Piessens en Dhanis heersen TOP Arnemuiden i Chaos troef bij Natuurloop Philippine Bliksemstart voor BC Vlissingen Oemoemenoe grijpt winstkans met 42 SPORT De Belg Kevin Cnudde liep ruim schoots aan de leiding toen een paar kilometer voor de finish het licht bij de voorfietser figuurlijk uit ging. Die kon dus niet verder én met hem Cnudde ook niet. Toen de organisatie eenmaal een vervanger had gevonden, waren nog drie lopers bij Cnudde geko men. Het viertal, met daarin ook Erwin van de Broeke, Edwin de la Ruelle en Matti Buysse, besloot sa men de race uit te lopen en geza menlijk over de finish te gaan. De lopers maakten zich er niet zo druk om. „Dit kan nu eenmaal ge beuren", zei Cnudde. „Natuurlijk moet die fietser de weg goed ken nen, maar ik neem aan dat hij het ook niet bewust heeft gedaan." „We hebben er samen deson danks toch plezier aan beleefd, al hoewel Cnudde de sterkste van ons groepje was", meende Edwin de la Ruelle. Na de wedstrijd bood organisator Theo Knijff zijn excuses aan de at leten aan. „Want dat was niet het enige wat fout ging. Bij de verzor- gingspost in het bos hadden we een pijl aangebracht, maar die bleek- voor de lopers ie hoog te hangen." Bij de vrouwen ging de overwin ning in de wedstrijd over 18 kilo meter naar Corina van de Wege uit Philippine. UITSLAG BC Vlissingen begon met een ster ke verdediging. Maar omdat het aanvallend niet lekker liep, stond het na het eerste kwart slechts 9-12. In het tweede kwart kwam het team van trainer Klaas-Wil lem Barten offensief beter uit de verf, waardoor het verschil opliep naar 27-38 bij rust. De Eindhovense ploeg herstelde zich na rust en BC Vlissingen kon niet voorkomen dat de voorsprong in het derde kwart teniet werd gedaan: 53-53. In het laatste kwart toonde het Zeeuw se team opnieuw de verdedigen de kracht, waardoor BC Vlissin gen al in de eerste wedstrijd de punten pakte. Oemoemenoe kon starten met de ervaren Matthew Grant op de fly-half. De Schot maakte meteen een gedegen indruk. In de begin fase hadden de gasten nog een licht overwicht, maar de Noord-Hollanders kwamen niet verder dan een benutte penalty kick van de Let Andrejs Aleksand- rovs: 0-3. Na een beenbreuk van Jerry Christiaanse lag het duel vanaf de negende minuut bijna een half uur stil. Na de hervatting duurde het lang voor beide teams het ritme hervonden. Nadat Oe moemenoe twee mogelijkheden om langszij te komen had laten liggen, liet Joey Luitwieler in de 32e minuut zien wel van grote af stand raak te kunnen schieten: 3"3- Oemoemenoe begon voorzichtig aan de tweede helft en leek am per te geloven in een overwin ning. Na een tijdstraf voor Scott Flanagan in de vijftigste minuut leek het helemaal fout te gaan voor de thuisclub. Waterland Het RES-circuit, één van de mooi ste accommodaties van ons land, lag er nagenoeg perfect bij. De MX2 2-takten kende de meeste deelnemers: 32. In de eerste man che vestigde Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen alle aan dacht op zich. De KTM-rijdér leid de nagenoeg van start tot finish. Jordi van de Wiele uit Sint-Jan- steen had een matige start, maar legde nog beslag op de derde plaats. Daarachter volgde snelstar- ter Tom Cortvriendt uit Axel. In de tweede manche was Van de Wiele de sterkste voor Van Maaren. De laatste had aan deze klassering voldoende om dagwin naar te worden. Bij de MX2 4-takten sprongen drie rijders er uit Kevin Spruijt kwam beide keren als eerste aan de finish, gevolgd door Michael Janssen uit Oud-Beijerland en Gian Scheele uit Zaamslag. De zwaarste klasse, de MXi, was matig bezet. In de eerste manche ging de winst naar Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg, ge volgd door de Belg Rob Konings en Boy Stockman uit Terneuzen. Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen werd vijfde. In de tweede manche leek er opnieuw geen vuiltje aan de lucht voor Van Kempen. Tegen het eind moest hij als gevolg van de naweeën van de ziekte van Pfeiffer veel gas terugnemen en won Konings de manche én het dagklassement. Tot zijn eigen ver rassing wist Bijvank goed bij te blijven en werd hij derde. Stock man deed het nu wat minder met plaats zes. Bij de veteranen was Patrick Pies sens de spelste man. Hij pakte in beide manches kopstart en was ge lijk gevlogen. Om de overige po diumplaatsen werd fel gestreden. Uiteindelijk werden Bart Mang- nus uit Vogelwaarde en Erik van der Wekken uit Zierikzee de num mers twee en drie. Bij de 85CC werd Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke in beide man ches tweede. Zaterdag gaat de strijd verder in Wemeldinge. Her en der werd TOP na de eerste drie wedstrijden al gebombar deerd tot kampioenskandidaat. Ten onrechte, vond men in Arne muiden. De Walcherse ploeg zou gaan voor handhaving en hoopte voorzichtig op het linkerrijtje. „Als er één ploeg is die voor de titel kan gaan, dan is het SDO", zei trai ner Peter Crucq zaterdag. Erik Mal- jers, die samen met hem voor de groep staat, voegde daar aan toe: „Als ze zo blijven spelen als van daag, worden ze fluitend kam pioen." TOP is een team in opbouw. De Arnemuidse ploeg heeft de afgelo pen seizoenen al grote sprongen gemaakt, maar zit nog niet aan z'n plafond. In de nabije toekomst kan wellicht de stap naar de hoofdklas se gemaakt worden, maar nu nog niet. Bemoedigend is dat er achter de huidige, talentvolle groep al een nieuwe, sterke lichting klaar staat. De Ai van TOP is actief op het hoogste niveau van Nederland en gaat na vier speelrondes zelfs aan kop in één van de twee hoofd klassepoules. SDO is al veel verder. De Utrecht se club draait al vele jaren mee in de subtop van Nederland. Het eer- door Wim de Vos PHILIPPINE - De Natuurloop in Phi lippine verliep zaterdag enigszins chaotisch. Maar de lopers tilden er niet al te zwaar aan. 18.000 meter, mannen: 1. Ex-ae- quo Kevin Cnudde (B), Erwin van de Broeke (Axel), Matti Buysse (B) en Erwin de la Ruelle (Koewacht) 1.10.31, 5. Peter de Vet (Axel) 1.11.07, 6. Christian de Meijer (Phi lippine) 1.11.36, 7. Michael den Hamer (Hoek) 1.12.33, 8. Rudy van Daele (B) 1.13.09,9. Ashwin van de Abeele (Zuiddorpe) 1.13.19,10. Geert Waelput (Vogel waarde) 1.14.50. Vrouwen: 1. Cori na van de Wege (Philippine) 1.30.52, 2. Marga Haarmans (Phi lippine) 1.30.53, 3..Marianne Knijff (Philippine) 1.32.22,4. Linda van de Abeele (Zuiddorpe) 1. 37.57, 5. Jackie Kips (Graauw) 1.39.44. 9000 meter, mannen: 1. Sander Post (Terneuzen) 34.22. Vrouwen: 1. Martine Boute (B) 41.03. 4000 meter, mannen: 1. Kris Der- veaux (B) 13.00. Vrouwen: 1. Shirley Kerkhove (Zuiddorpe) 17.27. Oemoemenoe-rugbyer Anthony Flint heeft de bal stevig vast. Hij maakte één van de try's, foto Ruben Oreel door Hans Markusse VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hadden een droom star! in de promotiedivisie. De Wal- cherse promovendus versloeg za terdag in Eindhoven Almonte met 64-72. MIDDELBURG - In de eerste twee speelrondes bleek dat nieuwkomer Oemoemenoe zich niet kan meten met de toppers in de ereklasse. Maar in de eerste krachtmeting met een van de mindere goden, Waterland, sloeg de Middelburgse promovendus direct toe. Na een 3-3-ruststand eindigde het enerve rende duel in 24-6. door Herman Heuvink AXEL - De motorcrossers Kevin Spruijt uit Meliskerke (MX2 4-tak- ten), Patrick Piessens uit Heikant (veteranen) en Luca Dhanis uit Ter- neuzen (65cc) hebben zaterdag bei de manches gewonnen tijdens de openingswedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap in Axel. Het was op papier de derde wed strijd voor het OZK, maar pas de eerste wedstrijd die doorging. De eerste twee, in Westdorpe en Ril land, konden om uiteenlopende re den niet worden verreden. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Het was een uiterst pijnlijke eerste helft. TOP Arnemui den, na drie speelrondes de num mer één in de overgangsklasse C, kreeg een masterclass korfbal van SDO, de enige andere nog ongesla gen ploeg. De gasten uit Kamerik waren ongekend sterk in de afron ding. In 35 minuten deden ze 28 doelpogingen en scoorden ze der tien keer. TOP probeerde in dezelf de tijdspanne 57 keer raak te schie ten, maar mocht slechts vijf tref fers noteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76