beide handen aan n wordt één helft weggespeeld SPORT 43 Sasse eersteklasser verslaat Ivoren Toren met 7-3. Debutant Renzo Ducarmon laat een goede indruk achter. nam het initiatief en nadat een dropkick op de lat was beland, bracht Aleksandrovs zijn team vijf minuten later op een op dat moment verdiende 3-6-voor- sprong. De Middelburgse ploeg had aan vallend nog niets gecreëerd, maar ondanks de numerieke minder heid strafte Anthony Flint zwak tackelwerk van Waterland gena deloos af en hij drukte uit het niets een try, die door Joey Luit- wieler werd geconverteerd: 10-6. De gasten waren daarna de kluts volledig kwijt en de Middelbur gers buitten dat prima uit. Bin nen enkele minuten produceerde Oemoemenoe nog twee try's: Eerst was er een break van Mat thew Grant die door Rowan Geu ze knap werd afgerond. Niet veel later maakte Geuze een intercep tie, waarna Isaac Ngirubia kon scoren. Joey Luitwieler benutte tweemaal de conversie. Oemoemenoe staat nu achtste in de ereklasse met vier punten. middelburg - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn het seizoen in de landelijke competitie goed begonnen. RSR/Ivoren Toren werd met een pak slaag naar huis gestuurd. De reserves van Het Witte Paard ver loren, terwijl het derde team van de Sassenaren won. Landau en Souburg begonnen öök met een overwinning. RSR/Ivoren Toren-HWP Sas van Gent 3-7: Het tiental van Ivoren Toren werd opgerold door de for matie van Hans Groffen. Thibaut Vandenbussche en Tom Piceu hadden hun overwinningen snel binnen. Wout Gryson maakte er zelfs 3-0 van. Debutant Renzo Du carmon won met zwart knap van een sterkere tegenstander, waarna Johan Goormachtigh er 5-0 van maakte. Hans Groffen hield aan zijn toreneindspel een half punt over en dat was voldoende voor de matchwinst. Adrian Roos maakte het nog erger voor de Rot terdamse tegenstanders door te winnen. Enig smetje op de mid dag was de nederlaag van Koen Leenhouts. Oegstgeest 80-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: De reserves van Het Witte Paard begonnen be roerd in de tweede klasse. Her man van de Wynkele pakte te gre tig een stuk en moest dit bekopen met een nederlaag en Marnix van der Zalm snoepte een pionnetje mee, maar werd vervolgens kans loos gelaten. Teamcaptain Kees Nieuwelink kon het tij ook niet keren en verloor. David Roos won als enige. Sliedrecht-HWP Sas van Gent 3 2-6: Het derde team van HWP is in de derde klasse uitstekend be gonnen. Nieuweling Yves Reg- niers luisterde zijn debuut op met een zege. Na een nederlaag van lim van de Vreede en een degelij ke remise van Chris Ghijsels ging het rap. Eric van Wynkele over klaste zijn tegenstander en cap tain Etienne van Leeuwen maak te dankbaar gebruik van de tijd nood van zijn tegenstander. Rudi van de Wynkele en André Galle maakten het karwei af. S. Landau Axel-Middelburg 6-2: De Axelse formatie van Wim Sin- ke is prima begonnen tegen een zwak Middelburg. Quinten Ra- macker won eenvoudig van Adriaan van Haaften en Bas de Fe- ijtet speelde remise tegen de Mid delburgse 1 teamleider Maarten Westerweele. Arthur Hugaert wist Johan de Wolf naar een zeld zame nederlaag te spelen en ook Wim Versporten en Nick Dubbel dam grepen de winst, tegen res pectievelijk Michael Wise en Ro nald Lauer. Enig pluspuntje bij Middelburg was Marcel Nellen, die een punt pakte tegen Wim Sinke. DSC Delft 3-Souburg 3-5: Jeroen Hekhuis haalde remise na heel slecht gestaan te hebben en Hen- rik Westerweele deelde ook het punt met zijn opponent. Henrik Porte verloor vrij duidelijk. René Tiggelman zette dit recht doordat zijn twee lopers beter waren dan de toren van zijn tegenstander. Bert Henderikse speelde een su blieme partij. Collin Boelhouwer zette voor het sluiten van de markt de kers op de taart. ste achttal staat bol van de erva ring en heeft met Alwin en Edo Smit scherpschutters in huis. Bei den waren in voorgaande seizoe nen actief bij Korfbal Leagueclubs en keerden vervolgens terug op het oude nest Het eerste schot van SDO was za terdag meteen raak. Het tweede ook. De zesde doelpoging resul teerde in de 1-3. En tot aan de 5-11 liepen de routiniers één op twee. Maljers had het met lede ogen aan gezien: „We constateerden op de bank dat we de wapens niet had den om de ploeg van scoren af te houden. Soms waren we wel wat te gretig en werden we afgestraft, maar aan die dertien tegengoals til den we niet eens zo zwaar." Wel was het moeilijk te verkrop pen dat TOP zelf maar vijf doel punten maakte voor rust. En bij die vijf treffers zat maar één veld- doelpunt. Het stak Maljers en Crucq dat de ploeg de rust niet nam om tot een uitgespeelde kans te komen. Maljers: „Als één van ons even de ruimte kreeg, be- sloot-ie meteen te schieten. Er zat geen spel in ons team." Crucq: „De tegenstander hoefde niet eens moeite te doen om ons te volgen. Bij ons ontbraken de goede aanval len." In de tweede helft herstelde TOP zich enisgzins. Door meer aan dacht te besteden aan het opzetten van een offensief vond men ook meer gaten in de SDO-muur. Crucq: „Als je alleen de tweede helft bekijkt, hebben we 9-9 ge speeld. SDO was nog steeds de be tere ploeg, maar we deden na rust wel mee. En je kunt niet zeggen dat de tegenstander de teugels liet vieren, want ze deden er alles aan om een hoge uitslag neer te zet ten." De twee trainers hadden zich in die tweede 35 minuten al lang neergelegd bij een nederlaag. Ze zagen vol bewondering hoe SDO, zonder hooghartig te worden, prachtige aanvallen op de mat leg de. Drie keer werden spelers of speelsters van TOP vol-le-dig het bos in gestuurd. Maljers: „Mis schien mag ik het niet zeggen, maar ik vond een paar van hun doelpunten wel erg mooi." Crucq: „Ik vind het knap dat ze binnen hun spel ruimte vonden voor die getructe aanvallen." Beide trainers waren er duidelijk over: ze hadden de toekomstige kampioen aan het werk gezien. En TOP laat zich niet van de wijs brengen door deze 22-14-ne- derlaag. De Arnemuidse ploeg Staat nu derde met zes punten uit vier duels. Crucq: „Daar had den we van tevoren voor gete kend." Crossers laten zich goed zien op ONK De Zeeuwse motorcrossers lieten zich zondag van hun beste kant zien in de laatste wedstrijd van het ONK in Lichtenvoorde. Mark Boot (MXi), Nancy van de Ven (125CC) en Carsten Goedege- bure (85CC) zetten hun beste jaarprestaties neer. Boot werd negende in de dagklassering. In de eerste manche werd de crosser uit Burgh-Haamstede tiende, in de tweede heat elfde. Na twee slechte starts werd Van de Ven (Vlissingen) 26e en achttiende. Die achttiende plaats was haar beste klasse ring, goed voor drie punten. Overall werd ze 21e. Goede- gebure (Yerseke) werd twee keer vierde. Nick van der Lijke derde in Frankrijk Nick van der Lijke is zater dag derde geworden in de Grand Prix de la Somme, een wielerkoers voor profs in Noord-Frankrijk. De 21-ja- rige Middelburger, lid van het opleidingsteam van Ra bobank, maakte deel uit van een kopgroep van negen renners die om de zege sprintte. De Belg Preben van Hecke (Topsport Vlaande ren) won, voor de Fransman Jean-Luc Delpech (Francaise des Jeux). Nipte nederlagen BC Terneuzen De badmintonners van BC Terneuzen begonnen de competitie in de derde klas se van de regio Zeeland met twee nipte nederlagen. Te gen zowel SVBN 2 als Rillan- dia Smashers 2 moest Ter neuzen met 5-3 buigen. Een klasse lager verloor Den Ossaert 1 in eigen huis met 3-5 van 't Pluumpje 3. TTC Middelburg na winst aan kop In de tweede divisie heeft TTC Middelburg met 7-3 gewonnen van US uit Am sterdam. Het tij werd ge keerd na een 0-3-achter- stand. Door de overwinning op US voert TTC Middelburg (Sören de Witte, Jan Henk Bomhof en Riny Kasse) de ranglijst aan in de tweede di visie. Tjoba boekt derde zege op rij De korfballers van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen boekten zaterdag hun derde overwinning op rij in de overgangsklasse D. Ze ver sloegen Odik (Barneveld) met 18-14. Hierdoor staat de Bevelandse ploeg tweede met zes punten uit vier wed strijden. Robin Harinck was met vijf treffers topscorer. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 HWP start met zege door Roeland Alders TOP-korfballer Peter van Belzen is even uit evenwicht. Scores TOP: Corné Bezemer en Petra de Ridder 3, Peter van Belzen en Rem- co Bezemer 2, Nelleke van Belzen, Jeanine Marijs, Jurriaan Bouwens en Michael Hendrikse 1. LICHTENVOORDE MIDDELBURG TERNEUZEN MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77