabines ook goed voor mensen met reumaklachten of ar trose. Man verdacht van mishandeling Een 37-jarige man uit Sint Philipsland is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden op verdenking van mishandeling van zijn 31-jarige vriendin. Hij zou haar bij de keel hebben ge grepen, voorwerpen naar haar hoofd hebben gegooid en haar hebben geschopt. De man was weggereden en kwam rond middernacht te rug, net toen de politie in huis was. De man verzette zich zo hevig bij zijn aanhou ding dat de politie pepper- spray gebruikte. Vragen over vertrek 60-plussers Goes Een collectieve afvloeiingsre geling voor medewerkers van de gemeente Goes die ouder zijn dan zestig jaar, roept vragen op bij D66. Vol gens D66 brengt die de uit voering van gemeentelijke taken in gevaar en had de re geling aan de gemenente- raad moeten worden voorge legd. Goes is bezig met een bezuinigingsoperatie bin nen de eigen organisatie om zo het hoofd finacieel boven water te kunnen houden. De 60-pIusregeling is er één van. Vroon heeft nieuw veetransportschip Rederij Vroon uit Breskens heeft maandag een nieuw veetransportschip in ge bruik genomen, de Gallo way Express. Het schip is gebouwd bij de Coscowerf in het Chinese Guangdong. Rederij Vroon laat nog drie schepen van dit type bouwen die volgens de rederij voldoen aan de jongste eisen op veterinair gebied. De nieuwe Galloway Ex press zal worden ingezet voor de export van vee uit Australië. De SP in Vlissingen wil dat de ac tie van Kelly Verbeem, die een maand naar de voedselbank Wal cheren gaat, stopt. Verbeem pro beert tot en met 15 december van vijftig euro per week rond te ko men en heeft na overleg met de Voedselbank Walcheren afgespro ken een maand lang een pakket van hen te krijgen. In de PZC van afgelopen zaterdag 21 september vertelde Kelly Verbeem over haar actie. „Toen ik het stuk las, dacht ik al dat hier discussie over ging ontstaan", aldus Verbeem. De SP- fractie schrijft in een brief aan de burgemeester van Vlissingen hoe het mogelijk is dat iemand met een goed inkomen aanspraak kan doen op een voedselpakket van de Voedselbank. „Is het college van mening dat deze actie (een da me die hiermee geld bespaart en dat in haar eigen zak steekt) ethisch niet verantwoord is?", luidt één van de vragen van de SP-fractie. Verbeem snapt dat het niet de bedoeling is om zo maar aanspraak te maken op een voed selpakket, maar heeft wel de beste bedoelingen. „Ik snap dat het ei genlijk niet kan om via deze in stantie hier aanspraak op te ma ken en het laatste wat ik wil is de Voedselbank is diskrediet brengen." Op haar Facebookpagi- na '261X rijst' zijn de reacties ook niet bepaald bemoedigend. „Pro ject? Stelt niks voor. Jarenlang van 50 euro of minder rond moeten komen zonder perspectief en zon der spaarpotje. Je zou je rot moe ten schamen. En ik snap al hele maal niet dat de Voedselbank meewerkt aan dit 'projectje' is een van de reacties op haar pagi na. De Voedselbank Walcheren is absoluut niet van plan om de ac tie van Kelly te stoppen na alle commotie. „Er wordt gesugge reerd dat mensen nu een voedsel pakket mislopen. Dat is niet het geval, want iedereen die zich via een instantie aanmeldt, kan bij ons terecht", aldus Emmy de Kra ker, voorzitter van de Voedsel bank Walcheren. Ze voegt er aan toe dat van de 261 voedselpakket ten die verstrekt worden er 10 tot 15 niet opgehaald worden. „Deze pakketten blijven staan en Kelly krijgt nu vier keer zo'n pakket." Huismerk scheermesjes van topkwaliteit voor Gillette Fusion en Gillette Mach 3. Bespaar tientallen euro's! DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 Patricia O'Halloran in een van de drie cabines in haar praktijk foto Ruben Oreel door Maarten Back MIDDELBURG - Het klinkt als mu ziek in de oren: twee keer in de week een half uur in een verwarm de cabine trainen en de kilo's vlie gen er af. De werkelijkheid ligt al leen iets genuanceerder. tips: walcheren@pzc.nl Voor meer informatie over Patricia O'Halloran: www.patriciaohalloran.nl SINT PHILIPSLAND GOES BRESKENS door Maarten Back MIDDELBURG - Ondanks de commo tie rondom het verstrekken van een voedselpakket door de Voed selbank aan iemand die het niet no dig heeft, zet de Voedselbank Wal cheren door, aldus voorzitter Em my de Kraker. Als je aan scheren denkt dan denk je vast direct aan Gillette, of andersom. En dat is natuurlijk terecht. Gillette staat bekend om scheermesjes van topkwaliteit. Maar waarom zou je elke keer zoveel geld uitgeven aan scheermesjes als je ook deze huismerk mesjes van goede kwaliteit kunt kopen voor een lage prijs? Mis deze scherpe actie niet en ga snel naar www.koopjedeai.nt om het te bestellen! ÉhP -g||

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23