Met Eenhoornfestival heeft Oostburg na lang zoeken jaarlijks terugkerend top-evenement 'Biggenruggen' Keerdam zijn grote gruwel voor bestuurders ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Open familiedag van De Steltkluut Natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut houdt op zaterdag 28 september vanaf 12.00 uur een familiedag voor de circa vijfhonderd le den in het waterwingebied bij Steen aan het eind van de Van Hogendorplaan. Er staan kraampjes, er zijn ex cursies en andere activitei ten. Ook niet-leden kunnen een kijkje nemen en mee doen met de excursies. Woningen op plek geschenkenfabriek Op de locatie Junora (Veer- straat-Tijbaertstraat) heeft de gemeente Hulst grond verworven voor de bouw van (starters)woningen. De opstallen van de voorma lige souvenirklompenfa- briek worden gesloopt en de bodem wordt gesaneerd. Er worden drie bouwkavels uit gegeven tegen een prijs van 160 euro per vierkante me ter. AbvaKabo praat over bezuinigingen De afdeling Zeeuws-Vlaan- deren van de AbvaKabo houdt donderdag in Het Meulengat in Sluiskil een thema-avond over armoede. In groepsgesprekken buigen de deelnemers zich over ver schillende vraagstukken rond mensen met een smal le beurs die extra worden ge troffen door de bezuinigin gen. Aanvang: 19.30 uur. Crensoefening van hulpverleners Brandweerkorpsen van As senede, Gent en Zelzate en de brandweer van Sas van Gent en post Mauritsfort ne men dinsdagavond deel aan een grote grensoverschrij dende oefening aan de Vrijst- raat in Assenede. Ook wor den ambulances ingezet. Oe fenobject: een grote ketting botsing. De oefeningen wor den sinds 2005 jaarlijks ge houden. Het voor het eerste groots opge zette en breed gedragen Een hoornfestival trok in het weekend honderden mensen. Tal van in stanties en verenigingen hadden er dan ook de schouders onder ge zet. Opvallend was de eendracht waarmee een breed scala aanspre kende activiteiten werd geboden. Op de koop toe werkte het weer ook nog prima mee. Er is lang naar gezocht maar nu heeft Oost burg een feest op de kalender voor de komende jaren dat een breed publiek aanspreekt. De Een hoorn Uitmarkt van zaterdag waarbij diverse culturele instellin gen zich presenteerden was een schot in de roos. Streekdichters droegen voor uit eigen werk en er was een breed aanbod aan muzi kale optredens. Ook in de waterto ren was het druk. Veel mensen wierpen een blik op het Zeeuws- Vlaamse ommeland. De op brengst ging naar de actie Red de druppels. Er hebben zich inmid dels 2100 vrienden van de toren gemeld. Zondagochtend vond de oecumenische dienst plaats in de festivaltent. Rond de klok van twaalven begaf het bonte gezel schap zich naar de Kaas en Brood- sedijk voor de Eenhoornpicknick Kom aan tafel. In de sfeervolle om geving aan de oevers van het Groote Gat schoven ruim twee honderd gasten aan tafel. Het werd een gezellig en ongedwon gen genieten midden in de na tuur met volop animatie in de vorm van het sprookje van De eenhoorn en de watertoren en de balletgroep van Anita Bekers. Wet houder Conny Almekinders open de er een vlonderbrug over het Groote Gat. Ook de winnaar van de ontwerpwedstrijd van de een hoorn werd bekendgemaakt. Het ontwerp van de groenwerkgroep van de stadsraad haalde het met 200 van de 450 publieksstemmen. Het ontwerp dient als basis voor aankleding van rotondes. Het wandelpad sluit aan op de weg boven op de dijk en is mede op verzoek van bewoners van Port Scaldis gerealiseerd. Het pad vervangt de voormalige, altijd bezette, parkeerstrook. Het moet dienst doen voor wande laars en vooral rolstoelgebruikers die van en naar de woontoren van Port Scaldis willen wandelen. „De enige oplossing", zegt Ben van Eijk van waterschap Schelde- stromen. „Het pad is aangelegd in overleg met de gemeente om de wandelaars te beschermen. De biggenruggen moeten voorko men dat er geparkeerd wordt. Pas seren is nu een vorm van beleefd heid." Maar ook beleefde chauffeurs heb ben bij het op- en afrijden van de Keerdam geen zicht op tegemoet komend verkeer. Er moet nogal eens gewacht en achteruitgere den worden. Met een lege kar is dat nog te doen, maar met een zwaar jacht bijna onmogelijk. Het duurt de bestuurders al snel te lang en dat wekt irritatie op. Behalve de bedrijven op het ha venterrein, zien ook de winke liers enhorecaondernemers de biggenruggen met lede ogen aan. „Hier komen ongelukken van", is de algemene menig. „Er is al ie mand over die betonnen dingen gestruikeld en heeft zijn heup ge broken. Straks, met het verplaat sen van de jachten naar de winter- berging wordt het alleen maar er ger." Maar nok de grote cement- en zandwagens, die dagelijks af en aan rijden op het haventerrein hebben problemen met de afschei ding tussen wandelpad en rijweg. Een medewerkster van de ge meente Sluis zegt dat er binnen kort overleg plaatsvindt tussen de betrokken bedrijven en wethou der Conny Almekinders. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 SINT JANSTEEN NIEUW-NAMEN SLUISKIL ASSENEDE door Frank Gijsel OOSTBURG - De steigerende hou ding van het paardachtig wezen, de eenhoorn met zijn hoorn als sym bool van strijdlust, dapperheid en zin voor avontuur van de bevolking van Oostburg kon het niet treffen der aangeven. Eenhoorn Uitmarkt en gro te picknick aan Groote Gat waren hoogtepunten van ge slaagd festival. De deelnemers aan de picknick genoten van het zachte weer en de natuur rond het Groote Gat én van een voortreffelijke maaltijd, foto Mark Neelemans door Wilma Valk BRESKENS - De bovenkant van de Keerdam in Breskens is een ware fuik voor vrachtwagens en het transport van jachten van en naar de haven. De problemen worden veroorzaakt door de vele betonnen 'biggenruggen' die de overgang van het nieuwe wandelpad en de rijweg markeren. Tegenliggers? De biggenruggen verhinderen uitwijken en dat leidt tot er gernis. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61