van Jong Ambon Vlissingen moet stuk meedogenlozer zijn Naïef Goes ook bij HFC onderuit Zeelandia Middelburg ten onder in Made Ibrahim Cissé binnen de lijnen zette de thuisploeg Oostburg na de thee meer onder druk. Een kwartier voor tijd leverde dit de aansluitingstreffer op van Ibra him Cissé: 1-2. In de slotfase was er een goede kans op de gelijkma ker die door Soufian Doorns ech ter niet werd benut. Sluiskil-Schoondijke 1-4: Een slap gestart Sluiskil werd op ach- terstand gezet door Yassine Bena- li en Norredine Zaha: 0-2 bij rust. Na de 1-2 van Mourad Kesikbas in de zestigste minuut was er een korte opleving bij de thuisploeg. Al snel bracht Norredine Zaha echter de marge weer op twee treffers (1-3) en toen was de wed strijd gespeeld. Arek Nikolajzcyk bepaalde de eindstand op 1-4, waardoor Sluiskil ook na drie wed strijden nog puntenloos blijft. Zeeland Sport-Jong Ambon 1-3: Al na vijf minuten keek de thuis- ploeg tegen een achterstand aan na een treffer van Daniel Pattina- ma: 0-1. Azdine Boufrahi maakte er uit een voorzet van Wouter van Belzen 1-1 van, maar op slag van rust bracht Björn Langeveld vanaf elf meter de Middelburgers opnieuw op voorsprong: 1-2. In de zeventigste minuut was er op nieuw een overtreding op Martin Waisapy die een strafschop ople verde. Robin Jilleba stopte de in zet van Björn Langeveld, maar was kansloos in de rebound: 1-3. WW'67-Vosmeer 6-1: In de vier de klasse B was Vosmeer kansloos tegen WVV'67, dat eveneens vo rig seizoen nog in de vijfde klasse uitkwam. Nadat de thuisploeg door treffers van Peter Vriens, Ro nald Bogers en Joey van Hooij- donk naar 3-0 was uitgelopen, scoorde Jeffrey Driehuis tegen. Uiteindelijk ging Vosmeer met 6-1 ten onder. Voor de rust was de ploeg van trai ner Ruud Pennings heer en mees ter in Eersel. Dat werd echter niet in de stand uitgedrukt. Alleen Hoessein Bouzambou verzilverde een van de vier honderpocentkan- sen. Na een steekbal van Etiënne Malie strafte hij - met een gave lob - weifelend optreden van de Brabantse goalie af: 0-1. Khalid el Hattach en Abdoe Abdenbi ver zuimden vervolgens het duel in het slot te gooien. „Want als we op 0-2 zouden komen, zag ik EFC niet meer terugkomen", verzucht te trainer Ruud Pennings. „Dit soort wedstrijden moeten we vroegtijdig beslissen. Vorige week verspeelden we tegen Longa zo nog bijna de overwinning. We moeten meedogenlozer worden." De kansen in de eerste helft ten spijt kwam de thuisploeg vlak na rust langszij. Een voorzet van de zijkant werd door Bas Baljaars tot doelpunt gepromoveerd. EFC ging vervolgens opportunisti- scher spelen en Vlissingen ging daarin mee. Echt uitgespeelde kansen kreeg de ploeg niet meer, al hadden Bouzambou en Loren zo de Groot nog voor drie punten kunnen zorgen. Met zeven punten uit drie wed strijden is Vlissingen wel koplo per, al heeft Brabantia, dat zes punten heeft, een wedstrijd min der gespeeld. MIDDELBURG - Zeelandia Mid delburg was zondag niet opgewas sen tegen Madese Boys. De tweedeklasser ging met 3-0 ten onder. In de eerste helft waren de Mid delburgers de bovenliggende par tij, maar lieten Dennis Kovacevic en Rogier Veenstra in kansrijke positie na om de score te openen. Na tien minuten in de tweede helft "kreeg de ploeg hiervoor de rekening gepresenteerd toen de thuisploeg wel scoorde: 1-0. De be zoekers waren hierdoor even de kluts kwijt en de Brabanders pro fiteerden meteen door uit een hoekschop de voorsprong te ver dubbelen. Met opportunistisch spel probeer den de Zeeuwen hierna nog wat aan de stand te doen, maar dat lukte niet. Het elftal uit Made kwam zelfs nog op 3-0. is gegaan. Als we ons defensief niet verbeteren, blijven we zulke goals tegenkrijgen." Het was vooral heel naïef wat Goes had laten zien, merkte De Nooijer terecht op. De trainer baalde van het gebrek aan scherp te bij vrijwel iedere speler. Hij ver wees naar de derde HFC-goal, waarbij Wouter Haarmans het eindstation was na een reeks kor te combinaties en hakjes. De Nooijer: „Een mooi doelpunt, ab soluut. Maar ze kunnen zo combi neren, omdat wij iedere keer een stap te laat komen. Ik miste de wil om te winnen. En dat ga ik ze ook vertellen." Sinan Coban, die sterk voetbalde als aanspeelpunt, redde drie minuten na de 3-0 nog de eer voor Goes. Het laatste woord was voor de boomlange Carlos Opoku, die een strafschop benutte (4-1). Zondag treft Goes op eigen veld Dosko, dat pas één punt heeft. „Hopelijk heb ik dan al iets meer keus", zei De Nooijer, die er van uit gaat dat Shannon Braafhart jr. dan weer fit is en Claudio Wende speelgerechtigd. „Roysel James en Sherief Tawfik zijn ook op de te rugweg. Met al die jongens erbij moet het beter worden. Anders hebben we echt een probleem." KARAKTERISTIEK Cristina en Hasan Basagac te ge makkelijk van de bal gezet door de robuuste tegenstanders. „Je zag de kopjes omlaag gaan. ?r Het vertrouwen is dan weg. We hadden nog wel een half uur lan- t ger kunnen spelen, maar dan had- al- den we nog niet gescoord", gaf Ot- iu- tens de machteloosheid van zijn team aan. e Eén doelpunt heeft Terneuzen ge maakt in drie duels. Men ont- De derde nederlaag op rij zorgde voor veel onderlinge irritaties. Jo nathan Constansia, die een con stante dreiging was voor de HFC-defensie, draaide er niet om heen. „Een aantal jongens snapt niet wat er op dit niveau gevraagd wordt", zei de aanvaller. „Neem al leen de mentaliteit waarmee som mige jongens een wedstrijd in gaan. Dat kan echt niet." Midden velder Raymond Wolff: „Op dit moment hebben we te weinig winnaars. Zag je hoe dat HFC te keer ging? Ze zaten er bovenop." Het vlaggenschip van de elite club, waar de rollende r in menig keel is terug te vinden, is niet eens zo'n wervelend elftal. Maar HFC profiteerde wel een paar keer van zwakke momenten bij Goes. Er waren nog geen drie mi nuten verstreken toen Martijn Tjon-A Njoek weg mocht draaien bij Goes-verdediger Quincy Gooding en zag hoe Matthew Len tink de korte hoek openliet (1-0). „Zo verdedigen, dat kan echt niet", was De Nooijer na afloop duidelijk. „En die 2-0, hoe kan die bal er nu eigenlijk in?" Tjon-A Njoek schoot de bal van net buiten het strafschopgebied via de muur in de verste hoek, in de laatste seconden van de eerste helft. HFC was daarmee redelijk effectief, waar dat van Goes niet gezegd kon worden. Het ontbrak vooral een goede eindpass, waar door menig goede aanval voortij dig strandde. „Tel daarbij op dat we het op cruciale momenten ver dedigend niet op orde hadden. Dan weet je waar het vooral mis beert ook een type spits als Domi nique Verlinde, die slim positie koos voor het doel en regelmatig scoorde. Terneuzen is na vorig sei zoen, min of meer gedwongen, een andere weg ingeslagen. Met jonge spelers, omringd door routi niers als Remco van Leeuwen, Roel Alberti en doelman Dennis Wondergem, wordt het geduld niet langer op de proef gesteld nu de punten uitblijven. Ottens: „Ik moet met deze jon gens verder. Er is geen andere keus." Het wachten is wellicht op Erik Jan Naudts, die zondag in het tweede elftal zijn rentree maakte. Naudts heeft eerder be wezen die aanvallende rol aan te kunnen. Trouwe supporters gin gen al ruim voor het einde van de wedstrijd naar huis. „Met deze ploeg gaan we naar de derde klas se", mopperde een van hen. ■V door Bob Maes EERSEL - VC Vlissingen speelde zon dag gelijk bij EFC en dat had het aan zichzelf te wijten. In de eerste helft werd kans op kans gemist. Daardoor kwam de eersteklasser niet verder dan 1-1. Desondanks is de ploeg koploper. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 SPORT 37 Koninklijke HFC-Goes 4-1 (2-0). 3. Martijn Tjon-A Njoek 1 -0,45+3. Martijn Tjon-A Njoek 2-0, 80. Wouter Haarmans 3-0, 83. Sinan Coban 3-1, 90+5. Carlos Opoku 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: V.L. Barrett (Deest). Gele kaart Ilias Houda (HFC) en Menancio Weeda (Goes). Aantal toeschou wers: 400. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder (57. Tom de Bonte), Me nancio Weeda, Quincy Gooding (66. Trung Tran), Dangelo Martien; Frits Paap, Raymond Wolff, Thijs van den Dries; Ray Kroon, Sinan Coban en Jonathan Constansia (75. Mahboeb Rahimi). door Barry van der Hooft HAARLEM - Van paniek is nog geen sprake. Maar tijd voor een goed ge sprek is het na drie nederlagen wel bij Goes. Vanavond kan een aantal spelers de borst natmaken, als Gé- rard de Nooijer zijn nabespreking 'houdt naar aanleiding van het duel met de Koninklijke HFC.Goes ver loor met 4-1 en is daardoor de puntloze hekkensluiter in de hoofd klasse A. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71