in vijandelijke doel Kleine zege Zaamslag op hekkensluiter SPORT 41 Een zeer gemotiveerd Olympia, met uitblinkers Tim en Douwe Boerbooms, dwong met goed spel de zege af. Al in de eerste minuut opende Jeroen Cauwels de score. Nadat Gijs Schueler in de tiende minuut met de backhand voor 2-o had gezorgd, maakte Jeroen Cauwels de 3-0. Met een gelukki ge treffer kwam Hoeksche Waard terug tot 3-1. Kort voor de pauze zorgde aanvoerder Arjen de Vries via een strafbal voor 4-1. Toen de tweede helft amper be gonnen was, straften de bezoe kers een onoplettendheid af: 4-2. De 5-2 was een ietwat gelukkig, maar wel bijzonder doelpunt: van af de eigen helft scoorde Gijs Schueler met een scoop die door de doelman van richting werd ver anderd. Het werd nog 5-3, waarna Sander Vermeere zeer fraai solo- werk van Douwe Boerbooms in de 6-3 omzette. Pas in de slotmi nuut werd het 6-4. Vierde klasse. Zundert-Rapide 1-7: De overwin ning kwam moeizamer tot stand dan de eindcijfers doen vermoe den. Al na twee minuten kwam Rapide op voorsprong. Na voorbe reidend werk van Maxime Post zorgde Lars van Tatenhove voor die eerste treffer. Nog voor de doelwisseling werd het 0-2 via Maxime Post. Daarna speelde Ra pide meer tegen zichzelf dan te gen Zundert. Mede daardoor moest het team tien minuten na de pauze de aansluitingstreffer in casseren. Het heilige vuur flakkerde pas na achttien minuten in de tweede helft weer op. Binnen een tijdsbe stek van enkele minuten liep Ra pide uit naar 1-5 door treffers van Martijn Burm (2x) en Maxime Post. Een moegestreden Zundert moest daarna ook nog treffers in casseren van Pieter Voorbrood en Martijn Burm. Oranje Zwart-Zaamslag 5-9: Hoe wel de voorsprong op Oranje Zwart nooit kleiner is geweest dan drie punten, werd de ver wachting dat de hekkensluiter met grote cijfers zou worden ver slagen niet waargemaakt. Op de vraag waarom het op het loodzwa re veld in Westmaas zo veel moei te kostte om in het ritme te ko men, had De Waele geen pasklaar antwoord. „Eén vak kwam maar moeizaam los. Het was een geval letje van net niet", zei de Belg. Zaamslag was wel gretig, maar de finesse ontbrak. „Misschien dat we dan toch een type als Erwin Verhelst missen in zo'n wed strijd", vroeg de coach zich hard op af. „Niet zozeer vanwege diens verfijnde techniek, maar wel"van wege zijn sturing." Zonder tegenslag - hij kampte met een klein scheurtje in de me niscus - hoopt Zaamslag komen de zaterdag weer een beroep op Verhelst te kunnen doen. Spirit komt dan op bezoek. Scheldesport wordt weggespeeld De basketballers van Schel desport zijn de competitie in de eerste klasse begon nen met een zware 79-46- nederlaag bij Vossenberg. De Terneuzenaren werden' vanaf de start door de thuisclub overrompeld en keken na de eerste periode tegen een 19-3-achterstand aan. De ruststand was 47-19. In de tweede helft ging het beter, maar een nederlaag was niet meer te voorko men. Bronzen medaille Van 't Westende Judoka Sam van 't Westen- de, afkomstig uit Vlissingen, heeft zaterdag tijdens een Europa Cuptoernooi in Tampere brons gewonnen in de klasse -73 kilo. Hij is daardoor bijna zeker van deelname aan het EK onder 23 jaar, dat in november in Sofia is. Vorig jaar was Van 't Westen- de ook al succesvol in Tamp ere. Toen pakte hij het zil ver. De Bruinvis slaat toe in vierde kwart De waterpoloërs van De Bruinvis zijn sterk aan de competitie begonnen. In Oisterwijk werd met 6-8 ge wonnen door de ploeg uit Sas van Gent. Toch leek het er lang naar uit te zien dat het duel gelijk zou eindigen. Halverwege stond het 3-3 en het was 6-6 na de derde periode. In de laatste periode sloeg De Bruinvis toe. Scores De Bruinvis: Danny Soetens, Adjan Hoste en Tim Roeb 2 en Angelo de Me ijer en Gert Jan Ramondt 1. Streep door Openingsloop De Openingsloop in Zuid- dorpe, de eerste wedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium, gaat za terdag niet door. Dit in verband met ziekte van de organisator. Omdat er geen vervangers zijn om de orga nisatie op zich te nemen, is men tot deze beslissing ge komen. Dit betekent dat het Runnerscriterium dit sei zoen zal bestaan uit elf lo pen. Nipte nederlagen BC Terneuzen De badmintonners van BC Terneuzen begonnen de competitie in de derde klasse van de regio Zeeland met twee nipte nederlagen. Tegen zowel SVBN 2 als Rillandia Smashers 2 moest Terneuzen met 5-3 buigen. Een klasse lager verloor Den Ossaert 1 in eigen huis met 3-5 van 't Pluum- Pje 3- MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 t I Spelmoment uit het duel van Hoofdplaat (geel-zwarte shirts) met Sluis, foto Mark Neelemans door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Na vier wedstrijden staan de korfballers van Zaamslag zonder puntverlies bovenaan in de vierde klasse J. Maar over het spel zijn de coach (Carlo de Waele) en de spelers nog niet tevreden. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens en Pjotr Hamelink 3, Marjan Verhage, Linda Hamelink en Marjolein Ver- poorte 1 BKC-TOP 5 5-5. Scores B.KC: Jan-Wil lem de Groote, Ruben van de Sande, Myrthe Faro, Stephanie Beeke en San dra de Reu 1 Togo 4-Luctor 10-7. Scores Luctor Pieter Kousemaker 3, Eline Jansen 2, Marit de Kok en Peter Durink 1 TERNEUZEN TAMPERE OISTERWIJK ZUIDDORPE TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75