Bewonerscommissie Veste boos op Clavis Kippenvelmomenten op reünie Showband Axel KEUKEN OUTLET WINKEL Boze projectontwikkelaar bereidt stadsraad sas schadeclaim tegen Terneuzen voor van gemeente 16 ZEEUWS-VLAANDEREN TOP/Gemeentebelangen breekt lans voor een proef met pinautomaten in twee dorpen binnen de gemeente Terneuzen. Weekend lang trappistenbieren drinken in Hulst blij met service Dag van de Klant TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet zijn best doen om de Re- giobank zover te krijgen dat die in Westdorpe en Zuiddorpe pin automaten plaatst. Dat schrijft raadslid Marijke He- melsoet van TOP/GB uit de Ter- neuzense gemeenteraad aan het college van B en W van de haven stad. Volgens Hemelsoet komen die pinautomaten de leefbaarheid in beide kernen ten goede. Vooral ouderen raken onthand als bankfi lialen of pinautomaten sluiten. „De enige plek waar ze dan nog contant geld kunnen krijgen is bij de plaatselijke supermarkt, waar ze bij het afrekenen aan de kassa extra geld kunnen opnemen. Maar dat is ook niet voor alle ouderen een oplossing." TOP/GB reageert op berichten in de media dat de Regiobank, doch ter van de SNS-bank, gemeenten heeft aangeschreven om gezamen lijk pinautomaten te plaatsen. „Een buitenkansje dat de gemeen- te zich niet moet laten ontne men", meent Hemelsoet. Ze noemt in haar brief aan B en W specifiek Zuiddorpe en Westdor pe. „In Zuiddorpe is het helemaal schrijnend. Daar is geen bank, geen automaat, niet eens een su per meer waar mensen geld kun nen krijgen aan de kassa." In Westdorpe gaat de geldautomaat van de Rabobank op 1 januari 2014 dicht. Er wordt daar in tegen stelling tot de automaten in bij voorbeeld Hoek en Zaamslag te weinig gebruik gemaakt van de pinautomaat. De RABO-automaat verdwijnt dus uit Westdorpe. Tot verdriet van de bewoners .van woonzorgcentrum 't Verlaet en de aanleunappartementen De Witte Leeuw, zo weet Hemelsoet. „Daarom mikken we nu op de ge meente en de Regiobank." Voorzitter Rini van fik: „Op het moment dat wij met de plannen werden geconfronteerd, was de pap al gestort. Aanvankelijk ging het om drie appartementen, nu zijn het er al vijf. Dat moeten we in de krant lezen." Volgens Van Ijk zorgt het huisves tingsplan (voor jongeren tot 23 jaar, die eventueel begeleiding kunnen krijgen van welzijnsin- stelling AanZ) bij de ouderen in de drie flatgebouwen voor veel on rust. „We worden als bewoners commissie constant over de komst van die jongeren aangespro ken. Veel mensen zijn bezorgd, maar wij kunnen weinig meer doen dan protesteren bij Clavis." Clavis-directeur Robert de Rid der, die al eerder sprak van 'een ommezwaai, die past bij de taak stelling van Clavis' en wees op de leegstand in De Veste (20 apparte menten): „Begin september heb ben we, samen met de gemeente en AanZ een informatiebijeen komst voor de bewoners gehou den en eerder al hebben we met de bewonerscommissie gepraat." Volgens hem was er wel sprake van enige kritiek. „Als er nu op nieuw ontevredenheid is over de communicatie, dan willen we daarover graag weer met de com missie praten. Dat doen we op korte termijn." Floris Pertijs en Colin de Moor zochten zaterdagmiddag een plaatsje op het terras van een deel nemende horecazaak. Floris, met een Orval voor zich: „Op je ge makje drinken en daarbij genie ten van de speciale smaak van het bier." Colin drinkt een Westmalle Triple. Soms was de confrontatie met (onbekend) bier een openba ring. Naast de ruim twintig deel nemende zaken waren er ook di verse trappistenkraampjes. Res taurants presenteerden gerechten met trappist en abdijbieren. Beide dagen was er ook een trappis ten-rondleiding. De plaatselijke ijssalon had als proevertje trappis tenijs op de kaart. De horeca schenkt telkens een gedeelte van de opbrengst van het proefweek- end aan een goed doel. Deze is het voor het vergroten van de sfeerbeleving in de binnenstad. 'Music is my firste love' knalde er als toegift uit op het bomvolle Kennedyplein waar de bevrijding staptoe werd gehouden. Een kip penvelmoment. Zoals de haartjes op de armen ook overeind ston den toen de reünieband met 65 muzikanten in haar bekende loop pas het festivalterrein verliet. Met olijke gele petjes van een sponsor op hun hoofden. „Het was ge-wel-dig", glundert trombonist en mede-organisator Eddy Sorber van de reünie 's andersdaags. De taptoe trok vanwege het optreden van de showband veel meer be langstellenden dan in voorgaande jaren. „Alles verliep vlekkeloos." Fred van Norden uit Middelburg zorgde ervoor dat de trommelaars en koperblazers weer als een geo liede machine op elkaar inge speeld raakten. Vijftien keer werd er gerepeteerd voor de taptoe. Oud-lid Patrick Wauters kwam er voor uit Leuven en Rensa van den Berg uit Lunteren kreeg haar trompetpartijen toegestuurd om dat ze niet steeds bij de training kon zijn. Gistermiddag werd in het Gregoriuscentrum door zo'n 140 oud-leden met aanhang volop nagekaart. Over vroeger en over het indrukwekkende optreden za terdagavond. Sorber grijnst: „We weten na de taptoe even niet wat we met onze tijd aan moeten. We vallen in een gat." Beherman had B en W om een principe-uitspraak gevraagd over de zogeheten tweede fase van de ontwikkeling van Zuidpoort. B en W laten hem echter weten dat er voor grootschalige en perifere de tailhandel aan de Zuidpoort geen plek is. „De gemeenteraad heeft onlangs ingestemd met het pro ject Kennedylaan-west voor derge lijke ontwikkelingen", licht wet houder Frank van Hulle toe. Zelfs als overloopgebied voor grootschalige en perifere detail handel komt Zuidpoort (nog) niet in aanmerking, zoals Beher man graag had gewild. „Dat ge beurt pas als het project Kenne dylaan-west niet doorgaat." Beher man is ervan overtuigd dat Kenne- dylaan-west een doodgeboren kindje is. „Er is in de markt geen belangstelling voor." Van Hulle wijst op uitlatingen van project ontwikkelaar Nico Boussen van Lafoma die er met bouwbedrijf van der Poel een woon-winkel- complex wil realiseren. „Die maakt wel degelijk melding van interesse." Hij denkt dat binnen twee maanden kan worden ge start. Beherman is des duivels dat hij naast de prijzen pakt. „Volgens de Europese richtlijnen mag je niet de ene planontwikkeling uitslui ten en de andere, die van nul moet beginnen, wel toestaan om grootschalige en perifere detail handel te ontwikkelen." Aan Zuid poort bij de skihal heeft vastgoed magnaat CBRE al jaren winkel ruimte leegstaan. Van Hulle: „Daar kan leisure, dat weten ze." De gemeente kan nu snel een claim van Beherman verwachten. SAS VAN GENT - De Stadsraad Sas van Gent is blij dat Sassenaren voor een paspoort of ID-kaart niet naar het stadskantoor in Ter neuzen hoeven. Nu heeft de ge meente nog een balie in het RA- BO-kantoor in Sas, maar dat gaat op 1 januari dicht. In plaats daar van kunnen inwoners nu digitaal met de gemeente communiceren of een afspraak maken. Een amb tenaar komt dan naar De Statie om hen daar van dienst te zijn. „Of het werkt, zal de ervaring moeten leren", zegt secretaris Huib Gunst van de raad. „Maar dit klinkt beter dan dat wij naar Terneuzen moeten." SINT JANSTEEN - De detailhandel in Sint Jansteen legt zaterdag de rode loper op de dag van de klant. Alle activiteiten staan in het te ken van het thema 'Holland' met gerechten, drankjes en lekker nijen. De winkels zijn versierd. TOP: Pin in dorp door Henk Boot door Wout Bareman TERNEUZEN - De bewonerscommis sie van seniorencomplex De Veste in Terneuzen voelt zich gepasseerd door de gemeente en woonstich- ting Clavis. Die hebben de commis sie te weinig betrokken bij het be sluit maximaal vijf flatwoningen toe te wijzen aan jongeren. HULST - In Hulst bracht de vijfde editie van Het Trappistenweekend honderden mensen op de been. Met een stempelkaart van 15 euro konden de vele tientallen liefheb bers tien verschillende bieren proe ven. door Henk Boot AXEL - De tijd leek zaterdagavond in Axel even stil te staan. Alsof er niet bijna dertig jaar verstreken wa ren sinds Showband Axel in Kerk- rade nationaal kampioen in de ere divisie werd. De 'oude' Showband Axel met vooraan (links) bezieler Jacky Schoot aan het slot van het optreden. foto Mark Neelemans Goedkoper kan niet... leuker wel! door Henk Boot TERNEUZEN - B en W van Terneu zen geven geen groen licht aan pro jectontwikkelaar Olivier Beherman voor de bouw van een tuincentrum aan de Zuidpoort naast de skihal. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zw www.keukenoutletwinkel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60