HW'24 gedeeld koploper na zege Zeeuws-Vlaams kwartet hijgt in nek 36 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAG Het seizoen verloopt tot nog toe dramatisch voor Terneuzen. De supporters beginnen zich te roeren. Unitas'30-Philippine 6-0: De be ginfase leverde drie goede kansen op rij op voor de bezoekers, die ze echter niet benutten. Hierna was de thuisploeg voor rust wel tweemaal trefzeker en begon het met een 2-0-voorsprong aan de thee. De tweede helft was nog maar drie minuten oud toen het 3-0 werd, waarmee de wedstrijd beslist was. Even later kreeg Step- han Epskamp rood en stond Phi lippine nog maar met tien spelers in het veld. Unitas'30 bouwde ver volgens de score verder uit naar 6-0. Topscorer bij de Brabanders was lordy Bollaart met drie tref fers. Rachid Moesant (2x) en Lars Rampaart maakten het halve do zijn vol. HW'24-Internos 3-1: In dit duel, tegen een traditioneel lastige te genstander voor HVV'24, vierde Evert van den Berg zijn rentree na een jaar bij Internos te hebben gespeeld. Na een kwartier was het Van den Berg die een fel HW'24 op voorsprong bracht: 1-0. Jari Vyaene en Michal Szcza- winski bekroonden hierna een goede eerste helft van de Hulste naren door de stand halverwege op 3-0 te bepalen. Na rust ver zuimde de thuisploeg verder uit te lopen en konden de bezoekers weinig gevaar stichten, omdat hun topscorer Patrick Schalk goed in bedwang werd gehouden door de Hulsterse verdedigers. Kort voor tijd viel er toch nog een te gentreffer uit een strafschop, maar deze bracht de spanning niet terug, Aardenburg-Hontenisse 0-3: In deze derby vierde Jeroen Verschu ren zijn rentree na langdurig bles sureleed bij de bezoekers. Bij Aar denburg werd het doel verdedigd door aanwinst Giovanni Strubbe, die in zijn eerste duel echter al na een halfuur geblesseerd moest worden vervangen door John Pari- daen. Ondanks deze tegenslag zet te de thuisploeg Hontenisse de eerste twintig minuten na rust vast op eigen helft, maar liet het hierbij drie goede kansen onbe nut. Aan de andere kant was het in de 67e minuut wel raak via Tom Rijk (0-1), die er kort hierna vanaf elf meter ook 0-2 van maak te. Aardenburg was hiermee ver slagen en in de slotfase bepaalde Wesley Leys de eindstand op 0-3. Cluzona-Luctor'88 4-1 (2-1). Rutger van Rossum 2-1. Patrijzen-Vogelwaarde 3-2: Na de snelle openingstreffer van Rick Moens in de derde minuut, bracht Nick van Craenenbroeck Patrijzen weer langszij in een ver der matige eerste helft. In de eerste twintig minuten van het tweede bedrijf was een sterke thuisploeg te zien. Patrijzen kwam door een eigen doelpunt van Paul Strooband en een treffer van invaller Danny Faes op 3-1, na een uur voetbal. Patrijzen, dat ver zuimde hierna verder afstand te nemen, kende in het laatste kwar tier een terugval. Vogelwaarde kwam kort voor tijd nog wel te rug tot 3-2 via David Smits, maar echt in gevaar kwam de zege van de thuisploeg niet meer. Steen-Biervliet 1-1: Tegen het ein de van een gelijkopgaande eerste helft met veel middenveldspel opende Ilyas Yavuz de score na mens de bezoekers: 0-1. In de tweede helft was het veldspel van Steen beter verzorgd en kwam Biervliet naarmate de wedstrijd vorderde conditioneel wat in de problemen. Meer dan de 1-1 uit een afstandsschot van Giovanni Lekaj leverde dit echter niet op voor de thuisploeg, die hiermee zijn eerste punten verspeelde. Groede-Clinge 0-3: Clinge was de betere ploeg tegen Groede, dat vorige week nog met een forse ne derlaag uit Breskens was vertrok ken. Toch bood de thuisploeg goed tegenspel, al wist men hier bij niet vaak voor het doel van Clinge op te duiken. In de vijftien de minuut werd de score geopend door Percy Verlinden, waarna Emanuel Ouwels de stand op 0-2 bracht. Na een kwartier in de tweede helft zette Thomas Leegwater de 0-3 op het bord, waarna het reste rende halfuur geen treffers meer opleverde. Koewacht-Breskens 2-4: In een leuk duel tussen twee voetballen de ploegen werd de eerste helft met een terechte 1-1-stand afgeslo ten na treffers van Ned de Looze en Robin Mariman. Vrijwel direct vanaf de aftrap voor het tweede bedrijf bracht Thomas Kodde de bezoekers opnieuw op voor sprong (1-2), maar Joey Schelf hout zette de teams opnieuw op gelijke hoogte. Uit een hele ono verzichtelijke situatie - na een misverstand tussen doelman en laatste man - werd het in de 65e minuut 2-3 via een eigen doel punt. Koewacht ging hierna op zoek naar de gelijkmaker, maar Kjell Verschorre profiteerde van de ruimte en bepaalde de eind stand op 2-4. RIA W-Oostburg 1-2: Meer balbe zit was er voor RIA W, maar het was een effectief counterend Oost burg dat voor rust via Jimmy Jan sen tweemaal trefzeker was: 0-2. Met de invallers Rody Uranie en TERNEUZEN - Terneuzen-trainer Henk Ottens was zaterdag jarig. Een overwinning zou zondag te gen BSC zijn mooiste geschenk zijn geweest, maar dat was hem niet gegund. BSC ging met een 0-1-overwinning op het Vliegen de Hollandercomplex huiswaarts. Dat betekende de derde nederlaag in de tweede klasse E in evenzo veel wedstrijden. De club moet al mijlenver in de KARAKTERISTIEK historie teruggaan voor een derge lijke dramatische competitiestart. „Bij mijn weten heb ik zelf ook nooit zo'n slecht begin van het seizoen meegemaakt", zei Ottens na afloop. Het was extra zuur dat het verlies tegen de pover spelen de Brabanders onnodig was. Ter- neuzen oogde qua veldspel als èen modale tweedeklasser, maar eenmaal in het strafschopgebied bleken veel spelers last van faal angst te hebben. Zo schoot Jozué Weever, die als linksachter begon en voorin eindigde, de bal in de korte hoek voor de dankbare BSC-doelman Marcus van Merrienboer en kwamen er nog meer mogelijkheden voor Lars de Voogd, Hasan Basagac en Bart van den Hemel. Zij misten de scherp te voor het doel. „We speelden goed tot aan het zestienmeterge bied en kregen best kansen. Dan is het belangrijk om op voor sprong te komen. Nu liepen we weer achter de feiten aan", zei Ottens over de goede eerste helft. Op slag van rust werd slecht uitverdedigen bij Terneuzen af gestraft door Guillano Wierikx: 0-1. In de tweede helft had Terneuzen meer moeite om de stugge verde- diging van de Brabanders uit el kaar te spelen. Desondanks kreeg Van den Hemel twee goede kop- kansen en Weever, die langs de linkerkant goed doorkwam, zag zijn inzet van de doellijn gehaald. Terneuzen ging met Timon van der Hooft voor de geblesseerde Roel Alberti met drie aanvallers spelen, maar de aanvoer naar de spitsen was te mager om de Roosendalers te verontrusten. Een slotoffensief zat er niet meer in, omdat Terneuzen fysiek en kopkracht miste. Duidelijk is dat de roodzwarten een sterke aanval ler missen, die de bal kan vasthou den of in het strafschopgebied oorlog kan maken. Zo werden de technisch begaafde Railison I door Jos van Belzen MIDDELBURG - Promovendus Philip pine, dat uit de eerste twee wed strijden het maximale aantal pun ten had behaald, werd zondag door Unitas'30 met een 6-0-nederlaag naar huis gestuurd. HW'24 beslis te op eigen veld het altijd lastige duel tegen Internos met 3-1 in zijn voordeel. De Hulstenaren zijn nu gedeeld koploper in de derde klas se In Aardenburg ging Hontenisse er na een doelpuntloze eerste helft met drie punten vandoor. 6 Philippine scoorde dit seizoen al elf keer, maar kreeg er zondag tegen Unitas'30 ook zes tegen. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Jong Ambon is met een honderdprocentscore koploper in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal. De Middelburgse club wordt op twee punten gevolgd door een eveneens ongeslagen Zeeuws-Vlaamse kwartet, te weten Breskens, Clinge, Oostburg en Steen. Komende zondag staan Bres kens en Steen overigens tegenover elkaar. Jong Ambon heeft drie duels gespeeld, heeft drie duels gewonnen en scoorde elk van die duels drie keer. Een groot tekort aan goals door Aector Dooms Temeuzen-BSC 0-1 (0-1). 42. Guil- liano Wierikx 0-1. Scheidsrechter M. Hermus (Etten-Leur). Gele kaart Liam O'Shea, Hasan Basag ac, Temren Ercakar (allen Terneu zen), Leo van Wezel (BSC). Aantal toeschouwers: 150. Terneuzen: Dennis Wondergem; Mare Verwei, Roel Alberti (63. Timon van der Hooft), Quincy Poortvliet, Jozue Weever; Bart van den Hemel, Liam O'Shea, Remco van Leeuwen, Lars de Voogd; Rai- lison Cristina, Hasan Basagac (69. Temren Ercakar). Hasan Basagac (rechts) snelt voorbij een tegenstander van BSC. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70