ZEELAND Medeleven NK oesters openen Christenunie wil dat Van Ghentkazerne in Rotterdam blijft en dat opleidingen niet naar Vlissingen worden verplaatst. Fikse boete voor Terneuzenaar almanak ww.pzc.nl/zeelandceboekt Blog: Lo van Driel bundelt twee eeuwen Duitsland Van Leersum blijft overtuigd van eigen aanpak en filosofie Cabaretier Brinkhaus treedt vrijdag op in Vestzak'99 EN DE WINNAAR IS DEN HAAG - De Christenunie in de Tweede Kamer wil de voorge nomen sluiting van de Van Ghent kazerne in Rotterdam blokkeren. Fractievoorzitter Arie Slob presen teert dinsdag een alternatieve be groting voor de kabinetsplannen. Daarin trekt de partij 100 miljoen euro extra uit om te voorkomen dat kazernes in Rotterdam en As sen moeten sluiten en dat het 45 Pantserinfanteriebataljon in Erme- lo wordt opgeheven. Minister Jeanine Hennis-Plasschaert (De fensie, WD) maakte vorige week bekend dat ze de Van Ghentkazer ne wil sluiten en de opleidingen wil verplaatsen naar de mariniers kazerne die in Vlissingen nog moet worden gebouwd. De Christenunie vindt het niet verstandig om de 'enige kazerne in de buurt van de haven van Rot terdam te sluiten'. De Van Ghent kazerne hoort in Rotterdam, al dus Slob. „Al is het maar vanwege de veiligheid in de haven. Boven dien hebben Rotterdam en de Van Ghentkazerne een lange his torie. Die moet je meewegen." Dat tegenhouden van sluiting slecht nieuws is voor Zeeland be grijpt Slob. „Maar Zeeland staat niet met lege handen. We hebben eerder besloten dat de kazerne van Doorn naar Vlissingen wordt verplaatst. We gaan ons er sterk voor maken dat dat ook gebeurt. Ik hoor voortekens over vertra ging. Men is een terugtrekkende beweging aan het maken." De partij wil de maatregelen beta len door de helft minder te bezui nigen dan de 6 miljard die het ka binet voor ogen heeft. De partij trekt overigens ook 100 miljoen uit voor het open houden van klei ne scholen in krimpgebieden. De Statenfractie van de Christen- Unie heeft het dagelijks provincie bestuur gevraagd of uitstel van de kazerne geen afstel betekent. TERNEUZEN - De politie heeft zon dag een Terneuzenaar (30) aange houden die nog vier geldboetes a 3654 euro had uitstaan. De man reed in zijn auto op de Buitenhaven, waar agenten hem staande hielden. Een controle wees uit dat hij nog vier boetes van respectievelijk 1140, 162,1176 en 1176 euro moest betalen. In afwachting van beta ling is hij vastgezet. Volgens de politie zou zijn vrien din zo'n tweeduizend euro kun nen betalen. „Wellicht dat familie leden het resterende bedrag kun nen voldoen, zodat hij weer vrijge laten kan worden", aldus de poli tie. Tot die tijd zit de man vast in het cellencomplex Torentijd in Middelburg. Nee, dat sliep niet lekker in het Ajax-pyjamaatje na de dubbele oor wassing die de Amsterdammers de afgelopen week hadden gekregen. Eerst met 4-0 kansloos ten onder te gen Messi en consorten in Barcelona en afgelopen zondag de vernedering in het Philipsstadion tegen de lokale bedrijfsclub. Onze jonge Middelbur ger, al vanaf zijn geboorte Ajacied, had dan ook flink de pest in. Toen een collega van zijn moeder het verhaal hoorde, zei hij met enige zelfspot dat haar zoon hem altijd mocht bellen voor een troostend woord. „Ik ken het gevoel al jaren. Als Feyenoord-fan." ZEELAND CULTUUR DINSDAG 24 september 2013 niet naar Zeeland CU: kazerne door Jeffrey Kutterink i Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE - Peter Goedegebure van Vishandel GB Yerse ke (hier op de foto op de voorgrond) sleepte maandag middag, op het zonovergoten terras van restaurant De Vluchthaven in Bruinisse, de eerste prijs in de wacht op het NK oesters openen 2013. Tijdens de eerste ronde ging hij de zeven minuten krap voorbij bij het consumeer- klaar maken van 30 stuks platte Zeeuwse oesters. In de fi naleronde kwam hij op krap vier minuten uit Twee ande re Zeeuwse oesterstekers, J. Pekaar van de Oesterproeve- rij uit Yerseke en Peter de Bie van café De Biet in Zierik- zee, werden respectievelijk tweede en derde, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17