Duikteam brandweer weer landskampioen FamilieVoordeel lOr korting op elk extra abonnement Rugvin na hertelling: 18 bruinvissen in Oosterschelde WALCHEREN 21 ÜBBi the kpn winkel kpn.com 0800 0115 Eerder werd die titel al gehaald door het Duikteam Tholen in 2008 en Duikteam Goes in 2012. De opdracht was een duiker uit een gezonken kajuitjacht halen en een tweede duiker, inmiddels boven water, aan de kant breng en. Tot slot moest het team van vier man het kajuitjacht naar bo ven halen en aan wal brengen voor onderzoek door de waterpoli- tie.Het Zeeuwse duikteam kreeg van de jury in totaal 1225 punten en bereikte daarmee de eerste plaats. T\veede werd het duik team Schoonhoven (Hollands Midden) met 1124 punten. Derde werd het duikteam van Woerden. Zaterdag doet de post Torenweg van de Stadsgewestelijke Brand weer Vlissingen-Middelburg mee aan dejandelijke finale Hoofdklas se in het Gelderse Gameren. Zaterdag 26 oktober zullen de Zeeuwse brandweerploegen te gen elkaar strijden in de onderlin ge Zeeuwse vaardigheidstoets. De ze wedstrijd vindt plaats in Serooskerke (Walcheren). Popquiz Drukkery gaat weer van start De maandelijkse popquiz in de Drvkkerij in Middelburg be gint donderdag een nieuw sei zoen. Om 19.30 uur begint de eerste editie van het negende seizoen. De popquiz wordt elke laatste donderdag van de maand tot en met maart. De organisatie is in handen van VITA event, fun entertainment uit Middel burg. De quiz duurt tot tot 20.30 uur. Toegang is gratis. Lezing in kerk over gastvrijheid Dominee Margriet van der Kooi spreekt vandaag over het thema 'Engelen als gasten? Wat is de diepe betekenis van chris telijke gastvrijheid tegenover 'anderen'? De bijeenkomst wordt vanaf 09.15 uur gehou den in de Ontmoetingskerk te Middelburg. Ds. Margriet van der Kooi is predikant geestelijk verzorger in het Zuwe Hofpoort Zieken huis in Woerden. D66 bijeen over schouwburgplannen D66 Middelburg wil vanavond in café Brooklyn aan de Markt de mening van Middelburgers horen over de toekomst van een schouwburg in Middel burg. Aanleiding is het voorstel om de huidige stadsschouw burg aan het Molenwater te re noveren voor ruim 12 miljoen euro. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, inloop is vanaf 19.30 uur. Stichting Rugvin heeft zondag in de Oosterschelde achttien bruinvissen geteld. Dat werd maandag duidelijk na vergelij king van alle waarnemingen. „Van twee schepen hadden we de meldingen nog niet binnen. We gingen er vanuit dat deze waarnemers niets hadden ge zien, maar dat blijkt onjuist. Er zaten ook enkel doublures in de tellingen van zondag," verklaart Frank Zanderink van stichting Rugvin. Na alle plussen en minnen kwam Zanderink uit op achttien waargenomen dieren. 'Zondag werd ook één dode bruinvis gezien, die het aantal dode dieren in de Oosterschelde op 38 brengt. De waarnemers za gen zondag ook twee bruinvis kalfjes, hetgeen er op duidt dat het zoogdier zich nog steeds voortplant in de Oosterschelde. Stichting Rugvin is zelfkritisch over de tellingen van zondag. Er bleek toch een stevige bries te staan, waardoor de golfhoogte te groot was om tot een nauwkeu rig resultaat te komen. Vooral de waarnemers op boten midden op de rivier hadden hier last van. De vinnen van de bruin vis zijn moeilijk of niet te zien tussen de golven. Vorig jaar telden de vrijwilligers van Rugvin nog 42 bruinvissen. Topjaar was 2011 met 61 waarne mingen. Aan de telling werken acht eigenaren van motor- en zeiljachten mee. 47r50 conversation m Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperta Z Nu eenmalig 19,- Aües-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou DINSDAG 24 SEPTEMBER 2013 weken weg I Architect Joos Nijsse bij de brug waarvoor hij het renovatie-ontwerp heeft gemaakt, foto's Ruben Oreel GOES - Het gecombineerde duik team Tholen/Goes van de Veilig heidsregio Zeeland is afgelopen weekeinde in Zaanstad opnieuw landskampioenschap Brandweerdui- ken geworden. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG BURGHSLUIS I Jagende bruinvis, zondag door de stichting Rugvin waargenomen in de Oosterschelde. foto Wouter Jan Strietman 'SAMSUNG doet t gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21