Onverwacht zware nederlaag Voorwaarts Schueler scoopt bal Voetbalsters IJzendijke aan kop na overwinning op Sleeuwijk VIJFDE KLASSE ZONDACVOETBAL 40 SPORT Nog drie voetbalploegen zonder puntenverlies in de vijfde klasse A op zondag. Mannen. RVC/Libanon-Voorwaarts 4-0 (25-22 25-18 25-21 25-21): Een on verwacht zware nederlaag voor de Axelse mannen, die wel een sterke tegenstander troffen. Hoe wel de Axelaars vooraf zeker niet kansloos werden geacht, keerde Voorwaarts met lege handen naar huis. De thuisploeg beschikte over veel lengte en buitte dat voor deel goed uit. Beide ploegen gingen in vrijwel elke set tot het vijftiende punt gelijk op, maar daarna nam RVC/Libanon af stand. De Sterre-Set Up 3-1 (25-12 25-18 19-25 25-11): Na een ronduit mati ge voorbereiding op het seizoen verrasten de mannen van De Ster- re met een overwinning in het eerste competitietreffen. Promo vendus Set Up slaagde er alleen in de derde set in om de aanvalsma- chine van de Zuiddorpenaren aan banden te leggen. De Sterre speel de onbevangen tegen een vol strekt onbekende tegenstander. Spelverdeler Joost Lammerts be diende zijn aanvallers op maat, waarna aan het net de trefzeker heid groot was. Vrouwen. Gepidae-YVC 3-2 (27-25 10-25 16-25 25-21 15-13): Vooraf tekende de vrouwenploeg uit IJzendijke voor twee punten, maar de terug reis werd aanvaard met het besef dat YVC had verzuimd om te win nen. „Er stond een heel ander team dan we verwacht hadden", zei Meijke van der Plas, die sprak over onnodig puntverlies. „We hadden eigenlijk met 1-3 moeten winnen." YVC begon sterk, nam in de eer ste set een voorsprong, maar kon die niet vasthouden. De Zeeuws- Vlamingen pakten in de tweede set de draad op, namen het voor touw en kwamen door winst op gelijke hoogte. Ook in de derde set domineerde Y'VC. Daarna kwam de klad erin. De foutenlast liep op, de pass nam af en de orga nisatie was zoek. De thuisploeg profiteerde van een rommelige fa se aan de Zeeuwse kant van het net en kwam op gelijke hoogte. Het bleek de nekslag voor YVC, dat geloof in eigen kunnen ont beerde. Omdat de pass beneden de maat bleef kon in aanvallend opzicht geen vuist meer worden gemaakt. Sic Pugno-De Sterre 0-4 (12-25 23-25 18-25 16-25): De Zuiddorpse vrouwen hadden geen kind aan de thuisploeg en benutten de eer ste competitiewedstrijd meteen om een bonuspunt aan het totaal toe te voegen. De zeventienjarige spelverdeelster Sofie Colleman maakte haar competitiedebuut en deed dat meer dan verdienstelijk. Tessa van de Vijver en Jolien Fran sen waren prima op dreef. Sic Pugno, dat over meer lengte be schikte en thuis in de regel een lastige tegenstander is, kwam er met uitzondering van in de twee de set niet aan te pas. In het tweede bedrijf moest De Sterre in de achtervolging. Pas in de slotfase lukte het om een opge lopen achterstand weg te poetsen. Een omzetting van trainer Cor Hamelink pakte goed uit en leid de tot een nipte zege. Daarna was De Sterre weer de betere ploeg. Met een lastige op slag en een hechte verdediging liet De Sterre een prima indruk achter. TERNEUZEN - Corn Boys moest in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal zijn eerste neder laag van dit seizoen incasseren. De Sassenaren verloren in Lams- waarde met 3-2 van SDO'63, dat nog steeds zonder puntenverlies is. Zonder puntenverlies bleven ook IJzendijke (10-0 tegen Terho-, le) en Hoofdplaat (5-1 tegen Sluis). SDO'63-Corn Boys 3-2: Nadat de openingsfase voor Corn Boys was, nam SDO'63 het heft in handen. Ruud van Driessche opende uit een vrije trap de score, waarna Jef frey de Koning kort voor de rust de tussenstand op 2-0 bracht. On middellijk na de hervatting voer de De Koning de score op naar 3-0, maar in de zeventigste mi nuut blies Rick Klasen de wed strijd met een fraaie kopbal nieuw leven in. Tien minuten voor tijd werd het ook nog eens 3-2 door een treffer van Sebastian de Me ijer. Met het nodige kunst- en vliegwerk hield SDO in de laatste minuten echter stand. Hoofdplaat-Sluis 5-1: Hoofdplaat was vanaf het begin de bovenlig gende partij, maar had lange tijd moeite om het doel te vinden. Uit één van de spaarzame tegen aanvallen kwam Sluis ook verras send op 0-1 door een doelpunt van John Meijler. Na rust ontnam Hoofdplaat Sluis al snel alle illu sies op een goed resultaat. Binnen tien minuten scoorden Loek Tho- maes en Marvin Cornelis (2x). Thomas van Merode en Mark Boeckhout voorzagen de zege daarna van nog meer glans. IJzendijke-Terhole 10-0: IJzendij ke had geen enkele moeite om Ter hole naar een grote nederlaag te spelen. De bezoekers hielden in de eerste helft nog redelijk lang stand, maar haakten af in de laat ste fase voor de rust. Toen ging het van 1-0 naar 4-0. In de tweede helft liep de score alleen maar ver der op. Voor IJzendijke scoorden Bas Casteleijn (2x), Lodewijk van Keeken (3x), Dwight van Hulle (2x, waarvan eenmaal uit een straf schop), Bas van Wiersum, Jan de Meijer en Kevin Burkey. Graauw-Hulsterloo 0-7: Met vier invallers leverde Graauw te veel in om het Hulsterloo moeilijk te ma ken. De bezoekers stonden al snel op 0-2 en speelden daarna een ge wonnen wedstrijd. Christoff Praet scoorde tweemaal op rij, waarna het 0-3 werd door Niels Vlasveld en 0-4 door opnieuw Praet. In de tweede helft zorgden Alwin de Vos, Remie van Iteghem en Mi chel Burggrave voor de 0-7-eind- uitslag. Zaterdag. Tweede klasse. IJzendijke-Sleeuwijk 4-0: IJzen dijke speelde een goede wedstrijd tegen een verdedigend ingestelde tegenstander. Rosanne Lammers bracht de thuisclub op een i-o-voorsprong en nog voor de rust verdubbelde de middenveld ster uit een schitterende vrije trap de voorsprong. In de tweede helft bleef de ploeg van trainer Ronny van Poucke do- mineren en zag hij het goede spel resulteren in twee treffers van Kel ly van Leeuwe. Zondag. Derde klasse. WDS'19-Terneuzen 3-1: Terneu- zen beleefde in Breda geen al te plezierige middag. Na een wed strijd met diverse gele kaarten (waarvan twee voor Sibel Asanov) werd het 3-1. Twee van de drie tegendoelpunten kwamen ook uit een strafschop voort. WDS'19 nam voor de rust een 2-o-voorsprong en bouwde die na de hervatting uit naar 3-0. Uit een counter bepaalde Kelly de Boeve- re de eindstand op 3-1. Vrouwen. Derde klasse. Hoco-Rapide 2-3: Hoco opende sterk en kwam na tien minuten op voorsprong uit een strafcorner. Daarna was het team uitgeraasd en nam Rapide het initiatief. Dat resulteerde in de 25e minuut in de gelijkmaker van Tatsjana van den Eynde. Zij sloot een lange rush af met een fraaie droge schui ver. Een individuele actie van Stephanie van Haperen zorgde er voor dat Rapide met een voor sprong aan de tweede helft be gon. Ook daarin had Rapide het beste van het spel. De ploeg kwam uit een strafcorner ver diend op 1-3 door Leonie de Bruij- ne. Daarna verzuimde Rapide ruimer afstand te nemen. Via een dubieu ze tegentreffer hervond Hoco zelfs nog de aansluiting. Vierde klasse. Tempo-Olympia 3-0: Het jeugdi ge Olympia liet zich in de beginfa se overdonderen door de meer ge routineerde thuisploeg. Al vrij vroeg kwam Tempo wat gelukkig op voorsprong. Binnen acht minu ten maakte dat team ook de 2-0 en kort voor de doelwisseling werd het zelfs nog 3-0. In de tweede helft herstelde Olympia zich knap. De druk die het team uit Terneuzen ontwik kelde, leverde ook twee fraaie doelkansen op. Mannen. Derde klasse. Olympia-Hoeksche Waard 6-4: door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Voor de Zeeuws- Vlaamse volleybalploegen is de competitie met wisselend succes begonnen. De mannen (3-1) en vrouwen (4-0) van De Sterre boek ten een ruime overwinning. De vrouwen van YVC incasseerden een nipte 3-2-nederlaag. In de pro motieklasse gingen de mannen van Voorwaarts met 4-0 onderuit bij RVC/Libanon. SDO'63 velt Corn Boys in topper door Eddy van der Hooft door Peter Snelders door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke zijn na de 4-0-winst tegen Sleeuwijk medekoploper in de tweede klasse B van het zaterdag voetbal. In de vijfde klasse won IJ zendijke 2 met 3-0 van Zaamslag en verloor Koewacht met 3-1 bij Bruse Boys. Rosanne Lammers scoorde zater dag tweemaal voor IJzendijke. Vijfde klasse. IJzendijke-Zaamslag 3-0 (2-0). Daph ne van Waterschoot 1 -0, Demi Kareis 2-0, Mireille Cornelis 3-0. Bruse Boys-Koewacht 3-1 (1-0). Chelsea van Wolvelaer 3-1. Vierde klasse. NSV-Hontenisse 3-1 (1-1). Scorever- loop: 1-0, Emu van Hooije 1-1, 2-1, 3-1. FC Axel-DES 2 4-4 (1-3). Scorever loop: 0-1, 0-2, 0-3, Alicia Huijsman 1 -3, Linda van Meurs 2-3, 2-4, Linda van Meurs 3-4 en 4-4. Vijfde klasse. Devo-Vogelwaarde 3-0 (1-0). TERNEUZEN - De hockeysters van Rapide blijven opmerkelijk preste ren in de derde klasse. Ook het der de duel werd zondag winnend afge sloten door de vrouwen uit Hulst. De mannen van Rapide zegevier den eveneens. Hoogtepunt van het duel was een scoop van Gijs Schue ler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74