De la Ruelle draait de rollen om Emoties na droomzege in Hellendoorn Rally SPORT 39 25 van Dijk uit Monster. Johnny Ra- via uit Zierikzee was met de zes de plaats de tweede Zeeuw. Bij de vrouwen had de voormali ge Schouwse Leonie Ton - ze woont tegenwoordig in Kamper land - even uitzicht op de zege. Ze bleek te snel gestart. Al na acht ki lometer kwam ze de man met de hamer tegen en ging Vanessa Hart man uit Den Briel haar voorbij. „Ik heb zwarte sneeuw gezien", zei Ton. „Ik kan me niet herinne ren dat ik ooit zo heb afgezien." Ton finishte als tweede, maar had in de laatste twaalf kilometer ze ven minuten moeten toegeven op de veertigjarige Hartman, die nog „Ik ben tevreden met mijn twee de plaats, meer zat er vandaag niet in", zei Rabout. „Edwin ver trok heel snel en ik kwam er niet meer bij." Het was de dertiende keer dat Dwars door de Zwingeul werd ge lopen. Ongeveer tachtig lopers waagden zich aan de wedstrijd over het mulle zand en door het koude zeewater van Het Zwin. „Je kunt het bijna sadistisch noe men dat wij dit hebben gelopen, maar ik deed het met plezier", zei Rabout. De la Ruelle meldde even later op zijn blog dat het af en toe niet eens op hardlopen leek. 'Het is ei genlijk beestachtig om hier een parkoers uit te leggen', stelde de inwoner van Koewacht. Natuurlijk deden De la Ruelle en Rabout voor hun plezier mee aan Dwars door de Zwingeul. Maar er is meer: „Het is de laatste jaren een onderlinge strijd tussen ons. Natuurlijk geniet ik wel van de omgeving, maar als ik kan win nen ben ik daar meer op gefo cust", aldus de Aardenburger. De la Ruelle erkende dat de strijd er is. 'Alleen Rabout kon mij volgen en dat is wel vaker zo, maar ook andersom kan het gebeuren. Dan kan ik Theo niet volgen.' Rabout zag de wedstrijd van zon dag als het begin van het winter seizoen. „Nu komen er veel cross wedstrijden aan die leuk zijn om te lopen", vertelde hij. „Aan de Kustmarathon doe ik niet mee, wellicht ga ik voor een goede vriend nog hazen in de marathon van Eindhoven, maar dat is het dan wel." Het schema van De la Ruelle is ook niet afgestemd op de Kustma rathon. Hij ziet zichzelf liever op geplaveide wegen lopen en op kor tere afstanden. Of de hardloopwedstrijd in Cad zand volgend jaar nog gelopen kan worden, is de vraag. Het Zwin-gebied moet wellicht ontpolderd worden. Rabout en De la Ruelle maken zich er niet druk om. „We zien wel", zei Ra bout. „Mocht er volgend jaar een wedstrijd zijn, dan zijn we erbij en gaan we allebei voor de winst." Bij de vrouwen ging de winst naar de Belgische Catheri ne Verhelst. Zij liep het parkoers in 41.01 minuten. maar vijf jaar hardloopt. Nadine de Wilde uit Wilhelminadorp werd knap derde. Voor Hartman, Pleijte, Ton en nog tal van anderen was de Trail by the Sea de laatste test voor de Kustmarathon. Die is over twaalf dagen. „Het gas gaat er nu af. Ik ga taperen", kondigde Pleijte aan. Dat gaat Hartman ook doen, al noemt zij het niet taperen maar ki lometers afbouwen. De korte versie van de Trail by the Sea is in korte tijd het vierde product van de stichting Sportpro- motion Zeeland. Eerder werden de lange Trail by the Sea, de Run into the Sea en de Halve van Ren- esse van de grond getild. Waarom naast een lange (38 kilo meter) ook een korte trail? „Om dat de lange trail voor veel men sen te zwaar is en we ze toch ken nis willen laten maken met traillo- pen", legde Sandra Priemis uit. Ze vormt samen met Cor Muller en Fer Bouwens de drijvende kracht achter de organiserende stichting Sportpromotion Zeeland. Zit er meer in vat? „De inspriratie is er wel en ideeën zijn er ook ge noeg. We moeten alleen kijken of het realistisch is. Het is dankbaar werk, we hebben veel steun van vrijwilligers, maar in de organisa tie gaat veel tijd en werk zitten." Welke ideeën er zoal opborrelen? „Laat ik daar maar niets over zeg gen", zei-Priemis. „Straks gaan an deren er nog mee lopen." Eén plan wil ze toch wel openba ren. Priemis, een verknocht paard- rijdster, zou graag een paardent- rail door de boswachterij organise ren. Het is echter moeilijk, omdat er ver van het parkoers gestart moet worden. Sinds manege Lisi- dina dicht is, is het bos voor paard rijders ver weg. De organisatie liet zondag andermaal zien dat een trail een heel andere sfeer uit straalt dan een loop over de weg of een cross. Vooraf was er gratis koffie of thee, na afloop gratis lasagne. Trailers zijn relaxed. Voor, na en tijdens de trail. De Hellendoorn Rally 2013 nadert de meet van de laatste klassement sproef Beuseberg. De marshal kan roepen wat ze wil, maar niemand gaat nu nog achter de auto's van de organisatie in de berm staan. Iedereen, van de Kuipers-clan en de persmuskieten tot aan de rally liefhebbers, wil hét moment van nabij meemaken. Het geraas wordt luider. Daar doemt de auto in de vertrouwde kleuren van het FERM-team op. Dennis Kuipers gooit 'm in de an kers, slaat een high five met zijn Belgische navigator Robin Huys- mans en roept 'yes, we hebben 'm'. De menigte heeft intussen de bolide ingesloten. „Dennis weet 't al", scandeert een vertrouweling. De door hem zo gewenste eerste overwinning in de Hellendoorn Rally is een feit. „Eerst de tijden nog, jongens", brult pa Kuipers vanuit de bocht. Camera's en microfoons scharen zich om Dennis Kuipers. Natuur lijk wordt er 'wat gaat er door je heen?' gevraagd. De 27-jarige Bor- nenaar blijft als altijd de vriende lijkheid zelve, maar hij laat niet het achterste van zijn tong zien. Wel een stralende glimlach die de ze avond niet meer zal verdwij nen. Er volgen omhelzingen, héél veel alsof het om een poging voor het Guinness Book of Records gaat. Er wordt uitbundig gezoend met vriendin Marion en moeder Desiree. Er wordt gedanst - nog net niet bovenop de wagen. De champagne spuit. Heel de meute is opeens vriend van de winnaar. Op een afstand staat pa Kuipers toe te kijken. Ook een manier van genieten. Dan vinden vader en zoon elkaar. Ook hier een omstren geling. „Dank je, pa", zegt Dennis. „Mooi man", reageert een zicht baar ontroerde René. Dit zijn mannen die maar weinig woorden nodig hebben. Even ver derop fonkelt wederhelft Marion: „Hij wilde het ook zo graag, een keer de Hellendoorn Rally win nen. Heb je gezien hoe witjes hij vrijdag was? Dat was natuurlijk van de spanning." Dennis wordt intussen omhoog getild door zijn Hengelose maatje Peter van Merfc- steijn junior, die tweede is gewor den. Hij juicht nog maar eens. Moeder Desiree slaat het gade. „M'n hart stond daarnet even stil", bekent ze. „Ik gun Dennis dit zo." „Het is wel duidelijk dat wij in Nederland in verge lijking met het buitenland veel meer met techniek bezig zijn. Daar is het toch meer raggen en brute kracht." Zwemster Ranomi Kromowidjojo in het Al gemeen Dagblad. „We hadden de verkeerde tactiek gekozen, denk ik. Het probleem lag niet bij mij, maar bij de ploeg. Maar van de mensen hoor je dan snel: 'Zie je wel, het was weer De Zeeuw!"' Anderlecht-middenvelder Demy de Zeeuw na het met 2-0 verloren Champions League duel tegen Benfica in Het Nieuwsblad. „Het was puur toeval dat ik na het laatste fluitsig naal bij Messi in de buurt stond. Hij wilde shirtje ruilen, maar wel binnen. Of hij mijn shirt ook heeft? Als het goed is wel." Ajacied Nicolai Boilesen in De Telegraaf. „Johan behoort tot 0,01 procent van de voetballers die 'legends', 'immortals' zijn. Ik behoor tot de rest die komt, gaat en wordt vergeten." Jordi CruijfFin Voetbal International. „Het lukt ons niet om in contact te komen met de UCI, de internationale wielerunie. Dat baart mij nog de meeste zorgen. We worden gewoon niet serieus genomen.' Wielrenster Marijn de Vries in Trouw. „Ik ga er niet over piepen dat we geen geld krijgen. Nou en? Verwende spelers winnen nooit wat." Volleybalbondscoach Edwin Benne in het Al gemeen Dagblad. „De druk is nu veel hoger omdat ik alles te verlie zen heb. In Londen had ik alleen maar iets te win nen." Turner Epke Zonderland in Trouw. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 axed naar zege 'Trait-Sea Duinz W»*"1 Je duinen bij Westenschouwen. foto Ronald den Dekker door Jordy van de Brug CADZAND-BAD - In het duingebied van Cadzand is Edwin de la Ruelle voor de vijfde keer winnaar gewor den van de hardloopwedstrijd Dwars door de Zwingeul. De Koe wachtenaar finishte na 7,5 kilome ter in 32 minuten en 58 seconden. De winnaar van 2012, Aardenbur ger Theo Rabout, werd tweede op iets meer dan een halve minuut van de winnaar. door Dick Janssen HOLTEN - Aan de einder schemert het avondrood boven de maïskol ven op de Holtense es. Zaterdaga vond even na half acht. Het is een drukte van belang aan de anders zo rustieke Aalpolsweg. Vader René Kuipers staat verderop in de bocht helemaal alleen te wachten op de komst van zijn zoon Dennis in zijn Ford Fiesta 1.6 WRC. Soms blikt hij op zijn mobieltje. De ont knoping is bijna daar...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73