Kilometervreter Martens heeft plek gevonden bij Hoek \V23 V Terneuzense Boys slikt de c 34 SPORT HOOFDKLASSE B Vroege rode kaart voor Jaap Esser overschaduwt verloren duel van Bevelandse hoofdklasser. Het werd 0-5, maar het had ook net zo goed 1-8 of 1-9 kunnen zijn. Want Hoek opende al na zes minuten de score (kopbal Nick de Groote), kreeg daarna twee hon- derdprocentkansen om de score uit te breiden, maar deed dat pas vlak voor rust. Hakim Boucheta, die voor het eersts in de basis stond, dolde op de achterlijn twee verdedigers (een panna en een sleepbeweging) en bediende ver volgens de instormende Birgen Martens (0-2). De Groote maakte er in blessuretijd op aangeven van Fabian Wilson nog 0-3 van. Dat de rechtsback een assist op zijn naam kreeg, was vooral het gevolg van de gekozen strijdwij ze. Zonder de gepasseerde links back Thomas van den Houten speelde Hoek geen 4-3-3, maar 3-5-2. Drie verdedigers dus, met Thomas van Renterghem (links) en Wilson daarvoor als buitenste, lopende pionnen. Centraal op het middenveld was Reguillo Vande- pitte de controleur, Boucheta de creatieve geest en Martens de lo per met ongelofelijk veel inhoud. Het is dat hij kort na rust de zo veelste aanval niet afrondde, an ders was de score nog veel hoger uitgevallen. Dat lag overigens niet alleen aan Martens, want ook Guillaume Clinckemaillie liet meteen na rust twee enorme mo gelijkheden onbenut. Gert-Jan van Leiden (64e minuut, kopbal uit een corner) en invaller Kyle Doesburg (90e minuut, op aange ven van de eveneens ingevallen Van den Houten) maakten er uit eindelijk nog 0-5 van. Het voelde voor Stedoco als een pijnlijke masterclass. De thuis ploeg had nauwelijks iets in te brengen, op één afstandsschot op IvJrTE-BOUSSeN ■BMbbhB de onderkant van de lat na dan. Waar het spel van Hoek tegen Hei nenoord soms pijn deed aan de ogen, rolde nu de ene na de ande re aanvalsgolf over het kleine veld. „Over het eerste halfuur was ik niet echt tevreden", zei trainer Kenny Verhoene. „Omdat we te weinig deden met de ruimte die. we kregen. Dat werd daarna wel beter." Over de speelwijze zei hij: „Met het materiaal dat we nu tot onze beschikking hebben is dit op dit moment in mijn ogen het beste systeem. Met een speler tieq meter dieper of juist tien me ter terug kun je het ook zo aanpas sen." Het optreden van zijn ploeg zorg de voor vertrouwen richting het bekerduel met HBS (woensdag) en de derby tegen Kloetinge (za terdag). Eén van de opvallendste spelers in Hoornaar kijkt echt uit naar die duels. „Ook al ken ik HBS dan niet. Maar het is een top- klasser, dat weet ik wel", zei Bir gen Martens. „Vorig seizoen ben ik naar Kloetinge-Hoek geweest. In België heb ik met Lovendegem heel wat derby's gespeeld, maar de sfeer was nooit zoals daar in Kloetinge. Toen ik aankwam zag ik politie lopen, er was veel pu bliek, er werd vuurwerk afgesto ken; ik vond het prachtig." Tegen Stedoco maakte hij zater dag zijn eerste competitiegoal in dienst van Hoek en viel hij vooral op door zijn rushes, waarmee hij soms vijftig meter overbrugde. „Het is ook wel lekker voetballen hoor, met Reguillo Vandepitte naast je", bekende Hermans. „Dan kan ik blijven gaan. Ik ben nu 26 en had in het verleden ook al contact gehad met Hoek. Dit was het ideale moment om de overstap te maken, omdat ik klaar was met mijn studie. In België heeft Hoek een grote naam, het wordt als een topclub gezien. Ik vind het mooi dat ik er nu zelf speel. De afgelopen maanden heb ik wel gemerkt dat alleen winnen vaak niet genoeg is. Dat moet het liefst gepaard gaan met mooi en goed voetbal. Volgens mij is dat hier aardig gelukt. Ik hoop dat we dat niveau tegen HBS en Kloetin ge vast kunnen houden." In België heeft Hoek een grote naam, het wordt als een topclub gezien. KLOETINGE - Scheidsrechters en voetballers spreken wel 's een an dere taal. Kloetinge ervoer dat za terdag nadrukkelijk in het verlo ren duel met Achilles Veen (1-2). Tal van beslissingen van scheids rechter Sebastiaan van Wijk wer den in en rond het veld slecht 'ver staan'. „Ik heb wel 's leukere wed strijden gefloten", erkende de ar biter uit Nieuw-Lekkerland na dien. „Maar ik ben hier ook niet om vrienden te maken." De kiem voor de babylonische spraakverwarring tussen scheids rechter en spelers werd al vroeg gelegd met een dubbele gele kaart voor Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser. De moeizame relatie bleef KARAKTERISTIEK een constante in het restant met aanvechtbare gele en rode kaar ten, onbestrafte overtredingen en een assistent-scheidsrechter die meermalen overruled werd. Het zorgde voor onder- én bovenhuid- se irritaties. Na een sterke openingsfase van Kloetinge werd de wedstrijd na achttien minuten onthoofd. Jaap Esser kreeg bij de zijlijn een gele kaart van de scheidsrechter, ter wijl de assistent-scheidsrechter met zijn vlag in Kloetings voor deel wuifde. „Dat kwam ongeluk kig over", erkende Van Wijk. „Mijn assistent vlagde voor een overtreding van de Achilles Veen-speler, maar ik constateerde vlak daarvoor een onbesuisde tackle van de Kloetinge-speler. Vlag- en fluitsignaal kwamen he laas tegelijk." Van Wijk bestrafte de tackle van Jaap Esser met geel en een vrije trap. Uit die vrije trap kopte Veen over het doel en toen iedereen zijn posities in het veld weer op zocht, kreeg Esser plots zijn twee de gele kaart. „Uit een mêlee van spelers kwam meneer Esser nogal hard op me afgelopen en zei nog iets tegen me." Jaap Esser: „Ik zei dat als hij respect wilde krijgen dat hij het ook moest geven. Toen kreeg ik mijn tweede gele kaart." De opmerking van Esser was weer een reactie op de vrije trap waarbij hij zijn eerste gele kaart kreeg. „De scheidsrechter zei toen tegen mijn broer Daan iets dat niet door de beugel kon. Daar rea geerde ik op. Volgens mij dacht hij dat ik Daan was, want hij zei dat hij me gewaarschuwd had." Van Wijk erkende dat hij de Est ser-tweeling wel 's door elkaar haalt, maar ontkende stellig dat hem dat nu was overkomen. Met tien man kon het Kloetingse strijdplan onder de delete-knop. In plaats van vroeg druk zetten, moest de ploeg nu omschakelen naar compact verdedigen. „Maar ook die tactiek hebben de jongens goed uitgevoerd", vond trainer Diederik Hiensch. „Ik.ben trots op de manier waarop ze met de te genslagen zijn omgegaan." De ploeg hield zich inderdaad rustig onder de onrust. Ook Hiensch zelf, die toch een 'rode' reputatie Terneuzense Boys-Dinteloord 0-1: Voor rust kreeg de thuisploeg de nodige kansen om de score open te breken, maar de bal wilde er niet in. In de tweede helft kreeg Dinteloord de overhand. In de 72e minuut schoof Mamadi Si- dibe, na een lange bal van achter uit, onder doelman Dennis Rijn berg door de 0-1 binnen. Terneu zense Boys wilde nog wel wat for ceren, maar kwam niet meer tot grote kansen. Zwaluwe-Tholense Boys 3-1: Via Gijs van de Made kwam Zwaluwe op 1-0, maar Matthijs van Stee zorgde er voor dat de Thoolse ploeg met een 1-1-tussenstand de kleedkamer opzocht. In de twee de helft ging het alsnog fout voor Tholense Boys. Eerst scoorde Van de Made zijn tweede van de mid dag, waarna Joost Glimmerman voor de bevrijdende 3-1 zorgde. De Meeuwen - Serooskerke 0-0: Het betere veldspel was van Serooskerke, maar de meeste kan sen waren voor de thuisploeg. Via Maikel Simonse was Serooskerke dicht bij een treffer. Voor én na rust had Danny Huibregtse ook de mogelijkheid om te scoren. De Fendert-SSV'65 3-4: SSV'65 kwam via Richard Schouten op 0-1 en daarna werd een Goese goal van Dennis Weijers afge keurd wegens buitenspel. Remon Heinsius maakte voor rust de 1-1 en de thuisploeg raakte ook nog paal en lat. Na de pauze maakte Heinsius de 2-1, maar twee rake vrije trappen van Thomas Mat- theijer zetten SSV'65 op het juiste spoor. Alex van Dongen maakte door Barry van der Hooft KARAKTERISTIEK HOORNAAR - De ploeg die een week geleden stroperig acteerde (0-0 tegen Heinenoord), liet zater dag ineens weer een wat vertrouw der gezicht zien. Hoek was in Hoor naar een elftal in beweging, dat ver dedigend niet in de problemen kwam, op het middenveld steeds een man over had en voorin gevaar stichtte met veel snelheid en diep gang. Het sterke optreden tegen Stedoco resulteerde in een klinken de overwinning. 9 ASSURANTIËN BV Stedoco-Hoek 0-5 (0-3). 6. Nick de Groote 0-1, 39. Birgen Martens 0-2,45+2. Nick de Groote 0-3, 64. Gert-Jan van Leiden 0:4, 90. Kyle Doesburg 0-5. Scheidsrechter R.F. de Lima Schepens (Culemborg). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld; Fabian Wilson, Bir gen Martens (72. Thomas van den Houten), Reguillo Vandepitte, Ha- kim Boucheta, Thomas van Ren terghem; Guillaume Clinckemaillie (63. Kyle Doesburg) en Nick de Groote (68. Regilio Pinas). I Birgen Martens was één van de uit blinkers tegen Stedoco. Birgen Martens Kloetinge kleurrijk door Rudy Boogert Kloetinge-Achilles Veen 1-2(1-1). 28. Thijs van den Berg 0-1, 42. Ti- mo Jansen 1-1, 61. Bas van Loon 1-2. Scheidsrechter S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart: 18. Jaap Esser (Kloetinge, 2x geel), 83. keeperstrainer Pijnen berg (Kloetinge), 88. Clemens (Achilles Veen). Gele kaart: Björn Quartel, Mark Schuit (Kloetinge), Thijs Burgmans (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (88. Michel Maas kant), Jaap Esser, Ruben Holle mans, Timo Jansen; Roy Mulder, Bert den Hamer; Mark Schuit, Daan Esser, Bart Deprez; Jason Tjien-Fooh (83. Tom Blomaard). door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Terneuzense Boys ging zaterdag op eigen veld onder uit tegen Dinteloord (0-1). De Bra bantse ploeg is samen met SSV'65 en Dauwendaele na drie speelron den in de tweede klasse E nog zon der puntenverlies. Serooskerke moest de koplopers laten gaan, door een 0-0-gelijkspel tegen De Meeuwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68